zamknij
Wybierz zaznaczone

Tablice interaktywne

-200 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Tablice interaktywne

O tablicach interaktywnych

Tablice interaktywne, zwane też multimedialnymi, są coraz częściej kupowane do biur czy szkół. Swoją popularność zawdzięczają one rozbudowanym funkcjonalnościom, a także systematycznie spadającym cenom. Obsługa takiej tablicy odbywa się przy pomocy specjalnego pióra lub dłoni użytkownika. Powierzchnia przedmiotu reaguje bowiem na dotyk, o którym informacje przesyłane są do podłączonego do tablicy komputera.

Tablice interaktywne – co trzeba o nich wiedzieć?

Większość tablic interaktywnych pozwala na wyświetlanie na nich obrazów programów uruchomionych na komputerze. Niektóre z nich mają także własne, wyspecjalizowane oprogramowanie pozwalające na stworzenie własnych projektów, które wykorzysta się później na lekcjach w szkole czy w ramach prezentacji biznesowych. Moduł elektroniczny wbudowany w każdy rodzaj tablic interaktywnych przekazuje komputerowi dane dotyczące tego, w jakim położeniu wobec osi X-Y znajduje się dłoń lub pisak. Wyświetlane jest to w formie kursora, którym można wywoływać konkretne zdarzenia (przesuwać elementy, włączać lub wyłączać program etc.).

Rynek nowoczesnych tablic interaktywnych bardzo dynamicznie się rozwija. Dlatego też spotka się na nim bardzo wielu producentów, w tym takie marki jak Interwrite, IQ Board, Panasonic, Quomo, Smart, Adax, HP, Hitachi, Sony, Royal Design, AvTek, Plusvision, Polyvision czy Promethean. Ceny, jakie trzeba zapłacić kupując ich tablice interaktywne, wynoszą od około 600-700 zł do nawet ponad 100 000 zł.

Tagi kategorii: interaktywne Tablice, interaktywna Tablica
^
No-cache: 0.5929 s. (IBM5-fcgi-1)