zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking pluszaków

Pluszaki

-4 226 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Pluszaki

O pluszakach

Pluszaki to prawdopodobnie ulubione zabawki dzieci w każdym wieku. Są one niezwykle uniwersalne i w pełni bezpieczne dla maluchów, a jednocześnie mogła być różnorodne i całkowicie inne od siebie. Nie są to zwyczajne zabawki – w przeciwieństwie do plastikowych samochodzików, lalek czy innych gadżetów pluszowe misie mają duszę. Dzięki temu dzieci przywiązują się do nich na wiele lat. Przy zakupie wyjątkowego misia dla dziecka, powinno się porównać jego cenę i cechy wyglądu. Istnieje przecież kilka rodzajów misiów, z czego każdy jest odpowiedni dla dziecka w innym wieku.

Pluszaki zapewniają ludziom rozrywkę już od 190 lat. To właśnie wtedy, na początku XX wieku, prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał uwolnić zwierzątko, co zostało zauważone przez waszyngtońską prasę. Po pewnym czasie sklepikarz z Brooklynu, Morris Mitchom, za pozwoleniem prezydenta rozpoczął produkcję pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy (zdrobnienie od imienia Teodor). Z czasem termin Teddy Bear zaczął oznaczać wszystkie pluszowe misie, które stały się najpopularniejszą zabawką wielu pokoleń dzieci.

Rodzaje pluszaków

Najmniejsze pluszaki mają rzecz jasna formę breloczków. Można je przyczepić do plecaka, torebki czy kluczy. Są jednak zbyt małe, by pozwolić na zabawę nimi małym dzieciom. Wbrew pozorom mogą one zrobić sobie krzywdę metalowymi elementami breloczka lub połknąć którąś z małych części. Misie-breloczki to ciekawy pomysł na niewielki prezent. Występują w różnych wzorach i kolorach, a ich popularnym producentem jest niemiecka firma Nici.

Przeciwieństwem maleńskich pluszaków są misie-giganty. W wielu przypadkach są one większe od dziecka, któremu się je daje. Wielkie maskotki są wykonane z delikatnych, ale wytrzymałych materiałów o króciutkim włosiu i raczej nie ma w nich elementów, które mogłyby zrobić krzywdę dziecku. Mogą służyć za poduszkę lub wygodne oparcie nawet dla niemowląt. Również większe dzieci bardzo lubią zabawę wielkimi misiami, dlatego ten typ zabawek jest dość popularny. Niestety, ze względu na swoje wymiary misie-giganty są raczej drogim prezentem.

Najpopularniejszą wersją pluszaka jest miś klasyczny. Wykonany z pluszu, ma ruchome rączki i nóżki, a także mądre oczka z guzików lub koralików. Misie klasyczne są przeznaczone nie tylko dla dzieci, uwielbiają je także dorośli, którzy w ten sposób mogą przywołać swoje najmilsze dziecięce wspomnienia. Klasyczny pluszak to idealny prezent na każdą okazję, ponieważ ma w sobie magię, która pokazuje, jak ważna jest obdarowana nim osoba.

Nowoczesny pluszak bardzo różni się od klasycznego. Na sklepowych półkach można znaleźć misie, które poruszają się, a nawet śpiewają. Wszystko za sprawą skomplikowanych mechanizmów umieszczanych wewnątrz zabawek. Nowoczesne pluszaki to ciekawy pomysł na prezent, należy jednak pamiętać, że nie są one tanie, a do tego szybko się psują. W końcu dzieci rzucają nimi na lewo i prawo, a mechanizmy, odpowiedzialne na przykład za śpiewanie piosenek, mogą tego nie wytrzymać.

Rodzaje wypełnień pluszaków

Najczęstszym materiałem wykorzystywanym do wypełnienia pluszowych zabawek jest włókno poliestrowe. Takie misie są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku, dlatego szybko stają się ulubionymi przytulankami dzieci. W pluszakach można również znaleźć antyalergiczną piankę, przeznaczoną specjalnie dla wrażliwych i skłonnych do alergii dzieci, których jest coraz więcej. Innym, znanym od wielu lat wypełniaczem, jest gorczyca. Dzieci lubią bawić się takimi pluszakami, ponieważ oprócz przytulania ich mogą także przesypywać ziarnka umieszczone pod materiałem. Na koniec należy wspomnieć także o misiach wypełnionych watą czy szmatkami. Najczęściej są to własnoręcznie szyte maskotki, nawiązujące do tradycyjnych zabawek szytych przez babcie.

Ceny i producenci pluszaków

Najtańsze pluszowe maskotki to wydatek zaledwie kilku złotych. Z kolei najdroższe mogą kosztować nawet powyżej tysiąca złotych. Zwykle są to zabawki wykonane z bardzo dobrego gatunku materiałów, nawiązujące do znanych postaci z bajek.

Najpopularniejsi producenci pluszaków w Polsce to między innymi Nici, Axiom, Roxi, Tm Toys, Trudi czy Voyager.

Tagi kategorii: Pluszaki, pluszak, maskotki
^
No-cache: 0.9676 s. (IBM5-fcgi-2)