zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking mat na stół

Maty na stół

-1 765 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Maty na stół

O podstawkach i matach na stół

Główną funkcją podstawek i mat na stół, jest jego ochrona przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi, np. porysowaniem. Często pełnią one jednak także rolę dekoracyjną, ozdabiając ulubiony stolik bądź komodę.

Podstawki i maty na stół – więcej informacji

Kupując podstawki i maty na stół, szczególnie warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Wyróżnia się m.in. podstawki i maty silikonowe, korkowe, słomiane, materiałowe, filcowe czy te stworzone z rattanu. Modele silikonowe doskonale sprawdzą się w kuchni, ponieważ są odporne na wysokie temperatury (zazwyczaj nawet do 260 stopni). Bez obaw można na nich postawić gorące naczynie lub czajnik. Ponadto, lepiej od pozostałych trzymają się powierzchni stołu i się nie przesuwają np. wraz z podniesieniem talerza. Modele korkowe natomiast są najmniej trwałe, jednak ich zaletą jest stosunkowo niska cena. Produkty materiałowe, np. Plecione, polecane są szczególnie do małych, pokojowych stolików kawowych. Pełnią one głównie funkcję dekoracyjną. Maty i podkładki filcowe pasują do każdego pomieszczenia. Ich wadą (podobnie jak modelów materiałowych) jest jednak konieczność częstego prania. Natomiast podkładki wykonane z tworzywa sztucznego są zazwyczaj najtańsze. Można je łatwo wyczyścić (wystarczy przetrzeć ścierką). Nie są one jednak zbyt dekoracyjne, dlatego warto używać ich głównie w kuchni.

Wybierając podstawki i maty na stół warto także wziąć pod uwagę ich kolorystykę. Powinna ona komponować się nie tylko ze ścianami, ale także z kolorem powierzchni, na jakiej mają być ułożone. Producenci oferują bogaty wybór nadruków oraz wzorów, które z łatwością można dopasować zarówno do własnych upodobań, jak i wystroju wnętrza. Jeśli ktoś chce używać podkładki głównie jako ochrony przed zabrudzeniem, powinien wybrać modele prostokątne, które zazwyczaj posiadają większą powierzchnię. Te okrągłe lepiej sprawdzą się jako ozdoba stołu.

Podstawki i maty na stół produkują m.in. Creative Tops, Jason, MugBug czy Home Decor. Ceny oferowanych przez nie przedmiotów wahają się od ok. 1 zł za proste modele do ok. 300 zł za modele metalowe i srebrne.

Tagi kategorii: Podstawki, i maty na Podstawki stół, mata na stół
^
No-cache: 1.0104 s. (IBM5-fcgi-1)