zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking barierek na schody

Barierki na schody

-279 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Barierki na schody

O barierkach na schody

Dom to miejsce, które musi być przede wszystkim bezpieczne, szczególnie jeśli mieszkają w nim małe dzieci, które na różne sposoby odkrywają otaczający je świat. Najbardziej niebezpiecznym dla dzieci miejscem oprócz kuchni są schody. Jeśli chcemy uchronić malca przed upadkiem, zainwestujmy w barierkę ochronną na schody.

Typy barierek na schody

Barierki ochronne na schody są najczęściej wykonane z dwóch rodzajów materiałów:

  • barierki ochronne z metalu malowanego na różne kolory (najczęściej na biało lub czarno),
  • barierki ochronne z drewna.

Coraz częściej są też dostępne modele wykonane z tkaniny i siateczki, które są mocowane na metalowej ramce. Bez względu jednak na rodzaj użytego materiału, barierki muszą być przede wszystkim wytrzymałe, łatwe w montażu, trudne do otwarcia dla dzieci, a łatwe dla dorosłych, o odpowiedniej wysokości dostosowanej do wieku dziecka, które mają chronić, a także z możliwością regulacji szerokości.

Sposób montażu i akcesoria

Barierki ochronne na schody, nazywane także bramkami, mogą być montowane w dwojaki sposób:

  • rozporowo – takich bramek nie można mocować w górnej części schodów,
  • za pomocą wkrętów.

Pierwszy ze sposobów jest bardzo wygodny, nie wymaga umiejętności technicznych, użycia narzędzi, ale również nie trzeba wiercić dziur w ścianach czy barierkach schodów, co mogłoby doprowadzić do ich zniszczenia lub uszkodzenia. Możemy też z łatwością dobrać barierkę nawet do schodów o nietypowych, wyjątkowo dużych szerokościach, ponieważ w sprzedaży dostępne są oprócz barierek także rozszerzenia do nich, pozwalające na swobodną regulację szerokości takiej bramki.

Najważniejsze bezpieczeństwo i wygoda

Bramka na schody najczęściej może też być wykorzystywana do montażu w przejściu, np. w drzwiach do kuchni. Aby spełniała swoją funkcję musi mieć odpowiednią wysokość – około 70-80 cm. Poza tym musi posiadać łatwy w obsłudze dla dorosłych zamek zabezpieczający. Montaż bramki powinien się odbyć na stabilnej powierzchni, takiej jak panele czy płytki. Aby bramka była bezpieczna, to elementy w niej użyte muszą mieć specjalnie zaokrąglone owalne kształty, tak aby dziecko nie miało możliwości włożenia i przytrzaśnięcia paluszków. Niektóre modele barierek na schody udoskonalone pod kątem bezpieczeństwa nocą i dołączono do nich pasek świecący w ciemności. Pasek działa na zasadzie lampek słonecznych, ładuje się w dzień, a w nocy oddaje światło, dzięki czemu bramka jest doskonale widoczna z daleka, a to zapobiega potknięciu się o jej próg.

Tagi kategorii: bramki na schody, bramka na schody, barierki na schody
^
No-cache: 0.974 s. (IBM5-fcgi-1)