zamknij
Dodatkowe wyposażenie
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking basenów dla dzieci

Baseny dla dzieci

-183 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Baseny dla dzieci

O basenach dla dzieci

Dzięki basenom dla dzieci we własnym ogrodzie w kilka chwil można stworzyć ciekawe miejsce zabaw i spotkań dla najmłodszych. Co ważne, do niecki można zarówno wlać wodę, jak i wsypać kolorowe kulki, uzyskując tym samym dwa różne pomysły na rozrywkę. Jednak zanim kupi się baseny dla dzieci należy przemyśleć parę kwestii z nimi związanych. Wybór jest niemały, bo oferowane modele mają różne kształty i rozmiary, a także ceny.

Rozmiary basenów dla dzieci

Pierwszą kwestią, którą powinien się zająć kupujący, jest podjęcie decyzji jak duży chce mieć basen. Wszystko zależy od wieku i liczby posiadanych dzieci oraz od tego, czy będą one zapraszały kogoś do wspólnej zabawy czy też będą bawiły się tylko w swoim gronie. Wybór zaczyna się już od małych brodzików, których wysokość zazwyczaj nie przekracza 40 cm. Są one przeznaczone głównie dla jednej pociechy mającej do ok. 4 lat. Kupując taki basenik daje się maluchowi możliwość popluskania w wodzie bez obawy, że może zrobić sobie krzywdę zanurzając się zbyt głęboko. Ceny takich basenów dla dzieci zaczynają się już od 10 zł.

Chcąc kupić model przeznaczony dla większej ilości osób, warto porównać baseny o szerokości powyżej 4 m i szerokości przekraczającej 9 m. W takim basenie można nawet zamontować drabinkę i spokojnie popływać. Jest to jednak wydatek mogący sięgnąć kwoty nawet do ok. 6 000 zł.

Konstrukcja basenów dla dzieci

Pierwszy typ to baseny dmuchane, niewymagające żadnego stelaża. Są one najbardziej podatne na uszkodzenia, ale za to mają najniższe ceny. Te baseny łatwo jest rozłożyć i złożyć, a ich kolejne zalety to niewielka waga i łatwość zabrania na rodzinny wyjazd. Najczęściej wykorzystywanym tworzywem do produkcji takich modeli jest PVC. Istotną kwestią jest również fakt, że produkty dmuchane w swojej konstrukcji mogą posiadać dodatkowe akcesoria do zabawy, takie jak zjeżdżalnie czy nadmuchiwane figurki. Dmuchane modele idealnie nadają się do wypełnienia ich piłeczkami, dając dziecku możliwość posiadania własnego basenu z kulkami, podobnego do tych spotykanych w komercyjnych salach zabaw. Często zestaw takich piłeczek dodawany jest do basenu w chwili jego zakupu.

Wśród basenów dla dzieci do wyboru są między innymi baseny rozporowe, które poprzez siłę naporu wody utrzymują się w odpowiedniej pozycji. Dmuchany kołnierz przytwierdzany do takiego basenu w celu utrzymania go w stabilnej pozycji sprawia, że produkt będzie bardzo bezpieczny dla bawiącego się dziecka.

Przy starszych dzieciach warto pomyśleć o zakupie basenu stelażowego. Jego ścianki są usztywniane za pomocą metalowego stelaża, czyniąc całość bardzo wytrzymałym i stabilnym. Przeważnie tego typu baseny mają spore rozmiary i warto o nich pomyśleć wtedy, gdy posiada się dużą rodzinę.

Kolory, kształty i dodatkowe wyposażenie basenów dla dzieci

Baseny dla dzieci mają bardzo różnorodne kolory i kształty. Wiele z nich posiada nadrukowane zwierzęta, kwiaty, wzory geometryczne czy postaci z bajek, co znacznie zachęca najmłodszych do zabawy. Niektóre modele mogą też kształtem przypominać słonia, rekina, statek albo zamek.

Wybrane baseny dla dzieci posiadają daszki chroniące bawiące się maluchy przed intensywnym słońcem, zjeżdżalnie mające zakończenie w wodzie bądź poza niecką do kąpieli (np. w piaskownicy), siedziska, niewielkie natryski czy specjalne pokrywki, którymi można przykryć produkt po skończonej zabawie.

Gdzie ustawiać baseny dla dzieci?

Baseny ogrodowe dla dzieci zaleca się ustawić w miejscach wystawionych na intensywne działanie słońca. Dzięki temu woda nagrzeje się szybciej i dłużej pozostaje ciepła. Równe podłoże jest także istotne dla umiejscowienia produktu, dzięki niemu bowiem woda nie wyleje się poza basen.

Dodatkowo najlepiej ustawiać basen w znacznej odległości od drzew czy krzewów, które mogą uszkadzać basen lub go zaśmiecać. W przypadku basenów, w których mają bawić się mniejsze dzieci, warto też pomyśleć o miejscu widocznym, umożliwiającym ciągłą kontrolę nad bawiącymi się pociechami.

Ceny i producenci basenów dla dzieci

Istnieje dużo firm zajmujących się produkcją basenów ogrodowych przeznaczonych dla najmłodszych. Wśród nich należy wymienić m.in.: Axer, Bestway, Simba, Victoria, Intex, Happy Hop, Macma czy Play Wow.

Porównanie cen basenów dla dzieci pokazuje, że koszty związane z zakupem tych produktów zaczynają się już od kwoty ok. 10 zł za te najmniejsze, dmuchane baseny. Nawet 11 000 zł będzie natomiast musiał zapłacić użytkownik decydujący się na największe i najbardziej stabilne baseny, z których będą mogli korzystać również dorośli.

Tagi kategorii: Baseny dla dzieci, baseny dziecięce, basen dla dziecka
^
No-cache: 1.1689 s. (IBM5-fcgi-2)