zamknij
Kształt
Pokaż tylko
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking altan ogrodowych

Altany ogrodowe

-63 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1
Altany ogrodowe

Altany ogrodowe

O altanach i domkach ogrodowych

Mając działkę bądź ogródek niewiele osób wyobraża sobie, aby nie było na niej altany lub domku ogrodowego. To właśnie altany i domki ogrodowe nadają ogrodom uroku, są miejscem, w którym można się schować oraz przyjąć gości. Obecnie produkowane altany i domki ogrodowe są doskonałym pomysłem na piękną aranżację. Istnieje wiele rodzajów altan i domków ogrodowych, dlatego też decydując się na zakup któregoś z nich warto zwrócić uwagę chociażby na kształt tego domku czy jego rodzaj. Także porównanie cen altan i domków ogrodowych może okazać się pożyteczne przy ich zakupie.

Rodzaje altan i domków ogrodowych

Altany ogrodowe to bardzo ciekawe, małe dzieła architektoniczne. Mogą być pięknie wykonane, mieć oryginalny projekt i prezentować się niezwykle elegancko. Do tego są niezwykle funkcjonalne: najczęściej korzysta się z nich wiosną i latem. Altany to lekka budowla, przeważnie wykonywana z drewna. Składa się z podłogi, ścianek oraz dachu, nie ma zabudowanych ścian, dzięki czemu pozwala na stałe przebywanie na świeżym powietrzu. Altany doskonale nadają się jako schronienie przed słońcem lub miejsce wypoczynku. Najbardziej efektowne w altankach są ich ścianki, które mogą być bardzo klasyczne i proste, jak również bardziej zdobione. Altany mogą być wykonane na planie koła, półkola, kwadratu bądź innego wielokąta.

Domki letniskowe to stylowe, małe, drewniane domki ogrodowe. Doskonale nadają się na działki, które pragnie wykorzystywać się rekreacyjnie. Większość z nich jest niewielkich rozmiarów, jednak posiada sypialnię. Większe domki letniskowe mogą także posiadać kilka pomieszczeń, w tym nawet łazienkę i kuchnię. Można zakupić domki zarówno jedno-, jak i dwupiętrowe. Niektóre domki letniskowe mogą także posiadać małe patio czy taras. Domki letniskowe są wykonywane z litego drewna, które jest w stanie przetrwać nawet najcięższą zimę. Większość domków letniskowych wykonanych jest na podstawie z kwadratu bądź prostokąta.

Domek narzędziowy to mały, delikatny domek ogrodowy, który często umieszcza się na skraju działki bądź ogrodu. Doskonale spełnia on zadania pomieszczenia gospodarczego, w którym można trzymać narzędzia oraz sprzęt do ogrodu (np. kosiarki czy nasiona). Domek narzędziowy może także służyć jako warsztat czy składownia. Wiele domków narzędziowych jest wykonanych z materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne.

Domek ogrodowy to przeważnie domek niewielkich rozmiarów, który jest przystosowany do celów rekreacyjnych. Dlatego też doskonale sprawdzi się na niewielkich działkach (np. pracowniczych), na których spędza się wolny czas, lecz nie pragnie zostawać na noc. Takie domki ogrodowe świetnie spełnią rolę przybudówek czy składzików. Posiadają drzwi i okna, a czasem nawet i werandę. Także i domki ogrodowe przeważnie wykonywane są ze wzmacnianego drewna.

Wiata to prosta konstrukcja, która zastąpić ma garaż. Jej główną zaletą jest dach, który osłania samochód przed np. gradem, spadającymi gałęziami czy śniegiem. Spełnia on funkcję garażu ogrodowego. Wiaty mogą mieć półokrągły bądź kwadratowy, tudzież prostokątny dach.

Pozostałe produkty znajdujące się w kategorii altany i domki ogrodowe to akcesoria, które są potrzebne np. do zbudowania altany. W ich skład wchodzi podłoga, gonty, poręcze do altany, zastrzały, a także narożniki.

Kształty altan i domków ogrodowych

Zarówno altany, jak i domki ogrodowe mogą mieć różny kształt. Przeważnie wyróżnia się domki ogrodowe oraz altany 4-kątne, 6-kątne oraz 8-kątne. Do najbardziej tradycyjnych należą te o podstawie czterokątnej. Altany można także zakupić o okrągłej podstawie. Przypominają one nieco altany o 8-kątnej podstawie. Często można je zobaczyć w filmach bądź serialach.

Niektóre altany i domki ogrodowe posiadają pięknie żłobione ścianki, które dodadzą uroku każdemu ogrodowi i działce. Niezależnie od kształtu altany czy domku ogrodowego prezentować się ono będzie doskonale.

Ceny oraz producenci altan i domków ogrodowych

Ceny akcesoriów do  domków ogrodowych zaczynają się już od mniej niż 100 złotych. W przedziale 100-500 złotych znaleźć można również akcesoria do altan oraz domek narzędziowy. Ceny altan i domków ogrodowych rozpoczynają się od 1000 złotych. Najdroższe z nich mogą natomiast kosztować nawet powyżej 10 000 złotych.

Do producentów altan i domków ogrodowych należą takie firmy jak: B&D, CDIL Millennium, JAGRAM, Keter, Polgard, Andrewex, Megiw, ogrodosfera.pl, OLTRE, SilverTree, Tadar.

Tagi kategorii: altanka, altana, altana ogrodowa
^
Cache: 0.0155 s. (IBM5-fcgi-2)