zamknij
Kolor
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking kanap

Kanapy

-1 395 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Kanapy

Kanapy

O Sofach i kanapach

Czasy PRL-u bezpowrotnie się skończyły, a wraz z nimi moda na popularne wówczas wersalki i meblościanki. Współczesny design użytkowy oferuje tak różnorodne modele sof i kanap, że fanom mebli rodem z PRL-u pozostaje jedynie zapłakać nad ich losem. Tak szeroki wybór mebli niektórych jednak przysparza o ból głowy – zastanawiają się oni, które sofy i kanapy okażą się najbardziej estetyczne, a zarazem funkcjonalne. Podczas dokonywania zakupu warto zwrócić uwagę na jakość materiału, z jakiego jest wykonana sofa lub kanapa, a także na jej wielkość oraz wygląd tak, by pasowała do całości wnętrza. W przypadku sof należy także sprawdzić, czy jest to sofa rozkładana, czy też nie (sofy z funkcją rozkładania są o wiele bardziej funkcjonalne). Warto zrobić również porównanie cen sof i kanap, które może znacznie ułatwić ich zakup.

Rodzaje sof i kanap

Podczas zakupu sofy lub kanapy konsumenci często zastanawiają się, w jaki sposób dobrze dobrać jej kolor do koloru ścian wnętrza. Odpowiedź okazuje się banalna – kolor sofy i kanapy powinien kontrastować z barwą ścian. Oznacza to, że jeśli ściany pokoju, do którego wybierana jest sofa czy kanapa, zostały pomalowane na jasne, pastelowe kolory, wówczas kupiony mebel powinien być w kolorze ciemnym oraz ostrym, stanowiącym kontrast dla ścian. I odwrotnie, jeśli ściany pokoju są pomalowane na ostry kolor, wówczas powinna zostać wybrana sofa lub kanapa w jasnej tonacji barwnej. Dzięki temu wnętrze nie stanie się miałkie, a kolory zarówno ścian, jak i kupionego mebla, staną się bardziej dostrzegalne i wyraziste.

Pojawiają się także inne dylematy. Mianowicie, czy zdecydować się na zakup sofy o tradycyjnym charakterze, czy jednak bardziej nowoczesnej. Najlepszym doradcą okazuje się własny styl i gust – rodzaj sofy i kanapy powinien zostać dobrany zgodnie z własnymi upodobaniami. Dzięki temu przebywanie w pomieszczeniu, w którym stoi dany mebel, stanie się przyjemniejsze i w większym stopniu przyczyni się do relaksu, a przecież mieszkanie służy przede wszystkim do wypoczynku po męczącej pracy.

Materiały używane do produkcji sof i kanap

Przed dokonaniem zakupu sofy lub kanapy należy zastanowić się, jaki materiał będzie najbardziej funkcjonalny. Jeśli w domu mieszkają psy i koty, trzeba zrezygnować z aksamitnych obić. W innym wypadku wybrana sofa lub kanapa zostanie w bardzo krótkim czasie zniszczona przez milusińskich. W domu, w którym znajduje się małe dziecko, najlepiej sprawdzi się skórzane obicie, z którego można zmyć każdą, nawet najbardziej trudną plamkę, powstałą w skutek nieprzerwanych i szalonych psot malucha. Natomiast, jeśli wygoda oraz relaks są priorytetem dla użytkowników, a sama sofa czy kanapa ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, najlepiej zdecydować się na obicie z włókien naturalnych.

Wymiary sof i kanap

Wielkość wybieranej sofy czy kanapy powinna być dobrana przede wszystkim do liczebności osób, które będą z niej regularnie korzystać, a także, co równie ważne, do wielkości wnętrza, w którym zostanie ona ustawiona. Im większa liczba domowników, tym większa powinna być kupiona sofa – tak, by mogła wszystkim w pełni służyć.

Jeśli pokój nie jest duży, a dodatkowo jego wysokość nie jest zbyt imponująca, dobrze zdecydować się na kanapę lub sofę, która nie będzie zbyt szeroka, długa i wysoka. Jednakże jeśli mebel planuje się ustawić w dużym, bardzo przestronnym pokoju, wtedy można wybrać większy model. Jeśli mamy do czynienia z naprawdę dużym wnętrzem, warto zastanowić się, czy nie dokonać zakupu dwu sof lub kanap.

Kupując sofy i kanapy nie można zapomnieć o pomiarze wejścia do pokoju, w którym mają one zostać ustawione (ewentualnie okien, znajdujących się w tym pomieszczeniu), a także pomiarze samej sofy lub kanapy. Dzięki temu można mieć pewność, że zakupiony towar będzie mógł zostać ulokowany tam, gdzie początkowo zamierzano.

Na rynku są dostępne zarówno kanapy rozkładane, jak i nie. Jeśli w domu nie znajdują się pokoje gościnne, wówczas lepszym rozwiązaniem okaże się kanapa rozkładana. Jeśli natomiast kupowana kanapa ma na celu przede wszystkim stanowić dodatek do wnętrza i jego ozdobę, wówczas można zdecydować się na kanapę nierozkładaną (także bardziej ekstrawagancką w wyglądzie).

Producenci oraz ceny sof i kanap

Podczas zakupu sofy lub kanapy można zdecydować się na produkty takich producentów jak: Meblosiek, Wajnert, Dolmar, Meblomar, Dąb Gdynia, Gabi, Meblar. Posiadają oni dość bogatą ofertę, wśród której wielbiciele różnego typu tych mebli znajdą coś dla siebie.

Ceny sof i kanap wahają się od 500 zł do nawet ponad 10 tys. zł. Należy pamiętać, że kanapy i sofy to artykuły niezwykle designerskie, więc wysoka cena produktu nie zawsze przekłada się na jego jakość.

 

Tagi kategorii: i kanapy Sofy, kanapy wersalki, kanapa
^
No-cache: 0.3081 s. (IBM5-fcgi-1)