zamknij
Ułożenie
Materiał wykonania
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking grzejników pokojowych

Grzejniki pokojowe

-7 211 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Grzejniki pokojowe

O grzejnikach pokojowych

Odpowiedź na pytanie, jakie grzejniki pokojowe kupić, jest trudna. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów grzejników pokojowych – zarówno tych godnych polecenia, jak i tych, których należy unikać. Dodatkowo, pojawia się problem, z jakiego materiału powinny być wykonane grzejniki pokojowe, by służyły jak najdłużej. By decyzja zakupowa dotycząca grzejników pokojowych była jak najbardziej udana, należy dokładnie przyjrzeć się parametrom grzejników pokojowych, które są oferowane przez wielu różnych producentów Co równie istotne, należy zrobić porównanie cen oraz ocen jakości poszczególnych modeli grzejników pokojowych. Niewątpliwie pozwoli to na dokonanie trafnego wyboru zakupowego, a także zorientowanie się, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu grzejników pokojowych.

Rodzaje grzejników pokojowych

Podczas zakupu można wybrać spośród takich rodzajów grzejników pokojowych jak: stalowe, aluminiowe czy żeliwne. Należy jednak pamiętać, że powinno się montować jeden rodzaj grzejników pokojowych w całej instalacji. Zwiększa to efektywność oraz wydajność grzejników pokojowych oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii.

Grzejniki stalowe są stosunkowo tanimi rodzajami grzejników pokojowych (są tańsze niż grzejniki aluminiowe). Zaletą tego rodzaju grzejników jest zróżnicowanie ich wyglądu – mogą prezentować się podobnie jak używane dawniej grzejniki żeberkowe bądź też mieć bardziej nowoczesny wygląd. Ponadto, zawierają stosunkowo niedużą ilość wody, można nimi łatwo sterować;, a także w krótkim czasie zaczynają oddawać ciepło do pomieszczenia. Wśród nich można wyodrębnić grzejniki płytowe (posiadają obudowę na bocznych powierzchniach grzejnika) oraz grzejniki rurowe (pionowe kolektory połączone rurkami; często stosowane w łazienkach).

Grzejniki aluminiowe charakteryzują się lekkością, wytrzymałością (aluminium jest odporne na korozję), a także dobrym przewodnictwem cieplnym. Należy jednakże pamiętać, by unikać montażu tego rodzaju grzejników w pomieszczeniach, w których aluminium jest narażone na reakcje chemiczne z kwasami (aczkolwiek istnieje środek niwelujący tego rodzaju reakcje). Nie można także zapomnieć o fakcie, iż grzejników aluminiowych nie powinno się montować tam, gdzie instalacja C.O. bazuje na zasilaniu miejskim z sieci ciepłowniczej (duże ryzyko wystąpienia korozji). Grzejniki aluminiowe wymagają zasilania lokalnego opartego na kotle dwufunkcyjnym lub piecu stałopalnym.

Grzejniki żeliwne straciły na swojej popularnością, ale powoli wracają do łask. Przede wszystkim ze względu na fakt, że istnieje możliwość pomalowania ich na wybrany przez siebie kolor. Dodatkowo, współcześnie grzejniki żeliwne są zróżnicowane miedzy sobą swoim kształtem, dlatego też są bardzo atrakcyjne wizualnie. Należy zaznaczyć, że pomimo powyższych zalet są one ciężko dostępne na rynku. Dobrze zamontowane grzejniki żeliwne są bardzo sprawne i wydajne.

Moc grzewcza grzejników pokojowych

Powszechnie przyjmuje się, że ogrzanie 1 m2 pomieszczenia wymaga mocy od 100 W do 150 W  i różni się w zależności od izolacji budynku (jeśli budynek posiada dobrą izolacją termiczną, można wówczas przyjąć jako wystarczającą moc tę, która wynosi 100 W). Tak więc, by ogrzać pokój wielkości 20 m2 (w budynku o wysokim stopniu termoizolacji) potrzeba mocy ok. 2000 W.

Warto także zaznaczyć, iż producenci określają moc grzewczą grzejników pokojowych według parametrów 75/65/20oC. Pierwszy parametr oznacza temperaturę zasilania, drugi temperaturę powrotu, trzeci z kolei temperaturę w pomieszczeniu). By grzejniki pokojowe jak najlepiej spełniały swoje zadania, dobrze jest zdecydować się na zakup grzejników pokojowych, których parametry są nieco wyższe od tych podanych wyżej (o ok. 10%.

Producenci i ceny grzejników pokojowych

Na rynku dostępnych jest wielu producentów grzejników pokojowych. Podczas zakupu grzejników pokojowych możemy zdecydować się na zakup produktów oferowanych przez takie firmy jak: Purmo, Kermi, Instalprojekt, Perfexim, Stelrad oraz wiele innych. Przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się ich ofercie, ponieważ posiadają oni wysokie oceny jakości produkowanych przez siebie grzejników pokojowych.

Co więcej, warto także zrobić porównanie cen, ponieważ ceny grzejników pokojowych są bardzo zróżnicowane między sobą. Mianowicie, w zależności od materiału użytego do wykonania grzejników pokojowych, ich wielkości, kształtu czy renomy producenta, grzejniki te mogą posiadać cenę wynoszącą mniej niż 1 tys. zł, aczkolwiek koszt ten może być również nawet sześć razy większy.

Tagi kategorii: grzejnik pokojowy, do grzejnik pokoju, do grzejniki pokoju
^
No-cache: 0.903 s. (IBM5-fcgi-1)