zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking akcesoriów do mycia okien

Akcesoria do mycia okien

-120 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Akcesoria do mycia okien

O akcesoriach do mycia okien

Jedną z czynności porządkowych w domu, mieszkaniu czy lokalach użytkowych jest mycie okien. Zazwyczaj jednak bardzo jej nie lubimy, uważając za czasochłonną i wyczerpującą. Nasze podejście szybko ulegnie zmianie jeśli odpowiednio się do tej pracy zabierzemy, a do tego użyjemy dedykowanych akcesoriów do mycia okien, które nam to mycie znacznie ułatwią i przyspieszą, a do tego efekty będą lepsze, a szyby lśniące.

Rodzaje profesjonalnych akcesoriów do mycia okien

Na rynku dostępnych jest wiele typów produktów do mycia okien. Najczęściej kupowane można sklasyfikować w trzech kategoriach:

  • ręczne myjki do okien
  • ściągaczki do wody
  • zautomatyzowane zestawy myjek

Myjka ręczna najczęściej wyposażona jest w gąbkę lub końcówkę z mikrofibry, która służy do rozprowadzania środka myjącego na szybie. Wiele modeli posiada podłączenie do spryskiwacza z wodą i wówczas nie musimy już takiej myjki moczyć w wiaderku z wodą i płynem.

Z kolei ściągaczki to urządzenia wyposażone w pasek z gumy, który idealnie przylega do szyby i ściąga całą wodę i pianę, które na niej pozostały po myciu. Końcówki takiej ściągaczki są wymienne i gdy nasza się już zużyje zawsze będziemy mogli dokupić nową. Zarówno do ściągaczki, jak i do myjki można zamontować teleskopowy kij, co ułatwi mycie wysokich lub wysoko położonych okien bez konieczności wspinania się na stołki czy drabiny.

Trzecia grupa to myjki zautomatyzowane w zestawach z innymi akcesoriami. Pozwalają na kompleksowe mycie okien i luster za pomocą jednego urządzenia. Różnica między urządzeniem ręcznym a zautomatyzowanym polega na tym, że wilgoć i brud z szyby zbieramy za pomocą gumowej, ale ssącej wycieraczki, zasilanej najczęściej akumulatorowo. Możliwość odessania brudu i wilgoci za pomocą gumowej ściągaczki pozwala uniknąć zacieków i pochlapanych parapetów.

Jak efektywnie myć okna?

Mycie okien nie musi oznaczać wielu godzin ciężkiej pracy jeśli tylko opracujemy sobie własny system. Nie zabierajmy się do pracy gdy na dworze jest bardzo zimno lub gdy bardzo mocno świeci w okna słońce. Aby wiedzieć, z której strony pozostały smugi, z jednej strony myjmy okno ruchami pionowymi, a z drugiej poziomymi. Idealnie do wycierania szyb nadają się ręczniki papierowe wysokiej jakości, a dobrą metodą na dotarcie szyb na błysk jest wykorzystanie w ostatniej fazie wycierania gazet prasy codziennej.

 

Tagi kategorii: Akcesoria do mycia okien, akcesoria do mycia szyb
^
No-cache: 0.6739 s. (IBM5-fcgi-2)