zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking wózków dziecięcych

Wózki dziecięce

-1 241 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Wózki dziecięce

O wózkach dziecięcych

Gdy na świat przychodzi dziecko, podstawowym sprzętem jaki musimy zakupić oprócz łóżeczka niemowlęcego jest wózek – najpierw głęboki, później spacerowy lub model wielofunkcyjny, które będzie rosnąć razem z malcem. Wybierając model odpowiedni dla siebie powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko jego wygląd czy kolor, ale i walory użytkowe – rodzaj i ilość kół, teren po którym będziemy głównie jeździć, wagę wózka, jego wymiary po złożeniu i możliwość zmieszczenia w bagażniku, ale również wygodę i bezpieczeństwo naszego dziecka – przestronność siedziska i oparcia, pasy bezpieczeństwa czy możliwość regulowania kąta nachylenia oparcia.

Typy wózków dziecięcych

Podstawowy podział wózków dotyczy tego, dla kogo wózek jest przeznaczony, a dokładnie dla dzieci w jakim wieku i dla jakiej ilości dzieci. Pod tym kątem wyróżniamy wózki:

 • wózki głębokie,
 • wózki podwójne,
 • wózki spacerowe,
 • wózki wielofunkcyjne.

Najpopularniejszy i najbardziej praktyczny rodzaj wózków to modele wielofunkcyjne – 2 w 1 lub nawet 3 w 1. Modele o podwójnej funkcji to wózki wyposażone w gondolkę dla niemowlęcia oraz spacerówkę dla starszego brzdąca, przy czym stelaż wózka jest jeden i wymienia się tylko na nim montowany element. Modele potrójne to wózki, które oprócz gondoli i spacerówki mają dodatkowo w komplecie fotelik samochodowy, który za pomocą adaptera można mocować na stelażu wózka. To doskonałe rozwiązanie jeśli wybieramy się np. na zakupy i fotelik razem z dzieckiem możemy łatwo i szybko zamontować na stelażu wózka. Wózki spacerowe to jednolite wózki, najczęściej składane na płasko, bez wymiennych nakładek, ale często z możliwością położenia oparcia na płasko, aby dziecko mogło się w takim wózku swobodnie wyspać. Specyficzny typ wózków to wózki podwójne zwane inaczej bliźniaczymi. Mogą to być dwa siedzenia montowane obok siebie lub też jedno za drugim. Każde z rozwiązań ma wady i zalety. W wózku równoległym oboje dzieci ma dobre widoki, za to możemy mieć problem ze zmieszczeniem się w większości drzwi. Z kolei wózek z siedzeniami zamontowanymi szeregowo jest wygodniejszy do manewrowania, ale zawsze dziecko siedzące z tyłu jest „poszkodowane”, bo ogląda tył siedziska brata lub siostry.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózków dziecięcych?

Wybierając wózek, oprócz tego jaki jest jego rodzaj i przez to jak długo nam i dziecku posłuży, powinniśmy zwrócić uwagę na inne jego elementy. Do wyboru mamy:

 • wózki z trzema kołami,
 • wózki z czterema kołami,
 • wózki z sześcioma kołami.

Również rodzaj kół ma tu znaczenie, bo dobór odpowiednich może wpłynąć na wygodę korzystania z wózka w określonych warunkach terenu:

 • gumowe,
 • piankowe,
 • plastikowe,
 • pompowane.

Pozostałe parametry na jakie należy zwrócić uwagę wybierając wózek dla dziecka to jego wielkość, amortyzacja, stabilność, hamulce wysokiej jakości, kosz na zakupy, regulowana lub przekładana rączka, moskitiera oraz folia przeciwdeszczowa oraz tacka.

Tagi kategorii: dziecięce Wózki, dla dziecka wózek, dla dzieci wózki
^
No-cache: 0.3237 s. (IBM5-fcgi-2)