zamknij
Szuflada
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking łóżeczek dziecięcych

Łóżeczka dziecięce

-313 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Łóżeczka dziecięce

O łóżeczkach dziecięcych

Łóżko to jeden z najważniejszych elementów każdej sypialni - tyczy się to absolutnie każdego, niezależnie od wieku. Dlatego też tak istotne jest, aby dzieci spały na specjalnie dopasowanym do swoich potrzeb łóżku. Dzięki temu stworzymy najmłodszym miejsce, które będzie idealne do odpoczynku, a przy tym zapewni im bezpieczny sen.

Rodzaje łóżeczek dziecięcych

Istnieje kilka rodzajów łóżeczek dziecięcych - każde z nich przeznaczone jest dla dzieci w różnym wieku lub dopasowane zostało do potrzeb rodziców. Wśród nich wyróżniamy przede wszystkim:

 • piętrowe łóżeczka dla dzieci (mogą być podwójne - idealne dla dwójki dzieci lub wielofunkcyjne, np. z umieszczonym pod spodem biurkiem, miejscem na zabawki czy kanapę - to doskonałe rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń)
 • kołyski (opcja dla najmłodszych dzieci, która jednocześnie pełni funkcję łóżeczka oraz bujanej kołyski)
 • tapczany dziecięce (klasyczne kanapy dla maluchów, z pojemnikiem na pościel, które niepościelone mogą pełnić funkcję wersalki)
 • turystyczne łóżeczka dziecięce (opcja doskonała dla podróżujących rodzin - łóżeczko można zabrać ze sobą na wakacje, do rodziny, rozłożyć w dowolnym miejscu, by zapewnić dziecku wygodny sen)
 • łóżeczka dziecięce (najbardziej tradycyjne, pojedyncze łóżka, które swoją konstrukcją przypominają modele przeznaczone dla dorosłych)
 • dostawki (modele dla najmłodszych, których rodzice chcą mieć zawsze blisko siebie - łóżeczko dostawia sie do łóżka rodziców, co sprawia, że mamy do dziecka szybki i łatwy dostęp)
 • dwuosobowe łóżeczka (łóżka dla dzieci starszych - doskonała opcja dla rodzeństwa lub maluchów, u których często sypiają koleżanki czy koledzy - pod spodem modelu umieszczona jest specjalna, wysuwana komora, w której znajduje sie dodatkowy materac, przeznaczony dla drugiego dziecka)
 • kojce dziecięce (modele dla niemowląt i wstających dzieci - zapewniają bezpieczeństwo, są odgrodzone z czterech stron, co zapobiega wypadnięciu czy samodzielnemu wyjściu dziecka z łóżeczka)

Z czego wykonuje się łóżeczka?

Łóżeczka dziecięce najczęściej wykonane są z różnego rodzaju drewna lub z płyty MDF. Jednak np. kojce to najczęściej modele, które zrobione są z materiałów tekstylnych oraz stelaża. Płyty MDF charakteryzują się zbliżonym parametrami do drewna. Jest to materiał drewnopochodny poddany obróbce pod wysokim ciśnieniem. Tworzywo to ma odpowiednio wysoką twardość oraz jest odporne na wilgoć. Zazwyczaj takie łóżeczka dziecięce są szczebelkowe. W zależności od firmy posiadają różnorodną stylistykę. Można też wybrać łóżeczko dziecięce w ciemnym bądź jasnym odcieniu. Łóżeczko dziecięce może być także ozdobione różnymi motywami (zwierzątka, rośliny, baloniki itp.). Łóżeczka drewniane to wybór dla starszych dzieci, które śpią samodzielnie i są na tyle duże, że nie boimy się, że wypadną z łóżka podczas snu. Swoim wyglądem najczęściej przypominają modele dla dorosłych.

Wymiary łóżek dziecięcych

Obecnie istnieje kilka wymiarów łóżeczek dziecięcych. Dostępne są one w wymiarach:

 • 120 x 60 cm
 • 140 x 70 cm
 • 160 x 80 cm
 • 180 x 90 cm
 • 190 x 90 cm
 • 200 x 90 cm

Najpopularniejsze dziecięce łóżeczka najczęściej dostępne są w dwóch wersjach. Pierwszy rozmiar łóżeczka dziecięcego wynosi 120x60 cm, natomiast drugi to 140x70 cm. Wadą mniejszego łóżeczka jest to, że będzie krócej przydatne dla dziecka (do 2-3 roku życia). Większe łóżeczko posłuży dziecku przez dłuższy czas - jednak nie zawsze mamy od razu możliwość wstawienia takiego łóżka do pokoju dziecka. Warto zwrócić uwagę, że podane wyżej wymiary obejmują rozmiar materaca, a nie zewnętrzne ramy łóżeczka.

