zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking hydroforów ogrodowych

Hydrofory ogrodowe

-111 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Hydrofory ogrodowe

O hydroforach

Hydrofory to sprzęty, dzięki którym ciśnienie wody w sieci wodociągowej utrzymywane jest stale na tym samym poziomie. Co ważne, hydroforów używa się wyłącznie do tłoczenia wody czystej, która nie wykazuje agresywności dla instalacji wodnej. By kupić odpowiednie hydrofory trzeba nieco dokładniej poznać ich budowę i zasady działania. Zapewni to pełne dopasowanie urządzenia do domowej instalacji. Mniejsze znaczenie przy zakupie będą miały natomiast ceny hydroforów, gdyż stawia się tu raczej na jakość, która zapewni jak najdłuższą sprawną prace hydrofora.

Budowa, zasady działania i ceny hydroforów

Każdy hydrofor zbudowany jest z jednej bądź więcej pomp, ciśnieniowego zbiornika oraz presostatu (czujnika różnicy ciśnień). Do prawidłowego działania urządzenia potrzebne są także zawory, w tym odcinające, zwrotne i bezpieczeństwa.

Zbiornik ciśnieniowy hydroforu jest stale napełniony wodą do pewnego poziomu. Powyżej niego znajduje się powietrze. Gdy pompa zostaje włączona, do zbiornika wtłaczana jest większa ilość wody, co powoduje sprężanie się powietrza. Po osiągnięciu wymaganego poziomu ciśnienia czujnik wyłącza pompę, a powietrze wypycha wodę ze zbiornika, zapewniając właściwe ciśnienie w sieci wodociągowej.

Ceny hydroforów rozpoczynają się od poziomu 500 zł, a kończą na około 10 000 zł. To, jaki hydrofor się kupi, zależy przede wszystkim od zakładanej ilości poboru wody. Oprócz porównania cen hydroforów warto również porównać różnych ich producentów. Znajdzie się wśród nich takie marki jak: Espa, Gardena, Nocchi, Omnigena czy Wilo.

Tagi kategorii: Hydrofory, hydrofor, hydroforowa pompa
^
No-cache: 1.4477 s. (IBM5-fcgi-2)