zamknij
Wybierz zaznaczone

Kiełkownice

-22 produkty
Filtruj
Sortuj

Kiełkownice

O kiełkownicach

Kiełkownice to naczynia o różnej wielkości, które zbudowane są z kilku tacek ułożonych jedna na drugiej, specjalnej pokrywy oraz zbiornika na wodę. Warto je kupić, gdyż hodowla w nich kiełków jest dużo prostsza niż robienie tego na przykład w słoiku. Same kiełki mają natomiast bardzo wiele witamin i innych substancji odżywczych, łatwo więc uzupełniają ich niedobory w organizmie. Kiełki w kiełkownicach można uprawiać przez cały rok, przy czym możliwa jest hodowla kilku rodzajów kiełków w jednym czasie.

Zalety nowoczesnych kiełkownic

Myśląc o tym, by kupić kiełkownicę, należy najpierw zdecydować się na jej konkretną wielkość. By dopasować rozmiary do własnych potrzeb trzeba zastanowić się, jak dużo kiełków chce się hodować na raz. Bez sensu jest bowiem kupowanie dużego sprzętu i niewykorzystywanie wszystkich jego możliwości. Najpopularniejsze kiełkownice zbudowane są z dwóch bądź trzech tacek, choć można kupić i bardziej rozbudowane modele.

Kiełkownice zapewniają też, że nasiona w nich rosnące mają równomierny dostęp do światła, dzięki czemu lepszy jest ich wzrost. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku kiełkowania takich małych nasion jak koniczyna, lucerna, brokuły, kapusta czy rzodkiewka. Bez względu jednak na rodzaj kiełków, hodowlę należy przepłukiwać świeżą wodą 2-3 razy na dzień.

Najprostsze kiełkownice, wyposażone wyłącznie w podstawowe funkcjonalności, można kupić już za około 25 zł. Chcąc prowadzić uprawę kiełków na dużą skalę najprawdopodobniej lepiej będzie zainwestować jednak w nieco większe kiełkownice, za które zapłaci się do około 60 zł. Producenci kiełkownic to: Vilmorin, Zakład ogrodniczy Szydelscy, Bio-natura i inni.

Tagi kategorii: Kiełkownice, kiełkownica
^
No-cache: 0.6173 s. (IBM5-fcgi-2)