zamknij
Wybierz zaznaczone

Dziadki do orzechów

-97 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Dziadki do orzechów

O dziadkach do orzechów

Z dziadków do orzechów korzystano już w XIII wieku. Choć wraz z upływem lat ich wygląd się zmienił to do dziś są najlepszym przyrządem do łupania skorupek orzechów. Nie powinno więc zabraknąć go w żadnej kuchni. Tym bardziej, że dziadek do orzechów może też wystąpić w roli gadżetu.

Dostępne dziadki do orzechów

Zazwyczaj dziadki do orzechów spotyka się w formie jednostronnej lub dwustronnej dźwigni. Dostać można również przedmioty, których działanie oparto na śrubie. Osobną kategorię stanowią rzeźbione i malowane dziadki do orzechów w formie figurek ludzi na przykład żołnierzy lub królów, zwierząt oraz ptaków. W tym przypadku rozłupywanie odbywa się poprzez wsadzenie orzecha do ust postaci, a następnie uruchomienie dźwigni umieszczonej na jej plecach.

Współczesne dziadki do orzechów wykonuje się z nieco innych materiałów niż dawniej. Najczęściej tworzy się je z drewna, stali nierdzewnej, gumy, a także z cynku oraz tworzyw sztucznych.

Na najprostsze dziadki do orzechów nie wyda się dużej kwoty pieniędzy. Koszt drewnianego lub metalowego przedmiotu wyniesie około 5 zł. Oczywiście za designerskie urządzenia do rozłupywania skorupek zapłaci się znacznie więcej. Za wyjątkowe dziadki do orzechów o ciekawej konstrukcji i z materiałów najlepszej jakości zapłaci się ponad 300 zł.

Tagi kategorii: do Dziadki orzechów, do dziadek orzechów
^
No-cache: 3.3172 s. (IBM5-fcgi-2)