Garderoby do przedpokoju
zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking garderób do przedpokoju

Garderoby do przedpokoju

-97 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Garderoby do przedpokoju

Garderoby do przedpokoju

O Zestawach do przedpokoju

Przedpokój to nie tylko pomieszczenie-wizytówka mieszkania, do którego jako pierwszego wchodzą goście. Miejsce to powinno być też na tyle wygodnie urządzone, by komfortowo się w nim rozebrać, ubrać, a także schować okrycia wierzchnie. Dlatego też ogromny sens ma pytanie: na co zwrócić uwagę kupując zestawy do przedpokoju? Jakie wybrać, by odpowiednio posłużyły przez długie lata? Co powinno wchodzić w skład nowoczesnych zestawów do przedpokoju? By móc właściwie odnieść się do powyższych pytań, niezbędne wydaje się być porównanie cen zestawów do przedpokoju, a także poznanie wad i zalet poszczególnych rozwiązań.

Co powinno wchodzić w skład zestawów do przedpokoju?

Im większy przedpokój, tym więcej mebli będzie można w nim ustawić. Jednak także małe korytarze urządzone w sprytny sposób pomieszczą klika schowków. Najważniejsze meble wchodzące w skład zestawów do przedpokoju, to komody, kredensy, szafki (w tym te na buty), szafy, półki, regały, wieszaki, stojaki na parasole oraz lustra.

Wśród rozmaitych półek i szafek w przedpokoju powinna znaleźć się przede wszystkim szafka na buty. Jej głębokość musi być dopasowana do rozmiaru obuwia noszonego przez domowników. Im jest on większy, tym szafka musi być głębsza. Nie należy też zapominać, że w szafkach na buty ustawia się niekiedy także buty gości, którzy mogą mieć większą stopę od mieszkańców. Pamiętać też trzeba, że im więcej domowników, tym szafka czy półka na buty musi być pojemniejsza.

Wieszaki na okrycia wierzchnie mogą być samodzielnymi akcesoriami lub też częścią większych szaf. W ich przypadku, podobnie jak przy szafkach na buty, należy wziąć pod uwagę wymiary domowników oraz to, czy noszą oni krótkie kurtki, czy może preferują dłuższe płaszcze. Gdy w domu są dzieci dobrze jest też zainwestować w nieco niżej umieszczone wieszaki, na których najmłodsi będą mogli samodzielnie wieszać ubrania.

Jako część zestawu do przedpokoju traktowane jest również lustro. Jest to zazwyczaj największe lustro w domu, w którym móc odbić powinna się cała sylwetka człowieka. To w przedpokoju bowiem najczęściej użytkownik ocenia ostatni raz przed wyjściem swój strój. Warto, by rama lustra była dopasowana wyglądem do całego zestawu do przedpokoju, co zapewni aranżacyjną spójność pomieszczenia.

W komodach, kredensach, regałach i innego typu szafkach chowa się wszystkie akcesoria, które niezbędne są w przedpokoju. Są nimi między innymi łyżki do butów, przedmioty do czyszczenia butów (szczotki, pasty etc.), niewielkie parasole czy czapki, szaliki i rękawiczki. Aby wśród tych przedmiotów panował porządek najlepiej, jeśli kupiony rodzaj szafki posiada przynajmniej kilka szuflad, w których będzie można komfortowo ułożyć wszystko to, co może przydać się przed wyjściem z domu.

Jednak najważniejszym elementem jeśli chodzi o zestawy do przedpokoju są duże szafy na ubrania. To w nich chowa się aktualnie nieużywaną odzież, taką jak płaszcze, kurtki, kamizelki etc. Często też w przedpokoju nie ma odkrytych wieszaków na ubrania, które schowane są właśnie w szafach.

Dopełnieniem przedpokoju są niewielkie parasolniki. Zabezpieczają one przed zmoczeniem podłogi przedpokoju wtedy, gdy za oknem pada deszcz, a domownik wraca z mokra parasolką. Stojaki na parasole mają różne formy i wymiary, zawsze jednak muszą być wyposażone w podstawkę, która zbiera wodę.

Ceny i producenci zestawów do przedpokoju

Analizując zestawy do przedpokoju pierwsze, co zazwyczaj bierze się pod uwagę, to ceny. Porównanie cen kupowanych zestawów do przedpokoju pozwala stwierdzić, że najtańsze zestawy do przedpokoju kosztują około 200-300 zł. Z kolei ceny najdroższych zestawów do przedpokoju wahają się w granicach 4 000-5 000 zł.

Podczas zakupów nie można też zapomnieć o producentach zestawów do przedpokoju. Marka bowiem niejednokrotnie świadczy o ocenie jakości. Wśród firm produkujących zestawy do przedpokoju znajdują się między innymi: AlHall, Forte, Meblar, Meblopol ML Meble, GiB Meble, Kare Design, Meble Wójcik, Kerkmann office design, Fato luxmeble i Meblecross.

Tagi kategorii: do przedpokoju Zestawy, aranzacja przedpokoj, do przedpokoju zestaw
^
Cache: 0.0229 s. (IBM5-fcgi-2)