Dodatkowe funkcje łóżeczek

Coraz większą wagę przykłada się do użyteczności kupowanych przedmiotów oraz możliwości wykorzystania ich w różny sposób. Producenci odpowiadają na potrzeby konsumentów i urozmaicają swoje produkty. Łóżeczka dziecięce mogą więc posiadać dodatkowe funkcje, jak wmontowana komoda i przewijak. Zaletą takiego łóżeczka jest to, że wszystkie niezbędne rzeczy znajdują się w pobliżu i zawsze są pod ręką. Z kolei wada tego łóżeczka to fakt, że zajmuje dużo miejsca i trzeba wygospodarować odpowiednią przestrzeń dla niego.

Kolejną praktyczną funkcją łóżeczka dla najmłodszych dzieci jest możliwość wyjęcia kilku pierwszych szczebelków. Jest to duża zaleta, ponieważ takie łóżeczko może być wykorzystywane od urodzenia nawet do 7. roku życia. Dzięki temu dziecko może samodzielnie wychodzić z łóżeczka, bez konieczności wyciągania go przez rodziców. Funkcjonalne stają sie także modele dla dużych dzieci, które śpią samodzielnie. Tutaj najczęściej rodzice zwracają uwagę na to, czy łóżeczko posiada pojemnik na pościel, szuflady na zabawki, co pozwala wykorzystać więcej przestrzeni np. w małym pokoiku. Podobną funkcję pełnią niektóre łóżka piętrowe - nie są one przeznaczone tylko dla dwójki dzieci. Część modeli posiada jedno łóżko na podwyższeniu (dziecko dostaje się do niego za pomocą schodków lub drabinki) oraz wydzieloną pod spodem przestrzeń, np. na biurko, zabawki czy kanapę.

Jak kupować łóżeczko dla niemowlaka?

Aby kupić odpowiedni model łóżeczka dla niemowlaka należy sprawdzić czy posiada ono odpowiednie atesty oraz normy bezpieczeństwa (norma europejska PN-EN 716-1:1999 i PN-EN 1130-1-2001). Ponadto warto zwrócić uwagę, aby łóżeczko nie miało ostrych elementów, a materiał, z którego zostało wykonane, był gładki. Modele dla niemowląt to najczęściej drewniane łóżeczka typu kojce, ogrodzone dookoła specjalnymi sztachetkami. Eksperci twierdzą, że odległość między szczebelkami nie powinna być mniejsza niż 2,5 cm, ale nie większa niż 6 cm.

Warto również zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości materaca. Zwykle można spotkać się z trzema poziomami regulacji. Pierwszy, gdy dziecko tylko leży, drugi, gdy siedzi i trzeci, gdy wstaje. Zaletą takiego rozwiązania jest komfort przy wkładaniu i wyjmowaniu dziecka z łóżeczka. Ponadto niektóre modele mają opcję kołyski. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość łatwiejszego usypiania dziecka poprzez bujanie go na boczki.

Opcja dla podróżujących

Jeśli dużo podróżujemy lub często sypiamy z dzieckiem poza domem, wtedy przydatne będą łóżeczka turystyczne. Ich zaletą jest łatwość składania, a więc i przenoszenia. Często są wykonane z materiałów, które łatwo się czyści. Z boku łóżeczka znajduje się otwór zamykany na zamek ekspresowy, co pozwala na samodzielne wchodzenie i wychodzenie dziecka z takiego łóżeczka.

Niektóre modele łóżeczek dziecięcych turystycznych posiadają moskitierę, więc idealnie nadają się na wycieczki do lasu lub podczas podróży do krajów tropikalnych. Poza tym warto zwrócić uwagę czy łóżeczka dziecięce turystyczne mają kółka, ponieważ znacznie to ułatwia ich przestawianie.

Kojce - doskonałe dla najmłodszych

Zaletą kojców, podobnie jak łóżeczek dziecięcych turystycznych, jest ich łatwość składania i rozkładania. Poza tym są lekkie, więc łatwo można je przenosić. Można je też ustawić w praktycznie każdym miejscu. W kojcu dziecko jest zawsze bezpieczne i może się tam samodzielnie bawić. Zazwyczaj obudowane są przezroczystą siatką, co daje możliwość obserwacji otoczenia przez dziecko, a także stwarza opcję obserwowania go przez rodziców. Niektóre kojce posiadają specjalne uchwyty, które pomagają dziecku przy wstawaniu.

Tagi kategorii: dla dzieci łóżeczka, dziecięce łóżeczka, dziecinne łóżeczka
^
No-cache: 0.9915 s. (IBM5-fcgi-2)