zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking krzesełek do karmienia

Krzesełka do karmienia

-394 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Krzesełka do karmienia

O krzesełkach do karmienia

Jedną z podstawowych czynności w przypadku małych dzieci jest ich karmienie. Gdy dziecko zacznie samodzielnie siedzieć, to zajęcie ułatwią nam wszelkiego typu krzesełka do karmienia, wyposażone w tacki lub stoliczki, które pozwalają dziecku na rozwijanie samodzielności w jedzeniu. Takie krzesełko zapewnia nie tylko wygodę dla rodziców w czasie karmienia malucha, ale również bezpieczeństwo dziecku, które siedzi spokojnie w krzesełku, przypięte pasami zabezpieczającymi, a zatem minimalizowane jest ryzyko zakrztuszenia się lub zachłyśnięcia przy nagłej ucieczce ze zwykłego krzesła czy taboretu.

Rodzaje krzesełek do karmienia

Krzesełko do karmienia to nie tylko plastikowe siedzenie na podwyższeniu. Wyróżniamy:

  • krzesełka klasyczne,
  • poduszki – podwyższenia,
  • krzesełka podwieszane do blatu,
  • krzesełka turystyczne.

To, jaki typ krzesełka powinniśmy wybrać zależy m.in. od tego jaką ilością miejsca dysponujemy w mieszkaniu, czy będziemy krzesełka używać tylko w domu, czy może często w podróży, u rodziny czy znajomych, a także od tego czy ma to być tylko krzesełko do karmienia czy może urządzenie wielofunkcyjne, jak np. krzesło rozkładane na stolik z krzesełkiem dla starszego dziecka.

Krzesełka klasyczne to te wolnostojące, które mogą mieć charakter podstawowy i wówczas są przeznaczone tylko do karmienia lub też mogą rozkładać się na wspomniany stolik z krzesełkiem. Takie krzesła wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego lub drewna. Wszelkiego typu poduszki oraz podwyższenia do karmienia maluchów to produkt wygodny do małego mieszkania, bo nie zajmuje dodatkowego miejsca, a do jego użycia potrzebne jest tylko zwykłe krzesło. Mniejszą popularnością cieszą się krzesełka podwieszane pod blat stołu, chociaż można je stosować w niewielkich mieszkaniach, gdzie zajęcie krzesełka pod podkładkę byłoby niemożliwe. I w końcu krzesełka turystyczne, które zazwyczaj mają postać specjalnej chusty, w którą sadzamy dziecko i za pomocą specjalnych zaczepów i wiązań przytwierdzamy do zwykłego krzesła.

Akcesoria do krzesełek

Ważnym elementem wyposażenia każdego krzesła do karmienia jest poduszka na siedzisko oraz tacka mocowana do krzesła, a także pasy bezpieczeństwa. Poduszkę nakładamy na właściwy stelaż krzesła i ma ona zapewnić wygodę maluchowi. Ważne, aby można ją było przymocować do siedziska, a także łatwo wyczyścić czy uprać.

Z kolei tacka zastępuje dziecku stolik, dlatego jest niezwykle istotna. Musi być stabilna, nie może się odczepiać samoistnie ani chwiać czy przesuwać. Dobrze jeśli posiada wgłębienie na talerzyk i kubeczek co ułatwia karmienie oraz samodzielne jedzenie dziecku.

Pasy bezpieczeństwa to obowiązkowy elementem każdego krzesełka do karmienia. Wiele zapięć ma możliwość regulacji ich rozmiaru, w zależności od potrzeb dziecka. Pasy bezpieczeństwa są niezwykle pomocne w sytuacji, gdy dziecko wierci się w krzesełku, a generalnie ich zadaniem jest zapobieganie wypadkom.

Tagi kategorii: do karmienia Krzesełka, do karmienia krzesełko, do karmienia stojak
^
No-cache: 1.3462 s. (IBM5-fcgi-2)