zamknij
Kolor
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking budzików
Zobacz następne

Budziki

O budzikach

Budziki są rodzajami zegarów, które o ustalonym przez użytkownika czasie wydają sygnały dźwiękowe różnego typu. W ten sposób informują one o konieczności wstania czy potrzebie wykonania określonej czynności. Nie bez podstaw jest jednak pytanie: na co zwrócić uwagę przy zakupie budzików? Które parametry budzików są najistotniejsze? Jakie są wady i zalety budzików? Na rynku dostępne są bowiem bardzo różne rodzaje budzików, które mają zróżnicowane ceny i specyfikacje techniczne, co wpływa na ich ostateczną ocenę jakości przez kupującego.

Budziki mechaniczne i elektroniczne

Budziki dzielą się przede wszystkim na mechaniczne i elektroniczne. Mechaniczne zasilane są najczęściej bateriami, a ustawienie godziny alarmu odbywa się w nich poprzez przekręcenie odpowiedniej wskazówki na właściwe miejsce. Dzwonek może wyłączyć się samoczynnie po określonym czasie (np. minucie) lub dzwonić aż do momentu, w którym użytkownik przesunie dźwignię lub naciśnie przycisk.

W drugim rodzaju budzików cyfry oznaczające godzinę wyświetlane są na elektronicznym wyświetlaczu. Ustawienie alarmu odbywa się tu poprzez wciśnięcie właściwych przycisków odpowiednią ilość razy. Dzwonkiem takiego budzika może być ustalony sygnał (dzwonek, utwór muzyczny, mowa etc.) bądź też włączenie się radia. Z porównania cen budzików wynika, że najtańsze z nich kupić można za kilka złotych. Z kolei najdroższe budziki wiążą się z cenami wynoszącymi nawet 600-800 zł i połączone są na przykład z rozbudowanymi stacjami pogodowymi. Producenci budzików to np.: Hama, JVC, Karlson, MPM, Nextime, Braun, Smart Electronic, Poliflame, Umbra i Smart Electronic.

Tagi kategorii: Budziki, budzik
^
No-cache: 1.1109 s. (IBM5-fcgi-2)