zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking lamp dla dzieci

Lampy dla dzieci

-2 536 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Lampy dla dzieci

Lampy dla dzieci

O oświetleniu pokoju dziecięcego

Podczas remontu pokoju pociechy należy rozważyć zakup odpowiedniego oświetlenia pokoju dziecięcego. Jest ono niezbędnym elementem, który powinien zostać jak najlepiej wybrany, tak, by dbać o komfort dziecka oraz jego zdrowie, a także wygodę samych rodziców. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje oświetlenia pokoju dziecięcego, zróżnicowane nie tylko sposobem podwieszenia lamp, ale także pod względem kształtu, wzoru, użytego motywu etc. Przed zakupem warto więc przyjrzeć się dokładnie parametrom oświetlenia pokoju dziecięcego. Dobrym posunięciem z pewnością okaże się również porównanie cen poszczególnych modeli oświetlenia pokoju dziecięcego, a także ich ocen jakości. Wówczas, zakup będzie nie tylko korzystny pod względem ekonomicznym, ale również pod względem jakości produktów.

Rodzaje oświetlenia pokoju dziecięcego

Na rynku dostępne są przede wszystkim dwa rodzaje oświetlenia pokoju dziecięcego. Mianowicie, lampy dające pełne światło oraz te, których zadaniem jest wytwarzanie wyłącznie poświaty. Lampy, które emitują pełne światło można zamontować przy suficie – w postaci plafonów lub zwisów – czy na ścianie – w formie kinkietu. Są one niezbędne w pokoju dziecięcym, który powinien być dobrze oświetlony po to, by dziecko mogło swobodnie się bawić, czytać książeczki etc. Należy jednak pamiętać, że emitowane światło nie powinno być zbyt jaskrawe, by nie niszczyć wzroku malucha.

Lampy dające punktowe światło bądź emitujące tylko świetlną poświatę, to zazwyczaj lampy biurkowe bądź lampy bezpośrednio mocowane w gniazdku elektrycznym. Lampka biurkowa będzie dobrym rozwiązaniem nie tylko dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Okaże się ona także przydatna w pokoju niemowlaka, np. podczas nocnego karmienia dziecka czy zmiany pieluszki.

Lampki dające wyłącznie poświatę to lampki, które stanowią dobre rozwiązanie dla dzieci obawiających się zasnąć w ciemności. Lampki te emitują delikatne światło, tak więc nie oślepiają dzieci. Kiedy są włączone, w pokoju panuje przyjemny i ciepły półmrok zapewniający dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

Materiały używane do produkcji oświetlenia pokoju dziecięcego

Podczas zakupu oświetlenia pokoju dziecięcego należy pamiętać, by tworzywo, z którego je wykonano, było jak najbardziej bezpieczne dla malucha, by zminimalizować ryzyko zranienia się dziecka. Tak więc najlepszym rozwiązaniem okaże się z pewnością wykonanie klosza lampy z tzw. „bezpiecznego szkła”.

Ważne wydaje się być również, by lampa posiadała zabezpieczającą siatkę lub innego rodzaju powłokę uniemożliwiającą dziecku kontakt jego rąk z gorącą żarówką, a także by klosz lampy został wykonany z materiału, który nie będzie się nagrzewał pod wpływem ciepła żarówki.

Wzornictwo oświetlenia pokoju dziecięcego

Na rynku dostępna jest naprawdę imponująca liczba rodzajów oświetlenia pokoju dziecięcego. Zróżnicowane są one między sobą nie tylko kształtem czy barwą, ale również wykorzystanym wzorem czy motywem. I tak, dostępne są lampki w kształcie zwierzątek, piłki nożnej, lalek, ale także lampy przypominające rośliny – drzewka czy kwiaty oraz wiele innych. Można także zdecydować się na zakup lamp posiadających klosze, na których zostały namalowane czy wytłoczone radosne motywy z bajek, dziecięcych seriali i filmów animowanych. Producenci prześcigają się w swoich projektach – z pewnością dla każdego maluszka i do każdego rodzaju wnętrza można znaleźć coś odpowiedniego.

Producenci i ceny oświetlenia pokoju dziecięcego

Oświetlenie pokoju dziecięcego oferowane jest przez szerokie grono producentów. Do najbardziej popularnych można zaliczyć takie firmy jak: Cleoni, Klik, Mamo-Tato, Technolux, Disney, Eglo, Chicco czy Candellux. Kupując oświetlenie pokoju dziecięcego, warto sprawdzić ich ofertę, bowiem ich produkty odznaczają się wysokimi ocenami jakości.

Oświetlenie pokoju dziecięcego zróżnicowane jest między sobą także pod względem cen. Produkty te znajdują się w przedziale cenowym rozpoczynającym się od kwoty wynoszącej kilka czy też kilkanaście złotych, a kończą na kwocie wynoszącej nawet 1,5 tysiąca złotych. Stąd też, dobrym rozwiązaniem okaże się porównanie cen poszczególnych modeli. Wówczas zakup będzie bardziej ekonomiczny.

Tagi kategorii: dziecięcego Oświetlenie pokoju, do dziecięcego oświetlenie pokoju, do dziecięcego pokoju światło
^
Cache: 0.0197 s. (IBM5-fcgi-2)