zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking globusów
Zobacz następne

Globusy

O globusach

Nauka geografii to nie tylko niezbędna do nabycia umiejętność w czasie chodzenia do szkoły. Studiowanie map może się okazać niezwykłą przyjemnością, która wprowadzi dziecko w kolorowy świat marzeń o podróżach. Jeszcze bardziej atrakcyjne dla dzieci są globusy, które oprócz pomocy naukowej mogą być również doskonałą zabawką. W zależności od rodzaju globusa może on stać się nieocenioną pomocą w nauce, jak wygląda kula ziemska.

Globusy mogą mieć różne wymiary – w trakcie ich kupowania należy zwrócić uwagę na średnicę kuli i wysokość całego urządzenia. Warto pamiętać, że na większym globusie wszystko jest lepiej widoczne. Globusy montuje się zwykle w meridianach, czyli plastikowych, metalowych lub drewnianych półkolach. Metalowe są zwykle bardziej wytrzymałe, z kolei drewniane mają elegancki i klasyczny wygląd.

Coraz częściej spotyka się globusy z podświetleniem zewnętrznym. Oprócz standardowej funkcji mogą one pełnić rolę lampki nocnej, której rozproszone światło przyjemnie oświetla pokój. Należy jednak zwrócić uwagę, czy łatwo wymienić w takim globusie żarówkę oraz jakie jest jego źródło zasilania. Na globusach znaleźć można różnego rodzaju mapy – polityczną, fizyczną, polityczno-fizyczną lub też mapę śladami wielkich odkryć geograficznych. W ten sposób można wybrać taki globus, który będzie najbardziej przydatny dla dziecka.

Tagi kategorii: Globusy, Globus
^
No-cache: 0.5616 s. (IBM5-fcgi-1)