zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking piór kulkowych

Pióra kulkowe

-889 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Pióra kulkowe

O piórach kulkowych

Artykułów piśmienniczych jest bardzo wiele: długopisy, cienkopisy, ołówki czy flamastry to tylko niektóre z nich. Jednak dużo większą renomą od nich cieszą się pióra kulkowe oraz wieczne. Oba te produkty przed zdjęciem z nich skuwki wyglądają bardzo podobnie. A to wszystko dlatego, że ich obudowy mogą być wykonywane z tych samych materiałów (metalu, tworzyw sztucznych etc.). Jednak pióra kulkowe od wiecznych różnią się tym, w jaki sposób jest w nich przechowywany atrament i jak jest on nakładany na papier. Aby kupić odpowiedni rodzaj pióra, należy przyjrzeć się bliżej tym różnicom.

Czym różnią się pióra kulkowe od wiecznych?

W piórach wiecznych atrament umieszczony jest w zbiorniku, który zakończony jest stalówka. W stalówce obecny jest cienki rowek przez który tusz spływa na papier, na co wpływ mają grawitacja oraz siła nacisku. Natomiast w piórach kulkowych umieszcza się jednorazowe naboje bądź zbiorniczki z pompką. Dzięki temu atrament jest nanoszony kartkę w sposób bardzo zbliżony do tego, jak robi to długopis. Modele kulkowe są więc swego rodzaju kompromisem między elegancją wynikającą z pisania piórem wiecznym a posługiwaniem się niezmiernie popularnymi długopisami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że naboje w piórach kulkowych należy wymieniać dużo częściej niż wkłady w długopisach.

Ceny piór kulkowych zaczynają się od około 2-4 złotych, a kończą na nawet kilku tysiącach złotych. Najdroższe są oczywiście te, których obudowy wykonano z ekskluzywnych materiałów. Wśród producentów piór kulkowych można znaleźć takie marki jak: Parker, Waterman, Cross, Cerruti, Shaffer, Alessi, Paso, Pelikan, Pentel czy Herlitz.

Tagi kategorii: kulkowe Pióra, kulkowe Pióro
^
No-cache: 0.8338 s. (IBM5-fcgi-1)