zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking zestawów piśmiennych

Zestawy piśmienne

-356 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Zestawy piśmienne

O zestawach piśmiennych

Zestawy piśmienne mogą być doskonałym prezentem zarówno dla współpracowników, jak i dla bliskiej osoby z grona rodziny czy znajomych. Ciągle są też one modnym gadżetem reklamowym, który ofiarowuje isę kluczowym kontrahentom. Wybierając zestawy piśmienne warto zwrócić uwagę na ich producentów i zaplanować kwotę, którą zamierza się wydać na dany zestaw. Przed zakupem warto skorzystać z porównywarki, dzięki której zrobi się szybkie porównanie cen, oraz przyjrzeć się poszczególnym parametrom kupowanych produktów. Dzięki temu pozna się wszystkie wady i zalety wybieranych zestawów.

Co wchodzi w skład zestawów piśmiennych?

W zestawie piśmiennym nie może zabraknąć pióra kulkowego, wiecznego lub na naboje. Najbardziej praktyczne są oczywiście pióra na naboje, choć niektóre z nich działają wyłącznie z jednym ich rodzajem, co może powodować problemy z dokupieniem zamiennika.

Każdy zestaw piśmienny  powinien składać się ponadto z długopisu, ołówka automatycznego oraz gustownego etui. Coraz częściej komplety te wzbogaca się również brelokami, nożykami do otwierania listów, notesami lub wizytownikami. Dobrze też prezentują się nadruki i grawery. Odpowiednio wybrany napis sprawia, ze cały zestaw prezentuje się elegancko i profesjonalnie. W ten sposób podniesie się też rangę prezentu. Należy potem oczywiście pamiętać o dokupowaniu odpowiednich wkładów. Ołówki automatyczne wypełnia się najczęściej wkładami grafitowymi mającymi 0,5 mm lub 0,7 mm.

Co ciekawe, istnieją zestawy przeznaczone na przykład dla zwolenników różnych dyscyplin sportowych. Na przykład entuzjaści golfa mogą otrzymać przybornik w kształcie wózka golfowego. W jego skład wchodzi wyciągany uchwyt, kieszonka z zamkiem oraz 3 długopisy w kształcie kijów golfowych.

Materiały do produkcji zestawów piśmiennych

Jakość materiału i precyzyjne wykonanie to główne kryteria przy wyborze zestawu piśmiennego. Obecnie najczęściej wybiera się  lekkie i funkcjonalne zestawy, wykonane z trwałych materiałów. Dobrze prezentują się zwłaszcza komplety wykonane ze srebra, aluminium, a także drewna (na przykład różanego).

Zestawy piśmienne pakuje się najczęściej w kartonowe, plastikowe, metalowe, skórzane lub drewniane etui. Na rynku można też znaleźć bambusowe pudełka ekologiczne. Warto zastanowić się nad kolorem zestawu. Młodym osobom spodobają się bardziej komplety w żywych i intensywnych barwach mające ciekawy design. Nieco starszym osobom lepiej sprezentować klasyczny i elegancki zestaw piśmienny. Jeśli chce się zrobić wrażenie oraz podarować komuś wyjątkowy prezent lepiej wybrać zestawy piśmienne wykonane z najlepszych materiałów. Dzięki temu obdarowana osoba poczuje się wyjątkowa, a także będzie mogła długo korzystać z podarku.

Ceny i producenci zestawów piśmiennych

Najtańsze zestawy piśmienne do codziennego użytku można kupić już za około 10 zł. Mają one podstawową ocenę jakości i posłużą najprawdopodobniej przez dość krótki czas. Kilkuelementowy zestaw piśmienny średniej jakości kosztuje natomiast mniej więcej 30 zł. Za najlepsze i ekskluzywne zestawy piśmienne kupi się nawet za ponad 2 000 tys. zł. Tego typu zestaw wykonuje się z najlepszych materiałów takich jak stal szlachetna i ręcznie się je lakieruje. Oczywiście całość pakuje się w drewniane i solidne pudełku.

Na rynku obecnych jest wiele firma specjalizujących się w wyrobie zestawów piśmiennych. Mają one ugruntowaną pozycję i są rozpoznawalne na całym świecie. Do znanych producentów zestawów piśmiennych można zaliczyć producentów takich jak: Parker, Waldmann, Cerruti, Topico, Herlitz, Poliflame, Voyager, Pelikan czy M-Collection. Dobry komplet jest wizytówką szefa, ale też może być gustowną pamiątką. Dokonując zakupu zestawu piśmiennego warto zastanowić się nad tym kogo się nim obdaruje i jak długo powinien mu służyć. Wyboru pomoże dokonać rozważenie wad i zalet danego kompletu, a także poznanie jego parametrów.

Tagi kategorii: piśmienne Zestawy, piśmiennicze Zestawy, piśmienny zestaw
^
Cache: 0.0146 s. (IBM5-fcgi-1)