zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking bieżników

Bieżniki

-639 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Bieżniki

O bieżnikach

Bieżniki są podłużnymi, prostokątnymi serwetami na stół. Często są one zdobione, na przykład za pomocą koronki czy nadruków bądź haftów. Bieżników najczęściej nie umieszcza się na całym stole, a wyłącznie na środkowej jego części. W ten sposób tworzy się niepowtarzalna dekorację, która jest jednocześnie funkcjonalna. Gdy kupuje się bieżniki trzeba zainteresować się ich materiałami, wymiarami i rodzajami dekoracji. Kluczowym może okazać się też porównanie cen bieżników.

Z czego robione są bieżniki i jak są dekorowane?

Bardzo popularne bieżniki szyte są z tkanin naturalnych lub syntetycznych. Nowoczesne ich rodzaje są plamoodporne, dzięki czemu po wylaniu się kawy czy innym zabrudzeniu można je bez problemu doczyścić. Osoby stawiające na ekologiczny design mogą wybrać bieżniki bambusowe. Są one barwione na niemal wszystkie kolory i obszywane dla zabezpieczenia tkaninową tasiemką wzmacniającą.

Ozdoby bieżników tkaninowych to przede wszystkim nadruki i hafty maszynowe. Ich wzory są tak różne (kwiaty, paski i wiele innych), że nie ma żadnej trudności z dopasowaniem ich do wystroju kuchni, jadalni czy salonu lub gustu kupującego. Jako dekoracja uznawane są też szerokie szwy czy rogi zaszyte do skosu, a także kolorowe lamówki na brzegach serwet. Elegancją wyróżniają się również bieżniki żakardowe. Bieżniki mają ceny od około 6 zł do około 200 zł. Producentami bieżników są: Dekoria, Scantex, Wisan, Clayre&Eaf, Contento, Living Art i inni.

Tagi kategorii: Bieżniki, bieżnik
^
Cache: 0.0131 s. (IBM5-fcgi-1)