zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking frontów szafek

Fronty szafek

-1 125 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Fronty szafek

O frontach szafek

Fronty szafek to ważny element aranżacji każdego wnętrza, bo to one nadają mu charakteru. Ich kolor, forma, materiał, z jakiego są wykonane to podstawowe wyznaczniki stylu danego wnętrza. Najczęściej fronty szafek to element wyposażenia kuchni czy łazienki, ale również np. pokoju dziecięcego. Jeśli planujemy remont i odmianę swoich wnętrz, to najprościej możemy to uczynić właśnie za pomocą nowych frontów, oszczędzając przy tym czas, jak i pieniądze.

Rodzaje frontów szafek

Szafki mogą mieć fronty wykonane z różnych materiałów, przy czym w przypadku szafek kuchennych, najpopularniejsze są fronty wykonane z płyty MDF. Taka płyta może mieć przeróżne kolory i faktury – zarówno imitujące naturalne drewno, jak i nowoczesne, o jednolitym charakterze. Może być matowa, jak i lakierowana na wysoki połysk. Fronty szafek mogą stanowić jednolitą płaszczyznę albo mogą mieć zdobienia – frezowania, wycięcia, wyżłobienia. Od ich rodzaju zależy styl, w jakim będą utrzymane szafki, a z nimi całe pomieszczenie.

Jak dobrać fronty szafek do wnętrza?

Przed dokonaniem zakupu drzwi do szafek, czy to kuchennych, czy szafek łazienkowych, należy najpierw zastanowić się jaki mają mieć styl i kolor. Fronty mogą składać się na drzwi pojedyncze, podwójne oraz fronty szuflad. Najlepiej kupować fronty z jednej serii meblowej lub zamówić potrzebny nam komplet na wymiar, u producenta lub sprzedawcy. Zamiast gotowych frontów możemy również samodzielnie wymierzyć potrzebne drzwiczki i dociąć płytę MDF na wymiar. Będzie to rozwiązanie najtańsze, jednak nie uzyskamy w ten sposób frontów frezowanych czy zdobionych, a jedynie płaskie, gładkie.

W ofercie producentów znajdują się również elementy, takie jak szuflady i półki do wnętrza szaf lub komód. Zakupić można również wszystkie niezbędne dodatki, które pozwolą połączyć szafki w spójną całość oraz zakryć ich wszelkie mankamenty, np. listwy okalające, zaślepki, cokoły, uszczelki. Pożądanego charakteru nadadzą meblom także odpowiednio dobrane, nowe uchwyty.

Tagi kategorii: do fronty kuchennych szafek, fronty szafek, front szafki
^
No-cache: 0.5022 s. (IBM5-fcgi-2)