zamknij
Producent
Wybierz zaznaczone

Lejki kuchenne

-74 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
1

Lejki kuchenne

O lejkach kuchennych

Lejki kuchenne to przedmioty mające zazwyczaj stożkowaty kształt i zakończenie w formie rurki. Pozwala to na bezproblemowe przelewanie płynów, szybkie przesypanie proszków czy łatwe wykonanie klusek lanych. Różne rodzaje lejków kuchennych mają jednak swoje odmienne cechy, a przez to funkcjonalności. Które z nich będą najlepsze? Czym, oprócz porównania cen, kierować się przy zakupie?

Lejki kuchenne – rodzaje, ceny, producenci

Lejki kuchenne wykonuje się z takich tworzyw jak plastik, silikon czy stal nierdzewna. Rodzaje plastikowe służą zazwyczaj wyłącznie do przelewania zimnych bądź chłodnych płynów, zaś z pomocą stalowych czy silikonowych można pracować także z gorącymi cieczami. Wyróżnia się także lejki do butelek oraz lejki do słoików i torebek. Pierwsze mają formę bardziej podłużną, a ich wąskie, rurkowate zakończenie jest dość długie. Tymi lejkami głównie przeleje się płyny, ciężej zaś będzie o przesypanie różnych rzeczy. Nowoczesne ich modele są wyposażone w siateczki, pozwalające na oddzielanie od przelewanych substancji drobnych zanieczyszczeń. Z kolei lejki kuchenne do słoików i torebek mają zazwyczaj szerszą część główną, znacznie większy otwór i krótką, ale szeroką rurkę. Dzięki temu można nimi przekładać konfitury czy przesypywać drobne owoce.

Ceny lejków kuchennych rozpoczynają się od około 2-5 zł. W tych kwotach kupi się niewielkie produkty plastikowe w różnych kolorach lub nawet zestawy trzech lejków. Najdroższe lejki kuchenne mają natomiast ceny wynoszące ponad 100 zł. Firmy, które zajmują się produkcją omawianych akcesoriów kuchennych, to między innymi: Banquet for home, Contacto, Kinghoff, Kuchenprofi, PT, Alessi, Pavoni, Chef'n, Qualy, Nuance, Lurch i Fackelmann.

Tagi kategorii: kuchenne Lejki, kuchenny lejek
^
No-cache: 0.6244 s. (IBM5-fcgi-2)