Łuparki do drewna

192 produkty
Zdjęcie Łuparka do drewna HECHT 6 T 6060

Łuparka do drewna HECHT 6 T 6060

bestseller nr 1 w łuparkach do drewna

łuparka hydrauliczna moc 2200W, max siła nacisku 6t, max długość polan 1040mm, max średnica drewna 320mm, waga 90kg

5/5 1 opinia
Zdjęcie Łuparka do drewna HECHT 656

Łuparka do drewna HECHT 656

bestseller nr 5 w łuparkach do drewna

Łuparka elektryczna pozioma Koła transportowe Silnik Elektryczny 230 V Moc 2 KM Obudowa Stal Siła nacisku

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna HECHT 6

Łuparka do drewna HECHT 6

bestseller nr 4 w łuparkach do drewna

ŁUPIARKA POZIOMA HECHT 6 ŁUPIARKA POZIOMA HECHT 6 do uniwersalnych zastosowań w ogrodnictwie Atutem jest mały gabaryt łatwośc w transporcie i ...

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna AIRPRESS 10-61

Łuparka do drewna AIRPRESS 10-61

bestseller nr 3 w łuparkach do drewna

Zasilanie 230 V / 50 Hz / 1F Napięcie ładowania 12 / 24 V Prąd szczytowy ładowania 8 A Pojemność akumulatora 12 - 100 Ah ...

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna HECHT 6370

Łuparka do drewna HECHT 6370

bestseller nr 2 w łuparkach do drewna

silnik elektryczny - 230V/50Hz, moc - 1500 W, max. siła nacisku - 4 tony, max. długość polan - 370 mm, waga - 38 kg

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna Scheppach HL 800

Łuparka do drewna Scheppach HL 800

Łuparka pionowa Scheppach HL 800, o sile nacisku 8 t, to doskonała alternatywa dla ręcznego rąbania drewna, za pomocą siekiery. Solidna ...

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna HARDER WS4T-37

Łuparka do drewna HARDER WS4T-37

Urządzenie przeznaczone do łupania małych i średnich kłód z pewnością przyda się w każdym gospodarstwie. Mała waga i kółka zamontowane w korpusie ...

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna Krysiak WRH4T-52/AL

Łuparka do drewna Krysiak WRH4T-52/AL

WRH4T52AL ELEKTRONARZĘDZIA -> Elektronarzędzia inne

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna GardeTech ITMLS7T-52

Łuparka do drewna GardeTech ITMLS7T-52

Łuparka elektryczna z układem hydraulicznym. Nieduże wymiary i waga oraz koła pozwalają na wygodną pracę i transport. Zalecana przy zużyciu ...

4/5 1 opinia
Zdjęcie Łuparka do drewna AL-KO KHS 5200

Łuparka do drewna AL-KO KHS 5200

Łuparki hydrauliczne napędzane silnikiem elektrycznym. Wyposażone w specjalny stelaż umożliwiający komfortową wysokość pracy (bez schylania). ...

5/5 1 opinia
Zdjęcie Łuparka do drewna Scheppach HL 450

Łuparka do drewna Scheppach HL 450

Łuparka Scheppach HL 450 to doskonała alternatywa dla ręcznego rozłupywania pni, za pomocą siekiery. Siła rozłupywania 4 tony pozwoli poradzić ...

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna ZIPPER ZI-HS5

Łuparka do drewna ZIPPER ZI-HS5

zasilanie 230V(2,2KW); siła nacisku 5t; max. długość drewna 520mm

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna RYOBI RLS4A

Łuparka do drewna RYOBI RLS4A

Moc 1500 W; maksymalna długośc drewna 52 cm

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna RYOBI 5133001700

Łuparka do drewna RYOBI 5133001700

Łuparka do drewna RLS5A Rama z mocnych rur Duże koła i specjalnie ukształtowane rękojeści ułatwiają transport i manewrowanie Moc 2200 W ...

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna FERAX Ferax BVK-520

Łuparka do drewna FERAX Ferax BVK-520

"Ferax" Hydrauliczne łuparki do drewna, typu stołowego, o mocnej konstrukcji.

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna PROMA HSP-250

Łuparka do drewna PROMA HSP-250

Charakterystyka produktu: Łatwy transport Bezpośrednie przenoszenie energii z tłoka Mocna konstrukcja Elektrohydrauliczny napęd Dane techniczne: ...

0 opinii
Zdjęcie Łuparka do drewna FERAX Ferax BVK-370

Łuparka do drewna FERAX Ferax BVK-370

Dane techniczne: Ferax BVK-370 Maks. nacisk rozłupujący 5 ton Długość łupania maks. 350 mm Średnica kłody maks. 300 mm Czas ...

