zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking kabin prysznicowych z hydromasażem

Kabiny prysznicowe z hydromasażem

-131 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Kabiny prysznicowe z hydromasażem

O kabinach z hydromasażem

Po ciężkim dniu każdy marzy o odpoczynku i odprężeniu. Pomóc w tym może zakup kabiny z hydromasażem, która świetnie sprawdzi się nie tylko w dużej łazience i przyniesie relaks zdecydowanie większy od zwykłej kabiny prysznicowej. Dzięki niej będzie można się zrelaksować i zapomnieć o męczącym dniu. To znakomita alternatywa dla wanien z hydromasażem, zwłaszcza w przypadku mniejszych pomieszczeń. Jeśli więc potrzebujesz nieco relaksu niczym w spa, spróbuj właśnie odprężającego prysznica.

Rodzaje brodzików w kabinach prysznicowych

Kabiny prysznicowe z hydromasażem zbudowane są z brodzika oraz ścianek zewnętrznych, a także dysz. Jednak jedną z rzeczy, na które najczęściej zwracamy uwagę wybierając kabinę jest właśnie brodzik. To od niego zależy, jak dużą powierzchnie zajmować będzie w łazience wybrany przez nas model. Do najpopularniejszych wymiarów brodzików należą modele:

  • 70 x 70 cm
  • 80 x 80 cm
  • 90 x 90 cm
  • 120 x 90 cm

Oprócz wymiarów liczy się także kształt brodzików kabin prysznicowych z hydromasażem. Możemy wybierać spośród brodzików:

  • okrągłych
  • prostokątnych
  • kwadratowych
  • pięciokątnych
  • półokrągłych
  • asymetrycznych

Z czego wykonuje się kabiny z hydromasażem?

Ponieważ kabiny z hydromasażem składają się z kilku elementów - każdy z nich wykonywany jest z innego materiału. Jeśli chodzi o brodziki, to najlepszym rozwiązaniem są te wykonane z akrylu. Kabiny z hydromasażem z tego materiału są gładkie w dotyku i bardzo wytrzymałe na uszkodzenia. Dodatkowe ich zalety to ładny, trwały kolor oraz łatwość czyszczenia. Na rynku dostępne są również kabiny z hydromasażem, których brodziki zostały wykonane z polistyrenu. Ich główna zaleta to niska cena. Niestety są one mało wytrzymałe (odkształcają się pod wpływem wysokiej temperatury) i trudno je naprawić. Do ich wad można zaliczyć także to, że ich kolor szybko żółknie.

Ścianki lub drzwi kabin z hydromasażem wykonuje się głównie z aluminium lub szkła. Mogą być one mieć różne kolory lub być po prostu przezroczyste albo przydymione. Każdy znajdzie w ofercie producentów odpowiednie dla siebie.

Wybór dysz do hydromasażu

Dysze w kabinach z hydromasażem powinny być wyprodukowane tak, aby siła uderzenia wody nie była ani za mocna, ani za słaba. Przed zakupem warto zwrócić uwagę, by dysze służące do masażu pleców, uderzały z większą siłą niż dysze np. do mycia rąk. Jest to bardzo ważny parametr przy wyborze kabin z hydromasażem, ponieważ dysze nie mogą szkodzić ciału, tylko powinny mu pomagać. Przed zakupem powinno się zwrócić również uwagę na wybranie odpowiedniej średnicy dysz oraz wyposażenie ich w dodatkowe gumowe końcówki, które ułatwiają czyszczenie i zapobiegają osadzaniu się kamienia. Rozmieszczenie dysz w kabinach z hydromasażem również jest bardzo ważne. Aby masaż był perfekcyjny, powinny być one zamontowane na odpowiedniej wysokości.

Sprawdź certyfikaty

Producenci kabin z hydromasażem często dołączają do nich różne certyfikaty. Może to mieć spore znaczenie przy bezpiecznym użytkowaniu, a więc warto zwrócić na to uwagę przed zakupem. Głównymi certyfikatami, które powinny mieć kabiny z hydromasażem jest certyfikat bezpieczeństwa CE i atest higieniczny. Dzięki nim można być pewnym, że kabiny z hydromasażem posłużą bezpiecznie przez długie lata.

Wyposażenie i funkcje kabin z hydromasażem

Do standardowego wyposażenia kabin z hydromasażem można zaliczyć: dysze z masażerami, termostat, słuchawkę prysznicową z kilkoma rodzajami strumienia do wyboru oraz prysznic centralny.

Dysze są rozmieszczone w różnych miejscach kabin z hydromasażem tak, aby każda część ciała mogła być masowana. Brodzik posiada zazwyczaj jedno lub dwa siedzenia, półkę na kosmetyki, a nieraz nawet lustro. W droższych kabinach z hydromasażem może znajdować się oświetlenie z diodami LED, radio z głośnikami, odtwarzacz MP3 czy nawet telefon z głośnomówiącym zestawem.

Funkcje, które są spotykane w kabinach z hydromasażem, to: aromaterapia (kąpiel z zapachem), sauna parowa, różne rodzaje masażu wodnego, kąpiel kaskadowa (rodzaj bicza wodnego), a także wiele innych. Sterowanie tymi funkcjami zazwyczaj odbywa się ręcznie, jednak w droższych modelach może być ono elektroniczne (za pomocą panelu sterującego, także dotykowego).

Zalety i wady kabin z hydromasażem

Niewątpliwą zaletą kabin z hydromasażem jest to, że można się w nich zrelaksować i odpocząć. Masaż wodą jest bowiem niezwykle przyjemny, a po dodaniu różnych olejków i płynów kąpiel będzie jeszcze bardziej przyjemna. Dodatkowo kabiny z hydromasażem mogą pozytywnie wpływać na zdrowie, ponieważ prysznic z masażem poprawia krążenie krwi, likwiduje stres oraz bóle mięśni czy kręgosłupa.

Tagi kategorii: hydromasażem Kabiny z, hydromasazem kabina prysznicowa z, hydro kabiny
^
Cache: 0.0135 s. (IBM5-fcgi-1)