zamknij
Producent
Wybierz zaznaczone
Ranking Creme Brulee

Creme Brulee

-89 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Creme Brulee

O akcesoriach do Creme Brulee

Crème brûlée to jeden z najbardziej znanych francuskich deserów. Ten "przypalony krem" robi się niezwykle prosto, a jego smak jest zachwycający, gdyż delikatny, waniliowo-jajeczny krem łączy się tu z wyjątkowo chrupiącą warstwą skarmelizowanego cukru. Aby przygotować crème brûlée potrzebne są specjalne akcesoria. Jakie i gdzie je kupić?

Najważniejsze akcesoria do crème brûlée

Przed zabraniem się do przygotowania crème brûlée wcześniej warto zadbać o posiadanie specjalnych naczyń zwanych kokilkami. Są to niewielkie, ceramiczne bądź szklane miseczki (foremki) odporne na działanie wysokich temperatur. Muszą być one żaroodporne, gdyż co prawda spodnia warstwa deseru powinna być chłodna, ale za to wierzchnia – możliwie jak najbardziej gorąca. Kształt kokilek bywa okrągły bądź owalny, a ich wysokość bardzo różnorodna. Dla łatwości przenoszenia gorącej słodkości naczynka miewają też jedno bądź dwoje uszu.

Aby uzyskać odpowiednie skarmelizowanie cukru potrzebny jest natomiast specjalny palnik gazowy do crème brûlée. Powinien mieć on regulowaną wielkość płomienia oraz zabezpieczenie uniemożliwiające przypadkowe włączenie przez dzieci. Po porównaniu cen akcesoriów do crème brûlée okazuje się, że najtańsze kokilki kosztują już 2-3 zł, zaś ceny palników do crème brûlée zaczynają się od około 50 zł. Produkcją tego typu przedmiotów zajmują się takie marki jak: Kuchenprofi, Gefu, Emilie Henry, Le Creuset, Lurch, Silikomart czy Pasabahce.

Tagi kategorii: Brulee Creme, CremeBrulee, akcesoria brulee creme do
^
No-cache: 0.8107 s. (IBM5-fcgi-2)