zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking akcesoriów baristy

Akcesoria baristy

-111 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Akcesoria baristy

O akcesoriach do parzenia kawy i herbaty

Akcesoria do parzenia kawy i herbaty są bardzo pomocne przy przygotowywaniu gorących napojów. Podnoszą jakość smakową i estetyczną podawanej kawy i herbaty. Parametry akcesoriów do parzenia kawy i herbaty sprawiają, że są one komfortowe przy używaniu i dostosowane do potrzeb użytkowników. Dokonując zakupów w sklepie internetowym warto zrobić porównanie cen akcesoriów do parzenia kawy i herbaty, a także.

Szczypce do herbaty

Stalowe szczypce do herbaty są dużym udogodnieniem przy wyjmowaniu torebek z dzbanka czy kubka. Długość szczypców do herbaty jest różna i może wynosić na przykład 14 cm.

Materiał, z jakiego najczęściej wykonuje się szczypce do herbaty, to stal. Firma Blomus oferuje w zestawie ze szczypcami pojemnik na zużytą herbatę, który jest również zrobiony ze stali. Zaletą tego tworzywa jest to, że wygląda bardzo elegancko i jest bardzo trwałe.

Porównanie cen wskazuje, że szczypce do herbaty wraz z pojemnikiem kosztują zazwyczaj około 85 zł.

Dekoratory do kawy

Następnym przydatnym przedmiotem jeśli chodzi o akcesoria do parzenia kawy i herbaty, są dekoratory do kawy. Najczęściej, podobnie jak szczypce do herbaty, wykonane są ze stali. W zestawie takiego dekoratora znajduje się zazwyczaj kilka szablonów. Przy zakupie dekoratorów do kawy warto zwrócić uwagę na wzory, które zostały zastosowane w szablonach. Szablony zakłada się na specjalny pojemniczek, gdzie wsypuje się czekoladę lub kakao. Następnie wystarczy delikatnie potrząsnąć dekoratorem nad filiżanką, aby uzyskać pożądany wzór. Zaletą takiego rozwiązania jest bardzo łatwe przygotowanie efektownie wyglądającej kawy.

Aby uzyskać oczekiwany efekt ruchy muszą być delikatne i precyzyjne, co stanowi pewnego rodzaju wadę dekoratorów. Porównywarka cen informuje, że ceny dekoratorów wynoszą przeciętnie 100 zł. Popularnym producentem dekoratorów do kawy jest firma Cilio.

Miarki do kawy

Ważnym akcesorium przy parzeniu kawy jest miarka do kawy. Jej zaletą jest odmierzenie idealnej ilości kawy, dopasowanej do odpowiedniej pojemności dzbanka czy kubka, dzięki czemu uzyskuje się wysokiej jakości smak kawy. Miarki do kawy najczęściej wykonane są ze stali o wysokim połysku, co nadaje im eleganckiego wyglądu. Zazwyczaj długość miarki do kawy wynosi 14 cm, pojemność 7,5 g, natomiast średnica 5 cm. Wadę miarek może stanowić ich cena. Porównanie cen wskazuje, że przeciętnie cena miarki wynosi 30-40 zł.

Naczynia do yerba mate

Kupując akcesoria do parzenia kawy i herbaty można zdecydować się na naczynia służące do parzenia yerba mate. Aby jakość naparu była bardzo wysoka najlepiej używać do tego celu calabazy (tykwy, matero). Tworzywa, z których zazwyczaj wykonuje się calabazy, to stal nierdzewna lub ceramika.

Pojemność tych naczyń znajduje się w przedziale od 150 ml do 350 ml. Najczęściej celabazy są dostępne w różnych odcieniach brązu, żółcieni oraz w kolorze białym i czarnym. Niektóre calabazy posiadają metalowe podstawki, co wpływa na ich parametr stabilności. Porównanie cen wskazuje, że ceny calabaz wahają się w granicach 30 zł.

Innym rodzajem materiału służącym do wykonywania matero jest czysta glinka bądź zielone drewno Palo Santo. Matera z czystęj glinki często są szkliwione od wewnątrz. Wpływa to na parametry naczynia, ponieważ łatwiej jest je utrzymać w czystości. Z kolei matero drewniane należy przed użyciem odpowiednio zaimpregnować i najlepszym sposobem na to jest masło. Smak masła, podobnie jak i aromat zielonego drewna Palo Santo, idealnie komponuje się z yerba mate.

Porównanie cen pokazuje, że najwyższe ceny posiadają tykwy wykonane z drewna Palo Santo. Kształtują się one na poziomie 70-100 zł. Ceny tykwy z czystej glinki zaczynają się od około 30 zł.

Bombilla

Niezbędnym akcesorium do tykwy jest bombilla. Stanowi ona rodzaj filtru do naparu yerba mate. Warto zwrócić uwagę, że napar ten charakteryzuje się dużą ilością liści pozostających w naczyniu po zaparzeniu. W związku z tym używa się właśnie bombilli. Jest to pewnego rodzaju rurka specjalnie przeznaczona do picia yerba mate. Wykonuje się ją z bambusa luł  stali nierdzewnej. Długość bombilli wynosi około 14-20 cm. Dokonując zakupów w sklepie internetowym za bombillę należy zapłacić od 10 do 115 zł.

Zapasowe wkłady do zaparzaczy i filtry

W kategorii akcesoria do parzenia kawy i herbaty można też znaleźć zapasowe wkłady do dzbanków czy też zapasowe filtry. Najpopularniejszym producentem tego akcesoriów tego typu jest firma Bodum. Ceny wkładów do zaparzaczy wynoszą przeciętnie 60-100 zł.

Tagi kategorii: Akcesoria do herbaty i kawy parzenia, akcesoria baristy, akcesoria barsity dla
^
No-cache: 0.7853 s. (IBM5-fcgi-2)