zamknij
Dodatkowe wyposażenie
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking lamp dla dzieci

Lampy dla dzieci

-2 799 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Lampy dla dzieci

O oświetleniu pokoju dla dzieci

Jednym z elementów, który tworzy atmosferę i klimat w domu jest oświetlenie. Dotyczy to także pokoju dziecięcego, w którym potrzebne są różne typy lamp dla dzieci – wiszące, kinkiety, nocne, biurkowe.

Rodzaje lamp dla dzieci

Wybierając lampę dla dziecka warto się zastanowić jaką ma ona pełnić funkcję, a dokładnie jaki dawać typ światła. A do wyboru mamy ostre, pełne, wyraźne oświetlenie lub oświetlenie rozproszone, nocne. A oto jakie typy lamp najczęściej znajdziemy w dziecięcym pokoju:

  • sufitowe,
  • biurkowe,
  • nocne,
  • podłogowe,
  • plafony,
  • kinkiety.

Lampy sufitowe podwieszane lub w formie plafonów stanowią główne oświetlenie pokoju, zatem powinny emitować światło pełne, mocne, ale jednak niezbyt jaskrawe i ostre, aby nie męczyło dziecięcego wzroku. Podobnie jest w przypadku lampek biurkowych lub do czytania, które służą dziecku w czasie nauki, zgłębiania lektur czy gdy np. słucha muzyki.

Z kolei rozproszone światło przyda się w pokoju maluszka lub kilkulatka, który boi się ciemności i samodzielnego zasypiania. Taka lampka nocna może mieć formę lampki stojącej, z możliwością regulacji natężenia światła lub lampki wkładanej bezpośrednio do gniazdka elektrycznego. Takie lampki zapewniają przyjemny i przyjazny dla malców półmrok, a nie drażnią i nie rozbudzają ich przed snem.

Z czego wykonane są lampki dla dzieci?

Dziecięce lampki muszą zapewniać maksymalne bezpieczeństwo w czasie ich użytkowania, dlatego materiały, z których są produkowane muszą być najwyższej jakości. Najczęściej do produkcji takiego oświetlenia wykorzystuje się różnego rodzaju tworzywa sztuczne, metal, aluminium, hartowane szkło, a także połączenie tych materiałów. Plastik musi być wytrzymały, odporny na wysoką temperaturę. Nie może się odkształcać, topić czy odbarwiać. Dlatego tez należy przestrzegać zaleceń producenta lampy dla dzieci co do maksymalnej mocy używanej żarówki.

Dodatkowe funkcje lamp dla dzieci

Lampki dla dzieci oprócz włącznika mogą posiadać różne udogodnienia, ułatwiające korzystanie z nich i czyniące je wygodniejszym. Wśród najczęściej występujących znajdziemy:

  • czujniki ruchu,
  • dźwięk,
  • ściemnianie.

W pokoju dziecka szczególnie przydatna może okazać się ostatnia z funkcji. Ściemnianie może uczynić z lampki do czytania czy do nauki, lampkę nocną na czas zasypiania.

Tagi kategorii: dziecięcego Oświetlenie pokoju, do dziecięcego oświetlenie pokoju, do dziecięcego pokoju światło
^
Cache: 0.0137 s. (IBM5-fcgi-2)