zamknij
Kolor
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking luster łazienkowych

Lustra łazienkowe

-310 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Lustra łazienkowe

O lustrach łazienkowych

Lustra łazienkowe są ważnym elementem wyposażenia łazienek, bowiem pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. Podejmując decyzję o ich zakupie warto wziąć pod uwagę, prócz wymiarów, także dostępne wzornictwo. Poleca się także porównać ceny luster łazienkowych i ich parametry, a także dokonać oceny jakości.

Lustra łazienkowe mogą występować w parze z szafką łazienkową lub być samodzielnym, modnie podświetlonym akcentem. Trzeba też zaznaczyć, że lustro potrafi powiększyć lub pomniejszyć łazienkę, dlatego jeżeli zależy nam na wrażeniu „większej” łazienki niż jest w rzeczywistości ona jest, należy kupić duże lustra. W powiększeniu przestrzeni pomoże również oświetlenie będące dodatkiem do luster.

Rodzaje luster łazienkowych

Na rynku oferowanych jest kilka rodzajów luster łazienkowych, w tym: lustra z ramami, lustra bez ram, lusterka kosmetyczne i lustra podświetlane. Kupując lustra łazienkowe warto porównać prezentowane modele, by dobrać te, które będą jak najlepiej pasować do mebli łazienkowych.

Lustra bez ram pasują do nowoczesnego wystroju łazienek, w których wszelkie zdobienia są ograniczane do minimum. W nowoczesnych łazienkach dominują proste formy i kształty, a szafki łazienkowe czy półki tworzą proste linie, dlatego zbyt „bogate” lustra popsułyby efekt prostoty.

Oprawione lustra pasują do tradycyjnego wystroju łazienek bądź do pomieszczeń łączących style tradycyjne i nowoczesne. Mogą też być jednym klasycznym elementem nowoczesnego wnętrza, wtedy jednak trzeba uważać, by nie „zagłuszały” go.

Lusterka kosmetyczne są pomocne w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych kobiet i mężczyzn. Panie docenią lustra kosmetyczne podczas robienia makijażu, panom będą one przydatne podczas golenia. Lusterka kosmetyczne zamontowane są do ściany za pomocą stelażu (wysięgnika), który można dowolnie regulować i dopasować pod swoich potrzeb. Producenci oferują różne rodzaje luster kosmetycznych: mogą być one okrągłe lub owalne, do mniej popularnych zalicza się kwadratowe i prostokątne. Spotyka się również lustra dwustronne, w których druga powierzchnia jest powiększająca, co ułatwia wykonanie na przykład precyzyjnego makijażu. Do zalet luster kosmetycznych zaliczają się ich małe wymiary i duża funkcjonalność.

Kolejne lustra łazienkowe to lustra podświetlane. Producenci oferują różne rodzaje podświetlania luster: mogą to być modne ostatnio diody LED, a także lampki halogenowe. Przy zakupie luster podświetlanych warto dokonać porównania cen i danych technicznych danego modelu (im nowocześniejszy typ oświetlenia, tym cena jest wyższa). Nowocześnie podświetlone lustra stanowią również element dekoracyjny.

Popularne wśród kupujących są także lustra łazienkowe z szafką. Jest to praktyczne rozwiązanie, które między innymi pomaga utrzymać porządek w łazience i sprawia, że wszystko jest pod ręką. Zakup luster łazienkowych w parze z szafką poleca się szczególnie do małych łazienek, gdzie przestrzeń jest ograniczona.

Montaż luster łazienkowych

Porównując rodzaje luster łazienkowych warto zwrócić uwagę na montaż poszczególnych ich typów. Ostatnio najpopularniejsze sposoby montażu to wieszanie luster na ścianie bądź ich przyklejanie.

Najprostsze w montażu są lustra z ramą. Tej rodzaj luster łazienkowych jest wieszany do ściany na specjalnych hakach. Kupując lustra łazienkowe bez ramy trzeba natomiast zaopatrzyć się w specjalny klej, za pomocą którego będzie można przymocować lustro.

By lustra łazienkowe dobrze się prezentowały bardzo ważne jest też ich położenie. Przede wszystkim nie powinny one stać czy wisieć naprzeciwko okna, gdyż odbijane światło dzienne negatywnie wpłynie na odbity w lustrze obraz.

Ze względu na panującą w łazience wilgoć lustra łazienkowe często są zaparowane. Aby temu zapobiec zaleca się na tylnej tafli lustra zamontować matę grzewczą.

Ceny i producenci luster łazienkowych

Dobierając lustra łazienkowe warto zwrócić uwagę na pozostałe elementy wyposażanie łazienki, takie jak: półki łazienkowe, szafki czy całe zestawy mebli łazienkowych, bowiem lustra muszą do nich pasować.

Wśród luster do łazienek chętnie wybieranymi produktami są te firm: Cersanit, Koło-Sanitec, Roca czy Astro. Przykładowa cena kwadratowego lustra firmy Cersanit o wymiarach 75x74 cm to koszt od 263 zł. Ceny luster łazienkowych tej samej firmy, ale z szafką, wynoszą od 308 zł. Dużo droższe są lustra podświetlane, których ceny zaczynają się od około 1600 zł. (firma Astro).

Tagi kategorii: Lustra łazienkowe, lazienkowe lustra, lazienkowe lustro
^
No-cache: 0.5989 s. (IBM5-fcgi-1)