0 opinii
Łuparki do drewna

Łuparki do drewna

O łuparkach do drewna

Łuparki do drewna to urządzenia przydatne zwłaszcza dla posiadaczy kominków i małych piecyków, którzy potrzebują posiadać mniejsze polana drewna. Istnieją trzy typy łuparek do drewna. Każdy z nich posiada inne parametry, dlatego zastanawiając się nad tym, jaką łuparkę do drewna kupić, warto poznać te dane techniczne i zrobić porównanie cen. Działanie takie będzie pomocne w dobraniu urządzenia ściśle dopasowanego do potrzeb odbiorcy.

Rodzaje łuparek do drewna

Łuparki do drewna ze względu na typ zasilania dzielimy na trzy rodzaje: napędzane benzyną, zasilanie elektrycznie oraz posiadające napęd hydrauliczny.

Benzynowe łuparki do drewna to urządzenia, które w najszybszy sposób wykonają czynność łupania. Oprócz tej niewątpliwej zalety posiadają one również i wadę w postaci wydzielania spalin, a więc zanieczyszczania powietrza.

Elektryczne łuparki do drewna charakteryzują się tym, że do ich prawidłowego działania niezbędne jest podłączenie generatora bądź wtyczki sieciowej. Z tego też powodu istnieje w nich ograniczenie nie pozwalające na przenoszenie ich w dowolne miejsce.

Hydrauliczne łuparki do drewna to sprzęty, w których proces łupania odbywa się poprzez pompowanie dźwigni aktywującej siłownik hydrauliczny. Zmusza to klin do działania w postaci podzielenia drewna na kawałki. Do zalet tej łuparki do drewna trzeba zaliczyć to, że można ją ustawić w najdogodniejszym dla użytkownika punkcie, gdyż nie wymaga ona zasilania innego niż praca ludzkich rąk.

Poziome i pionowe łuparki do drewna

Ze względu na to, w jakiej pozycji układane jest drewno przeznaczone do łupania, łuparki dzielimy na pionowe i poziome.

Pionowe łuparki do drewna będą najlepsze do dzielenia drewnianych kawałków o średnich wymiarach, czyli odpowiednich do kominków i większych bojlerów. Aby uniknąć urazów, podczas kładzenia kawałka drewna na urządzenie należy dźwignię kontrolną trzymać obiema rękami.

Poziome łuparki do drewna są wygodniejsze jeśli chodzi o przestawianie ich, gdyż zazwyczaj wyposażone są w koła. Zaletą tego rodzaju łuparek jest obecność zatrzasków mocujących drewno, co zapewnia maksymalne zmniejszenie ryzyka urazów. Urządzenia te mają znacznie większą moc od łuparek pionowych, dlatego też można na nich pracować z większymi kawałkami drewna.

Zasady bezpiecznej pracy z łuparkami do drewna

Podstawą bezpiecznej pracy z łuparkami do drewna jest noszenie podczas niej grubych rękawic ochronnych oraz okularów ochronnych. Dzięki temu unikniemy wbicia się w rękę lub oko brudów lub drewnianych wiórów, które powstają podczas rzucania się dziennika.

Podczas pracy z elektryczną łuparką do drewna uważać należy na to, gdzie znajduje się jej kabel. W ten sposób uniknie się potknięcia czy wywrócenia się podczas pracy.

Korzystając z łuparek benzynowych powinno się zwrócić uwagę na to, w którą stronę następuje wylot spalin. Nie powinien się on odbywać w kierunku drewna opałowego (później podczas palenia np. w kominku może wydzielać się nieprzyjemny zapach) i roślin (zbytnie zanieczyszczenie spalinami może prowadzić do obumarcia ich całych lub poszczególnych elementów).

Ważne parametry łuparek do drewna

Do najważniejszych parametrów łuparek do drewna zalicza się maksymalną moc nacisku rozłupującego wyrażoną w tonach (4 t, 5 t, 7 t etc.). Od jej wartości zależy to, jak duże i jak twarde drewno będzie można łupać.

Do istotnych danych technicznych zalicza się to, o jakich wymiarach pnie będzie możne w łuparce umieszczać. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy ma się możliwość zakupu drewna o różnych wymiarach.

W przypadku łuparek benzynowych i elektrycznych pomijać nie można mocy silnika, której opis powie o tym, jak wydajna będzie łuparka do drewna.

Ceny i producenci łuparek do drewna

Najtańsze łuparki do drewna mają ceny rozpoczynające się od 400 zł. Są to najczęściej urządzenia przeznaczone do domowego użytku o średniej częstotliwości. Natomiast za specjalistyczne, bardzo wysokiej klasy łuparki do drewna trzeba będzie zapłacić nawet do 26 000 zł.

Do producentów urządzeń mechanicznych do ogrodu, w tym łuparek, zaliczają się firmy takie jak: Al-ko, AMR, Fera, Flora, Texas, AirPress, Dedra, Gude, Proma, Woodster i inne.

Tagi kategorii: do drewna Łuparki
No-cache: 0.2642 s. (IBM3-fcgi)