zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking torebek dla dzieci

Torebki dla dzieci

-706 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Torebki dla dzieci

O torebkach i torbach dla dzieci

Dziecięce torebki przeznaczone są dla pociech w różnym wieku i w zależności właśnie od tego mają zróżnicowany wygląd i przeznaczenie. Torebki dla najmłodszych służą najczęściej do przechowywania dziecięcych skarbów i mają kolorowe zabawne wzory. A przy tym pozwalają maluchowi poczuć się doroślej. Torebki dla dzieci w wieku szkolnym i dla nastolatków często stanowią alternatywę dla plecaka szkolnego czy torby na wycieczkę szkolną.

Rodzaje torebek dla dzieci

W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych znajdziemy mnóstwo typów torebek dla dzieci. Najprościej można je podzielić na dwa rodzaje:

  • dla młodszych dzieci,
  • dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży.

Takie torebki mogą mieć też różną formę – kuferków, listonoszek, teczek, torebeczek księżniczki, worków czy toreb sportowych. Torebki dla maluszków są najczęściej bardzo kolorowe, mogą przyjmować zabawne kształty, np. różnych zwierzątek czy przedstawiać ulubionych dziecięcych bohaterów z bajek. Mają przede wszystkim funkcję zabawki, są mało pojemne, ale pomieszczą małe skarby maluszków.

Z kolei torebki dla starszych dzieci służą zdecydowanie do tych samych celów co torebki dla dorosłych. Przydają się na wycieczce szkolnej, w czasie wyjścia do kina czy na lody z koleżankami. Takie torebki często bardziej przypominają te „dorosłe” modele, są też bardziej pakowne.

Torebki można też podzielić ze względu na sposób ich noszenia. Mamy do wyboru torby z krótkimi uchwytami lub z dłuższym paskiem, przeznaczone do noszenia na ramieniu lub przerzucone przez ramię.

Jak wybrać torebkę dla dziecka?

Wybór torebki dla dziecka najlepiej zacząć od określenia jego potrzeb. Jeśli torebka ma służyć malcowi do zabawy, wybierzmy taką w kształcie ulubionej postaci czy przedmiotu. Dla starszych dzieci wybierzmy torebkę w ulubionym kolorze, przedstawiającą ukochanego bohatera z filmu czy bajki lub też lubiany przez dziecko zespół lub wokalistę. Jeśli torebka nie jest prezentem, pozwólmy dziecku samodzielnie dokonać wyboru. Jednym z kryteriów wyboru torby szczególnie dla starszych dzieci jest przeznaczenie, a dokładnie noszenie w nich cięższych rzeczy. Do tego rodzaju produktów zaliczyć można torby do szkoły, czy podręczne torby podróżne dla dziecka, które muszą być większe i bardziej wytrzymałe niż zwykłe torebki służące do zabawy. Dobrze jest ocenić ich funkcjonalność oraz solidność wykonania.

Tagi kategorii: dla dzieci i Torby torebki, dziecięce torebki, dla dzieci torebki
^
Cache: 0.0133 s. (IBM5-fcgi-2)