zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking kurtek dla dzieci

Kurtki dla dzieci

-2 020 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Kurtki dla dzieci

O płaszczykach i kurtkach dla dzieci

Płaszczyki i kurtki dla dzieci są nieodłącznym elementem jesiennej i zimowej garderoby maluchów. Wielu rodziców zastanawia się, jak wybrać dobrą i tanią kurtkę lub płaszczyk, które posłużą dziecku przez więcej niż jeden sezon. Przez zakupem kurtki i płaszczyka dla dzieci należy porównać ceny kilku modeli, a także ich parametry – długość, kolor, dodatkowe kieszenie – a następnie wybrać najlepszy model.

Materiały używane do produkcji płaszczyków i kurtek dla dzieci

Najważniejszą kwestią przy wyborze kurtek i płaszczyków dla dzieci powinien być materiał, z jakiego zostały one wykonane. Strategia unikania sztucznych materiałów nie do końca sprawdza się przy kupowaniu kurtki dziecięcej – część z nich zapewnia ciepło i nieprzemakalność lepiej niż naturalne tkaniny. Kurtkę powinno się wybrać w ten sposób, żeby zapewniała należyty komfort zarówno zimą, jak i w nieco cieplejszą pogodę.

Kurtki i płaszczyki dla dzieci powinny być przede wszystkim dobrze ocieplane, dużo lepiej niż modele dla dorosłych. Kurtka musi być ocieplana nie tylko podszewką, ale i dodatkową warstwą puchu. Przydatne może się również okazać futerko, którym można się otulić dookoła szyi, a także kołnierz, który można postawić w razie wiatru czy deszczu.

Rodzaje płaszczyków i kurtek dla dzieci

Podobnie jak w modelach dla dorosłych, także w płaszczach i kurtkach dla dzieci istnieją modele męskie, damskie i unisex. Wybór odpowiedniego rodzaju zależy wyłącznie od preferencji rodzica oraz dziecka. Należy jednak pamiętać, że powinno się dobrać wzór kurtki do wieku dziecka – zbyt poważna nie będzie wyglądała dobrze, ale zbyt dziecinna również nie ucieszy dziecka.

Najważniejsze w fasonach kurtek i płaszczyków dla dzieci jest to, żeby dziecko umiało je samodzielnie założyć i zapiąć. Na rynku istnieją niestety płaszczyki, które mimo ładnego wyglądu nie oferują niczego więcej, ponieważ dziecko może mieć trudności z ich zapięciem i zapewnieniem sobie w ten sposób ciepła.

Kurtka dziecięca nie powinna krępować ruchów i przeszkadzać w zabawie. Jednocześnie powinna być wystarczająco długa, żeby nawet w czasie biegania nie odkrywała pleców dziecka. Optymalna długość to kilka centymetrów za biodra. Płaszczyk powinien też mieć odpowiednią długość rękawów.

Bardzo istotnym elementem kurtki zimowej jest kaptur, który zapewni dużo lepszą ochronę dla głowy niż czapka. Powinien on być przymocowany za pomocą guzików lub ekspresu, należy raczej unikać rzepów, które szybko się odczepiają. Płaszczyk dziecięcy powinien mieć także kilka kieszonek, w które dziecko może włożyć ręce, kiedy zmarznie. Nie należy kupować kurtek z dużą ilością dodatków i elementów dekoracyjnych, ponieważ mogą się one szybko oderwać, pozostawiając nieestetyczne dziury.

Kolory płaszczyków i kurtek dla dzieci

Kolor płaszczyka lub kurtki powinien zostać wybrany przy konsultacji z dzieckiem, które przecież będzie nosić go przez cały sezon. Należy pamiętać, żeby nie wybierać kurtki białej, która bardzo szybko się pobrudzi w czasie zabaw i trzeba ją będzie często prać.

Ważną kwestią jest, aby dobrać kolor kurtki do płci dziecka. Nie powinno się ubierać dziewczynek w militarne wzory, a chłopców w różowe kurtki, ponieważ można je w ten sposób narazić na upokorzenia ze strony kolegów. Jeśli nie znajdzie się koloru kurtki typowego dla danej płci, zawsze można sięgnąć po jeden z kolorów uniwersalnych – błękit, zieleń czy granat.

Ceny i producenci płaszczyków i kurtek dla dzieci

Ceny płaszczyków i kurtek dla dzieci zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, w zależności od rozmiaru i producenta. Najdroższe z płaszczyków to wydatek około 800 złotych. Należy jednak pamiętać, że warto zainwestować w kurtkę, która będzie naprawdę ciepła i dobra, nawet jeśli kosztuje ona nieco więcej.

Najbardziej znani producenci płaszczyków i kurtek dziecięcych to między innymi: Campus, Coccodrillo, Mariquita, Reima, Sara Line, Color Kids, Disney, Grizzly, Roxy, Russell czy Oceanic.

Tagi kategorii: dziecięce Kurtki, dla dzieci kurtki
^
No-cache: 8.3705 s. (IBM5-fcgi-2)