zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking maselniczek

Maselniczki

-193 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Maselniczki

O maselniczkach

Miłośnicy prawdziwego masła wiedzą, że maselniczki to bardzo ważne naczynia. Podawanie na stół masła w papierku jest bowiem nie tylko nieeleganckie, ale i niepraktyczne. Jednak maselniczki występują zazwyczaj w tak wielkiej liczbie rodzajów, że często nie wiadomo, którą z nich kupić. Aby wybór był trafiony, podczas jego wykonywania należy przede wszystkim uwagę na wielkość produktu, materiał użyty do produkcji oraz design.

Maselniczki – kwestie związane z zakupem

Jeśli w maselniczce planuje się przechowywać tradycyjne, kupowane w sklepie kostki masła o wadze 200 g, wtedy przestrzeń przeznaczona na umieszczenie produktu powinna mieć wymiary minimum 10 x 7 x 3, 5 cm. W mniejszej po prostu maślany prostopadłościan się nie zmieści. Gdy natomiast masło robi się samemu, wtedy kwestia wymiarów pojemnika nie gra tak dużej roli. W przypadku materiału użytego do produkcji maselniczki powinno się tu wziąć pod uwagę głównie to, z czego wykonane są pozostałe elementy zastawy stołowej. Maselniczki szklane są wygodne, gdyż można w nich łatwo sprawdzić ilość masła. Produkty plastikowe cechują się przede wszystkim lekkością i dostępnością w bardzo wielu wersjach barwnych, stalowe wyglądają nowocześnie i są bardzo wytrzymałe, zaś modele ceramiczne to rodzaje najbardziej klasyczne i uniwersalne.

Koszt, jaki trzeba ponieść kupując maselniczkę, wynosi zazwyczaj od poniżej 10 zł do nawet ponad 200 zł. Firmy, które w swojej ofercie mają sporo ciekawych maselniczek, to między innymi: Alessi, Koziol, Blomus, Berghoff, Bodum, Bolesławiec, Contacto, Kinghoff, Kitchen Craft, Luminarc, Lubiana, Tescoma, Zack.

Tagi kategorii: maselnicka, masło na pojemnik, masło na pudełko
^
Cache: 0.0183 s. (IBM5-fcgi-2)