zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking kołder i poduszek

Kołdry i poduszki

-4 087 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Kołdry i poduszki

O kołdrach i poduszkach

Wybór kołdry i poduszki nie powinien być przypadkowy. Produkty te różnią się bowiem rodzajem wypełnienia, kształtem, wielkością czy pokryciem, a wszystkie te elementy powinny być dopasowane pod konkretnego użytkownika.

Więcej informacji o kołdrach i poduszkach

Omawiane produkty różnią się wypełnieniem, które decyduje o ich funkcjonalności i jakości. Kołdry i poduszki wypełnione puchem są bardzo ciepłe, a przy tym doskonale odprowadzają wilgoć, co pozwala oddychać skórze. Ich zaletą jest także duża lekkość. Pościel wypełniona pierzem jest cięższa, dlatego jej właściwości termoizolacyjne nie są tak dobre jak w przypadku wypełnienia puchowego. Cechuje się jednak dużo niższą ceną. Na rynku dostępne są także m.in.: kołdry i poduszki wełniane, jedwabne, wypełnione granulatem silikonowym lub bambusem. Istotną cechą jest także pokrycie pościeli, które decyduje o jakości oraz wytrzymałości omawianych produktów. Najczęściej polecane pokrycie wykonane jest z bawełny, ponieważ uważane jest za najbardziej naturalne. Ma ono dobre właściwości termoizolacyjne, które pozwalają oddychać skórze podczas snu. Warto jednak zdecydować się na bawełniane kołdry i poduszki, wykonane z grubszego, bardziej wytrzymałego materiału, np. inletu. Osobom, którym zależy na dużej odporności materiału na uszkodzenia, polecane są pokrycia bawełniano-poliestrowe. Oprócz dużej wytrzymałości, ich zaletą jest także naturalność oraz niska cena. Jeśli dla kogoś istotna jest elegancja, powinien zdecydować się na pokrycie jedwabne, które oprócz dużych właściwości estetycznych, jest przyjemne w dotyku: delikatne i miękkie. Natomiast pokrycie wykonane z mikrowłókien polecane jest ze względu na swoje szybkie schnięcie oraz dużą wytrzymałość.

Ponadto, dobrym pomysłem jest dopasowanie kołdry i poduszki do odpowiedniej pory roku. Na okres wiosenno-letni polecane są lżejsze, np. jedwabne kołdry lub te wykonane ze sztucznych włókien. W czasie jesienno-zimowym powinno się używać pościeli wełnianej, z puchu lub pierza, co pozwoli na zatrzymanie ciepła.

Kupując pościel należy także zwrócić uwagę na jej kształt. Jeśli chodzi o kołdry, to ważne, by były one dopasowane do wymiarów łóżka - powinny mieć szerokość taką samą lub większą jak rama łóżka. Na rynku występuje jednak duża gama kształtów poduszek. Klasyczne, czyli prostokątne lub kwadratowe, przeznaczone do spania powinny być średniej wielkości. Poduszki ergonomiczne (o kształcie dopasowanym do budowy karku), polecane są osobom, które skarżą się na bóle mięśni. Istnieją także te o zabawnych krojach: takie poduszki powinny być przeznaczone jednak jedynie do celów dekoracyjnych. Jeśli chodzi o poduszki, warto także zwrócić uwagę na ich twardość i wysokość. Płaskie i niskie powinny zostać wybrane przez osoby lubiące spać na brzuchu. Ci, którzy śpią na plecach powinni dobrać poduszkę tak, by ich głowa znajdowała się na tej samej wysokości co reszta ciała (o średniej twardości i wysokości). Dla śpiących na boku polecane są te twarde oraz wysokie, natomiast osoby, które śpią w różnych pozycjach powinni zdecydować się na te elastyczne i niezbyt duże. Obecnie zakupić można także poduszki specjalne, np. przeciwbólowe ze specjalnym wypełnieniem, z regulacją wysokości, dla kobiet w ciąży, a nawet te o kształcie zapobiegającym chrapaniu.

Najtańsze poduszki kupić można już od ok. 10 zł, kołdry od ok. 30 zł, natomiast za te najdroższe zapłacić można nawet 5 000 zł. Producenci oferujący te produkty to m.in. Amw, Piórex, Dekoria, Inspire czy ANIMEX.

Tagi kategorii: kołdra komplet poduszki, kołdra komplet poduszka, poduszki
^
Cache: 0.0143 s. (IBM5-fcgi-2)