zamknij
Wysokość
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking komód

Komody

-1 775 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Komody

O Komodach i bieliźniarkach

Komody i bieliźniarki królują w domach już od dawna. Już nasze babcie i prababcie potrafiły docenić nie tylko ich urok, ale przede wszystkim funkcjonalność i pakowność. W swej najprostszej formie komoda była zamykaną skrzynią, a następnie ewaluowała na mebel z szafkami i szufladami, wywodząc swoje korzenie z kultury francuskiej. Z kolei bieliźniarka to bardziej mini-szafa, z dużą ilością półek do przechowywania bielizny pościelowej, ręczników czy obrusów.

Rodzaje komód i bieliźniarek

Bieliźniarki i komody to meble, które pierwotnie wykonywane były wyłącznie z drewna, często ozdobnie inkrustowane. Współcześnie też ten typ mebli jest osiągalny, jednak większą popularnością cieszą się meble z takich materiałów jak rattan czy płyta MDF, ze względów praktycznych – są lżejsze, jak i ekonomicznych – są tańsze niż meble z litego drewna.

Komody i bieliźniarki mogą mieć też różne wyposażenie i charakter. Niektóre mogą stać na cokole, inne na nóżkach. Część będzie miała szuflady, inne nawet część przeszkloną – witryny. Wygląd i sposób wykończenia mebla (np. czy jest matowy, na wysoki połysk, ozdobny czy prosty) wynika też z tego, do jakiego pomieszczenia jest przeznaczony, a mamy do wyboru komody i bieliźniarki:

  • komoda do jadalni,
  • komoda do przedpokoju,
  • komoda do salonu,
  • komoda do sypialni.

Nie bez znaczenia są również kwestie estetyczne mebli i styl w jakim zostały wyprodukowane, aby pasowały do urządzonych już wnętrz. Z tego względu znajdziemy meble dedykowane dla stylu klasycznego, nowoczesnego, prowansalskiego, retro czy glamour.

Zastosowanie komód i bieliźniarek

Można by się zastanawiać po co komuś taki mebel jak komoda czy bieliźniarka, jeśli ma w domu np. pojemną szafę. Otóż taki mebel może mieć wiele zastosować – doskonale sprawdzi się jako szafka na ubrania, pamiątki i inne drobiazgi, jako kredens w jadalni, a nawet jako część wystroju kuchni. W łazience pomieści wszystkie kosmetyki i akcesoria kąpielowe, a także zapasowe ręczniki. Podstawową zaletą tych mebli jest ich pojemność przy relatywnie niewielkich rozmiarach. Zajmują niewiele miejsca i mogą stanowić doskonałe uzupełnienie wystroju danego wnętrza.

Rodzaje bieliźniarek

Bieliźniarki mogą występować jako samodzielne meble o różnych rozmiarach lub być częścią dużych szaf. W ich skład wchodzą zawsze zarówno półki, jak i szuflady. Przeznaczeniem tego rodzaju mebli jest przechowywanie bardzo szeroko rozumianej bielizny, tak tej osobistej, jak i stołowej czy pościelowej.

W zależności od potrzeb, można kupić małe bieliźniarki, w których zmieści się niewielka ilość bielizny, jak i duże meble, przeznaczone do przechowywania wielu zmian pościeli. Tradycyjne bieliźniarki w całości wykonane są z drewna, natomiast najnowocześniejsze z nich mogą posiadać chromowane uchwyty czy drzwi, w których skład wchodzi matowe, nieprzezroczyste szkło.

 

 

Tagi kategorii: bieliźniarki i Komody, komoda, komody
^
Cache: 0.0139 s. (IBM5-fcgi-1)