zamknij
Producent
Wybierz zaznaczone
Ranking maszynek do makaronu

Maszynki do makaronu

-38 produktów
Filtruj
Sortuj

Maszynki do makaronu

O maszynkach do makaronu

Niewiele rzeczy smakuje lepiej od zupy z własnoręcznie przygotowanym makaronem. W szybki i prosty sposób zrobi się go za pomocą maszynki do makaronu. Decydując się na zakup urządzenia trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim należy wybrać model wykonany z trwałych materiałów, potem trzeba ustalić, jakie typu makaronu przygotuje się przy użyciu danego sprzętu. Następnie zostaje porównanie cen maszynek do makaronu.

Na co zwracać uwagę kupując maszynkę do makaronu?

Maszynka do makaronu powinna być wykonana z trwałego i wytrzymałego materiału. Zazwyczaj urządzenia te są zrobione ze stali nierdzewnej lub chromowanej. Sprzęty tego typu ważą najczęściej 2,3 kg lub 3 kg. Istotną kwestią dotyczącą budowy maszynki są antypoślizgowe nóżki i korba. Pomocne są również uchwyty oraz zaciski, za pomocą których można przytwierdzić maszynkę do blatu stołu. Dzięki nim urządzenie będzie jeszcze bardziej stabilniejsze.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, maszynka do makaronu powinna posiadać wałkowarkę umożliwiającą rozwałkowanie ciasta na dowolną grubość i wykrojnik do makaronu. Najczęściej pozwala on na przygotowanie 2 rodzajów makaronu: nitek oraz tasiemek.

Maszynka do makaronu nie powinna stanowić poważnego wydatku. Urządzenie można kupić już za około 60 zł. Co do producentów istnieje ich kilkunastu na rynku. Do znanych twórców maszynek do makaronu można zaliczyć Gefu, Kenwood lub APT.

Tagi kategorii: do makaronu Maszynki, do makaronu maszynka
^
No-cache: 0.9866 s. (IBM5-fcgi-2)