zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking kubków z zaparzaczem

Kubki z zaparzaczem

-191 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Kubki z zaparzaczem

O kubkach z zaparzaczem

Każdy smakosz herbaty wie, jak ważne jest odpowiednie jej zaparzenie. Złe wykonanie tej czynności może bowiem spowodować, że liście nie w pełni oddadzą swój smak, przez co napar nie będzie tak smaczny. Przedmiotem, który pomoże w odpowiednim przygotowaniu napoju, są kubki z zaparzaczem. Jakie są ich rodzaje?

Kubki z zaparzaczem, czyli w czym przygotowywać herbatę

Jednym z ważnych elementów wspomnianych produktów są zaparzacze. Mogą mieć one formę zamykanego, dwuczęściowego sitka na łańcuszku, które wkłada się na dno kubka. Spotyka się też okrągłe, otwarte sitka wykonane z metalu bądź ceramiki, które zawiesza się na brzegach kubka. Kolejny element zestawu to przykrywka kubka. Może mieć ona klasyczny kształt bądź formę spodka, na którym umieszcza się później wyjęty zaparzacz.

Kubki z zaparzaczem mają zazwyczaj rozmiar tradycyjnego kubka, czyli pojemność około 200-300 ml. Trzeba jednak pamiętać, że przygotuje się w nich nieco mniej naparu, gdyż sporo miejsca zajmie sam zaparzacz i umieszczone w nim liście. Za najtańsze kubki z zaparzaczem zapłaci się nawet mniej niż 10 zł. Z kolei modele najdroższe, tworzone przez luksusowe marki, to wydatek nawet blisko 100 zł. Firmy, które produkują prezentowane wyżej produkty, to między innymi: Alessi, Duo, Stella Pack, Bodum, Banquet for home, Dekoria, Domotii, Witeks, Sagaform.

Tagi kategorii: Kubki z zaparzaczem, kubek z zaparzaczem, kubek z zaparzaczką
^
Cache: 0.0174 s. (IBM5-fcgi-2)