Łóżeczka i kojce dziecięce
zamknij
Ranking łóżeczek i kojców dziecięcych

Łóżeczka i kojce dziecięce

-1 452 produkty
Dostosuj
Sortuj
Zobacz następne
Łóżeczka i kojce dziecięce

Łóżeczka i kojce dziecięce

O łóżeczkach i kojcach dziecięcych

Łóżeczka i kojce dziecięce są niezbędnymi meblami dla dziecka. W związku z tym każdy rodzic musi zastanowić się jakie łóżeczko wybrać dla swojego malucha. Należy zastanowić się nad parametrami jakimi są wysokość czy szerokość oraz nad funkcjami łóżeczek i kojców dziecięcych. Dokonując zakupu w sklepie internetowym warto zwrócić uwagę, oprócz wyglądu łóżeczka i kojca dziecięcego, także na jego funkcjonalność i ceny, które łatwo prześłedzić dzięki poównaniu cen.

Łóżeczka dziecięce tradycyjne

Łóżeczka dziecięce tradycyjne najczęściej wykonane są z różnego rodzaju drewna lub z płyty MDF.

Płyty MDF charakteryzują się zbliżonym parametrami do drewna. Jest to materiał drewnopochodny poddany obróbce pod wysokim ciśnieniem. Tworzywo to ma odpowiednio wysoką twardość oraz jest odporne na wilgoć. Zazwyczaj takie łóżeczka dziecięce są szczebelkowe. W zależności od firmy posiadają różnorodną stylistykę. Można też wybrać łóżeczko dziecięce w ciemnym bądź jasnym odcieniu. Łóżeczko dziecięce może być także ozdobione różnymi motywami (zwierzątka, rośliny, baloniki itp.).

Wymiary łóżeczek dziecięcych są dostępne zazwyczaj w dwóch wariantach. Pierwszy rozmiar łóżeczka dziecięcego wynosi 120x60 cm, natomiast drugi to 140x70 cm. Wadą mniejszego łóżeczka jest to, że będzie krócej przydatne dla dziecka (do 2-3 roku życia). Natomiast większe łóżeczko posłuży dziecku przez dłuższy czas. Warto zwrócić uwagę, że podane wyżej wymiary obejmują rozmiar materaca, a nie zewnętrzne ramy łóżeczka. Porównanie cen wskazuje, że najprostsze łóżeczko można kupić już do 200 zł.

Łóżeczka dziecięce tradycyjne z dodatkowymi funkcjami

Coraz większą wagę przykłada się do użyteczności kupowanych rzeczy. Producenci odpowiadają na potrzeby konsumentów i urozmaicają swoje produkty. Łóżeczka dziecięce mogą więc posiadać dodatkowe funkcje, jak wmontowana komoda i przewijak. Zaletą takiego łóżeczka jest to, że wszystkie niezbędne rzeczy znajdują się w pobliżu i zawsze są pod ręką. Z kolei wada tego łóżeczka to fakt, że zajmuje dużo miejsca i trzeba wygospodarować odpowiednią przestrzeń dla niego.

Kolejną praktyczną funkcją łóżeczka dla dziecka jest możliwość wyjęcia szczebelków. Jest to duża zaleta, ponieważ takie łóżeczko może być wykorzystywane od urodzenia nawet do 7. roku życia. 

Jak kupować łóżeczko dla niemowlaka?

Aby kupić odpowiedni model łóżeczka dla niemowlaka należy sprawdzić czy posiada ono odpowiednie normy (norma europejska PN-EN 716-1:1999 i PN-EN 1130-1-2001). Ma to znaczny wpływ na bezpieczeństwo. Ponadto warto zwrócić uwagę, aby łóżeczko nie miało ostrych elementów, a materiał, z którego zostało wykonane, był gładki.

Eksperci twierdzą, że odległość między szczebelkami nie powinna być mniejsza niż 2,5 cm, ale nie większa niż 6 cm.

Warto również zwrócić uwagę na parametr regulacji materaca.Zwykle można spotkać się z trzema poziomami regulacji. Pierwszy, gdy dziecko tylko leży, drugi, gdy siedzi i trzeci, gdy wstaje. Zaletą takiego rozwiązania jest komfort przy wkładaniu i wyjmowaniu dziecka z łóżeczka. Ponadto niektóre łóżeczka mają opcję kołyski. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość łatwiejszego usypiania dziecka.

Słynnymi producentami zajmującymi się wytwarzaniem łóżeczek są Drewex i BabyBest.

Łóżeczka dziecięce turystyczne

Jeśli dużo się podróżuje, wtedy przydatne będą łóżeczka dziecięce turystyczne. Ich zaletą jest łatwość składania, a więc i przenoszenia. Często są wykonane z materiałów, które łatwo się czyści. Z boku łóżeczka znajduje się otwór zamykany na zamek ekspresowy, co pozwala na samodzielne wchodzenie i wychodzenie dziecka z takiego łóżeczka.

Niektóre modele łóżeczkek dziecięcych turystycznych posiadają moskitierę, więc idealnie nadają się na wycieczki do lasu lub w podróże do krajów tropikalnych. Poza tym warto zwrócić uwagę czy łóżeczka dziecięce turystyczne mają kółka, ponieważ znacznie to ułatwia ich przestawianie. Porównanie cen pokazuje, że łóżeczka dziecięce turystyczne występują w cenach około 100-200zł.

Kojce

Zaletą kojców, podobnie jak łóżeczek dziecięcych turystycznych, jest ich łatwość składania i rozkładania. Poza tym są lekkie, więc łatwo można je przenosić. Można je też ustawić w każdym miejscu. W kojcu dziecko jest zawsze bezpieczne i może się tam samodzielnie bawić. Kojce zazwyczaj obudowane są przezroczystą siatką, co daje możliwość obserwacji otoczenia przez dziecko, a także możliwość obserwowania go przez rodziców. Niektóre kojce posiadają specjalne uchwyty, które pomagają dziecku przy wstawaniu.

Łóżeczka dla starszych dzieci

Dużą popularnością cieszą się łóżka piętrowe. Często można spotkać dwa warianty tego rodzaju łóżek dziecięcych. Jednym z nich są dwa łóżka – jedno na dole, drugie na górze. Schody mogą być jednocześnie pojemnikami, co jest dużą zaletą łóżka. Dzięki temu oszczędza się miejsce.

Drugim wariantem takiego rozwiązania jest umieszczenie na górze łóżka, a na dole biurka. Zaletę tego rozwiązania stanowi również zaoszczędzenie miejsca. Z kolei wadą łóżek piętrowych jest to, że dziecko może przez przypadek z niego spaść. Wybierając łóżko trzeba zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dziecka. Porównanie cen wskazuje, że ceny tego typu łóżeczek wynoszą od 500 zł do 1600 zł.

Tagi kategorii: dziecięce i kojce Łóżeczka, dla dzieci łóżeczka, dziecięce łóżeczka
^
Cache: 0.0214 s. (IBM5-fcgi-2)