zamknij
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking akcesoriów do yerba mate

Akcesoria do yerba mate

-95 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Akcesoria do yerba mate

O akcesoriach do yerba mate

Yerba Mate, dzięki swojemu niepowtarzalnemu smakowi oraz właściwościom zdrowotnym, zyskuje coraz większą popularność. Jako jednak, że nie jest to herbata, a napar z ostrokrzewu (zupełnie niespokrewnionego z krzewem herbacianym), do jego picia potrzebne są specjalne akcesoria do Yerba Mate. Pozwalają one na zachowanie kultury picia Yerba Mate, która wraz z nią przywędrowała z Ameryki Południowej. Jakie więc akcesoria do Yerba Mate trzeba kupić, by prawidłowo pić ten napój? Jakie są ich rodzaje?

Akcesoria gwarantujące prawidłowe picie Yerba Mate

Przede wszystkim, Yerba Mate nie pije się w szklankach czy kubkach, a w naczyniach zwanych tykwami, calabazami lub matero. Te akcesoria do Yerba Mate robi się z drewna bądź ceramiki, a ich kształty są najczęściej bulwowate. Kolejne akcesorium to bobmilla, czyli stalowa rurka zakończona sitkiem, przez którą siorbie się napar. Zabezpiecza ona przed przypadkowym połknięciem fusów. By bombillę utrzymać w należytej czystości konieczny jest zakup szczoteczek zwanych wyciorkami. Ostatnie akcesoria do Yerba Mate wiążą się z tym, że zioła tego nie można zalewać ani zbyt zimną, ani zbyt gorącą wodą. Przydają się więc tu specjalne termometry sprawdzające ciepłotę wody.

Chcąc rozpocząć przygodę z piciem Yerba Mate trzeba przygotować się na wydatki w wysokości od około 10 zł za bombillę, od około 6 zł za wyciorki, od około 20 zł za tykwę i od około 14 zł za termometr. Zakup najdroższych akcesoriów wiąże się natomiast z cenami do 100 zł, przy czym są to często przedmioty ręcznie robione.

Tagi kategorii: Akcesoria do mate yerba
^
No-cache: 0.8046 s. (IBM5-fcgi-2)