Drzwi przesuwne i łamane
zamknij
Wybierz zaznaczone

Drzwi przesuwne i łamane

-15 produktów
Dostosuj
Sortuj
Drzwi przesuwne i łamane

Drzwi przesuwne i łamane

O drzwiach przesuwanych i łamanych

Drzwi przesuwane i łamane są świetnym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach, gdzie brakuje miejsca na zamontowanie tych tradycyjnych. Świetnie sprawdzają się jako forma odgrodzenia garderoby, schowka, a nawet sypialni. Przed zakupem, warto jednak zwrócić uwagę na ich różnice.

Jakie drzwi przesuwane i łamane kupić?

Najpierw trzeba podjąć decyzję, które drzwi wybrać: łamane czy przesuwane. Mechanizm tych pierwszych, polega na rozwijaniu i składaniu skrzydła w tzw. „harmonijkę”. Polecane są do pomieszczeń, w których otwory są węższe niż 90 cm. Drzwi przesuwane natomiast wymagają większej przestrzeni do otwarcia, stosowane są więc głównie w dużych domach lub mieszkaniach. Ponadto są one produkowane w dwóch różnych systemach: naściennym oraz ukrytym. Drzwi przesuwane naścienne można zamontować bez konieczności przebudowania ścian, jednak ich wadą może być dla niektórych duża wielkość skrzydła. System ukryty natomiast pozwala na schowanie prowadnicy w ścianie. Dzięki temu zachowana jest estetyka (niewidoczność drzwi po ich otwarciu), a ich zaletą staje się optyczne powiększenie mieszkania. Ponadto ważnym aspektem jest także sposób montażu danych drzwi. Osoby, które nie chcą ingerować w podłogę powinny zdecydować się na te podwieszane, które poruszają się na wzmocnionej górnej szynie, wyposażonej w specjalne rolki. Ci, którzy jednak chcą by ich drzwi były dużo stabilniejsze, powinny wybrać te, które są mocowane u góry i dołu.

Kupując drzwi przesuwane i łamane należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Aluminiowe, polecane są do zamontowania w pomieszczeniach biurowych, gdyż cechuje je niska głośność przesuwania. Drzwi stalowe polecane są osobom, które nie chcą wydać dużo pieniędzy, jednak zależy im na dużym tłumieniu dźwięków wydobywanych z pomieszczenia. Coraz popularniejsze są drzwi zrobione z płyty laminowanej w okleinie imitującej drewno, jednak należy pamiętać, że ich trwałość jest dużo gorsza od tych, wykonanych z prawdziwego drewna.

Ceny drzwi łamanych i przesuwanych wahają się od około 100 do 500 zł. Można je nabyć z rąk takich producentów jak m.in. Porta, Radex, Standom czy Sevroll.

Tagi kategorii: Drzwi i łamane przesuwne, drzwi przesuwne, drzwi łamane
^
No-cache: 0.3128 s. (IBM5-fcgi-1)