zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking markerów
Zobacz następne
Markery

Markery

O zakreślaczach i markerach

W każdym biurze i sali konferencyjnej, a także na biurku każdego ucznia czy studenta powinny znaleźć się nowoczesne zakreślacze i markery. Dzięki nim w tekście szybko wyróżni się najważniejsze fragmenty, stworzy plakat, podpisze płytę CD, zapisze na tablicy istotne fakty czy stworzy folię z treścią, którą będzie można wyświetlić na odpowiednim rzutniku. Oczywiście zastosowań zakreślaczy i markerów może być o wiele więcej. To, do czego zakreślacze i markery zostaną użyte, zależy wyłącznie od aktualnych potrzeb użytkowników. Zawsze jednak produkty te powinny posiadać wysoką ocenę jakości. Można ją poznać sprawdzając podczas zakupów parametry, a także porównując ceny zakreślaczy i markerów. Dzięki temu kupujący szybko pozna nie tylko rodzaje zakreślaczy i markerów, ale też i wady oraz zalety poszczególnych z nich.

Foliopisy

Foliopisy to markery o odpornych na wysychanie tuszu końcówkach, z pomocą których stworzyć można napisy na foliach rzutnikowych. Ich odporność na działanie światła, nierozmazywalność i cienkie zakończenie sprawiają też, że sprawdzają się one idealnie podczas podpisywania płyt CD lub DVD, a także podczas nanoszenia znaków na inne gładkie powierzchnie. Co jednak nader istotne, foliopisy mogą posiadać zmywalny bądź niezmywalny tusz. Trzeba więc podczas zakupów sprawdzić, która funkcjonalność zastosowana jest w wybranym modelu.

Markery permanentne

Markery permanentne należą do grupy niezmywalnych. Mają one sporo grubszą końcówkę od foliopisów, która dodatkowo może być zakończona płasko lub okrągło. Duża zawartość tuszu pozwala na długie pisanie nimi, jednak sprawia też, że wnętrze takiego markera musi być dobrze chronione. Obudowa więc jest wykonana z mocnego aluminium, zaś skuwka jest plastikowa, niekiedy dodatkowo powleczona cienką warstwą metalu. Należy pamiętać, bo zaraz po zakończeniu używania markera zamknąć go wspomnianą skuwką, gdyż inaczej szybko on wyschnie. Markerami permanentnymi można pisać po bardzo różnych, nawet porowatych powierzchniach. Bez problemu wykona się nimi zapiski na szkle, metalu, kafelkach, plastiku, papierze, a nawet drewnie.

Markery suchościeralne do tablic

Markery suchościeralne do tablic najczęściej spotykane są w szkołach, na uczelniach i w biurach. Dzięki nim na specjalnej tablicy szybko wykona się wykresy czy zanotuje najważniejsze treści, które później, przy pomocy gąbki, będzie można błyskawicznie zmyć. Napisy zetrzeć będzie można nawet wiele godzin po ich wykonaniu, co jest niewątpliwą zaletą tych markerów.

Markery do tkanin

Markery do tkanin to ostatni z najważniejszych rodzajów markerów. Pozwalają one na szybkie i trwałe ozdobienie niemal każdej tkaniny. Materiały, na których naniesiono z ich pomocą wzór, zazwyczaj mogą być prane mechanicznie w temperaturze do 60 st. C. Trzymanie się tej zasady sprawi, że dekoracja wykonana markerem do tkanin utrzyma się przez długi czas.

Kolory markerów

Każdy z rodzajów markerach można kupić przynajmniej w kilku kolorach. Zastanawiając się, jaki marker kupić, można zdecydować się przede wszystkim na produkt posiadający tusz czarny, niebieski, zielony bądź czerwony. Pozostałe kolory, takie jak żółty, różowy, złoty czy srebrny są rzadziej wybierane przez klientów, a przez to i dostępne w mniejszej ilości punktów sprzedaży.

Zakreślacze

Zakreślacze to szczególne rodzaje markerów. Najważniejsza cecha, jaka je od nich odróżnia, to transparentność (przezroczystość). Dzięki temu parametrowi zakreślacze przydają się wtedy, gdy w gazecie, zeszycie czy różnego typu notatkach chce się wyróżnić poprzez zaznaczenie jakiś fragment, do którego później trzeba będzie wrócić. Zakreślacze mogą występować jako produkty samodzielne, ale bardzo często spotyka się je również jako zakończenia długopisów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż pozwala na jednoczesne tworzenie zapisków i zaznaczanie najważniejszych z nich. Kupując zakreślacze można wybrać te w spokojnych, stonowanych kolorach, a także te mające barwy fluorescencyjne. Decyzja zakupowa w tej kwestii zależy wyłącznie od gustu użytkownika. Ważne jest jednak to, że zakreślacze występują w bardzo wielu kolorach, między innymi niebieskim, zielonym, żółtym, różowym, fioletowym, pomarańczowym i wielu innych. Pozwala to na wyróżnienie kilku rodzaju treści w jednym tekście.

Ceny i producenci zakreślaczy i markerów

Przeglądając ceny zakreślaczy i markerów można szybko stwierdzić, że najtańsze z nich można kupić za około 1 zł. Są to produkty o podstawowej ocenie jakości, które zazwyczaj będą służyły przez stosunkowo niedługi czas, gdyż posiadają tendencję do wysychania lub zawierają zmniejszoną ilość tuszu. Chcąc natomiast kupić świetne jakościowo zakreślacze i markery, które niejednokrotnie będą też miały designerski wygląd, trzeba się przygotować na ceny sięgające ponad 150 zł.

Oprócz porównania cen markerów i zakreślaczy ważne jest też prześledzenie ich producentów. Popularni producenci zakreślaczy i markerów to takie firmy jak: BIC, Edding, Pentel, Stabilo, Toma, Donau, Pelikan, Starpak, Tetis, Voyager, Pilot, Easy czy Crayola. Ich produkty mają rozmaite dane techniczne i ceny, co przekłada się na poszczególne wady i zalety zakreślaczy i markerów.

Tagi kategorii: i markery Zakreślacze, Zakreślacz, Marker
^
No-cache: 0.7377 s. (IBM5-fcgi-1)