Kabiny prysznicowe z hydromasażem
zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking kabin prysznicowych z hydromasażem

Kabiny prysznicowe z hydromasażem

-169 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Kabiny prysznicowe z hydromasażem

Kabiny prysznicowe z hydromasażem

O kabinach z hydromasażem

Po ciężkim dniu każdy marzy o odpoczynku i odprężeniu się. Pomóc w tym może zakup kabiny z hydromasażem. Dzięki niej będzie można się zrelaksować i zapomnieć o męczącym dniu. Istnieje wiele rodzajów kabin z hydromasażem. Odpowiedź na pytanie: jaką kupić?, nie jest więc łatwa. Przed zakupem warto zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry i opis kabin z hydromasażem. Niezbędne może się okazać takęe porównanie cen.

Parametry kabin prysznicowych z hydromasażem

Przed zakupem kabin prysznicowych z hydromasażem powinno się zwrócić uwagę na takie parametry jak: materiał użyty do wykonania, rodzaj konstrukcji, rozmieszczenie dysz oraz dane techniczne zapewniające bezpieczeństwo. Wybór odpowiednich materiałów z jakich są wykonane kabiny z hydromasażem wpływa na bezawaryjne ich używanie przez długie lata.

Jeśli chodzi o brodziki, to najlepszym rozwiązaniem są te wykonane z akrylu. Kabiny z hydromasażem z tego materiału są miłe w dotyku i bardzo wytrzymałe na uszkodzenia. Dodatkowe ich zalety to ładny, trwały kolor oraz łatwość czyszczenia. Na rynku dostępne są również kabiny z hydromasażem, których brodziki są wykonane z polistyrenu. Ich główna zaleta to niska cena. Niestety są one mało wytrzymałe (odkształcają się pod wpływem wysokiej temperatury) i trudno je naprawić. Do ich wad można zaliczyć także to, że ich kolor szybko żółknie.

Ścianki lub drzwi kabin z hydromasażem są wykonane głównie z aluminium lub szkła. Mogą być one różnych kolorów lub po prostu przezroczyste albo przydymiane. Każdy znajdzie w ofercie producentów odpowiednie dla siebie.

Dysze w kabinach z hydromasażem powinny być zrobione tak, aby siła uderzenia wody nie była ani za mocna, ani za słaba. Przed zakupem warto zwrócić uwagę, aby te dysze, które służą do masażu pleców, uderzały z większą siłą niż dysze do mycia na przykład rąk. Jest to bardzo ważny parametr przy wyborze kabin z hydromasażem, ponieważ dysze nie mogą szkodzić ciału, tylko powinny mu pomagać. Przed zakupem powinno się zwrócić również uwagę na wybranie odpowiedniej średnicy dysz oraz wyposażenie ich w dodatkowe gumowe końcówki, które ułatwiają czyszczenie i zapobiegają osadzaniu się kamienia. Rozmieszczenie dysz w kabinach z hydromasażem również jest bardzo ważne. Aby masaż był perfekcyjny, powinny być one zamontowane na odpowiedniej wysokości.

Producenci kabin z hydromasażem często dołączają do nich różne certyfikaty. Może to mieć spore znaczenie przy bezpiecznym użytkowaniu, a więc warto zwrócić na to uwagę przed zakupem. Głównymi certyfikatami, które powinny mieć kabiny z hydromasażem, to certyfikat bezpieczeństwa CE i atest higieniczny. Dzięki nim można być pewnym, że kabiny z hydromasażem posłużą bezpiecznie przez długie lata.

Wyposażenie i funkcje kabin z hydromasażem

Do standardowego wyposażenia kabin z hydromasażem można zaliczyć: dysze z masażerami, termostat, słuchawkę prysznicową z kilkoma rodzajami strumienia do wyboru oraz prysznic centralny.

Dysze są rozmieszczone w różnych miejscach kabin z hydromasażem tak, aby każda część ciała mogła być masowana. Brodzik posiada zazwyczaj jedno lub dwa siedzenia, półkę na kosmetyki, a nieraz nawet lustro. W droższych kabinach z hydromasażem może znajdować się oświetlenie z diodami LED, radio z głośnikami, odtwarzacz MP3 czy nawet telefon z głośnomówiącym zestawem.

Funkcje, które są spotykane w kabinach z hydromasażem, to: aromaterapia (kąpiel z zapachem), sauna parowa, różne rodzaje masażu wodnego, kąpiel kaskadowa (rodzaj bicza wodnego), a także wiele innych. Sterowanie tymi funkcjami zazwyczaj odbywa się ręcznie, jednak w droższych modelach może być ono elektroniczne (za pomocą panelu sterującego).

Zalety i wady kabin z hydromasażem

Niewątpliwą zaletą kabin z hydromasażem jest to, że można się w nich zrelaksować i odpocząć. Masaż wodą jest bowiem niezwykle przyjemny, a po dodaniu różnych olejków i płynów kąpiel będzie jeszcze bardziej przyjemna. Dodatkowo kabiny z hydromasażem mogą pozytywnie wpływać na zdrowie, ponieważ prysznic z masażem poprawia krążenie krwi, likwiduje stres oraz bóle mięśni czy kręgosłupa.

Jedyną wadą kabin z hydromasażem jest ich dość wysoka cena.

Ceny i producenci kabin z hydromasażem

Ceny kabin z hydromasażem są bardzo różne, dlatego przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na porównanie cen kabin z hydem. Najtańsze z nich można kupić za około 1 000 złotych, natomiast najdroższe kabiny z hydromasażem mogą kosztować nawet 60 000 złotych.

Często zadawane pytanie przed zakupem dotyczy także tego, jaki producent kabin z hydromasażem jest najlepszy Ciężko to jednoznacznie określić, jednak do najpopularniejszych producentów kabin z hydromasażem można zaliczyć firmy: Novellini, Poolspa, Novoterm, Ideal oraz Hansgrohe.

Tagi kategorii: hydromasażem Kabiny z, hydromasazem kabina prysznicowa z, hydro kabiny
^
No-cache: 0.2819 s. (IBM5-fcgi-1)