zamknij
Kolor
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking meblościanek

Meblościanki

-325 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Meblościanki

O meblościankach

Meblościanka to specjalny mebel, który choć przede wszystkim kojarzy się z czasami PRLu, dziś wraca do łask. Nowoczesne i designerskie meblościanki to już nie tylko meble z wielkiej płyty, które zajmują powierzchnię całej ściany. Dzisiaj składają się przede wszystkim z kombinacji kilku elementów, głównie modułowych.

Jakie elementy wchodzą w skład meblościanek?

Dzisiejsze meblościanki to przede wszystkim skomponowane ze sobą moduły. Do wyboru mamy:

  • witryny
  • szafy
  • regały
  • komody
  • przeszklone gabloty
  • półki
  • szafki RTV

Największym elementem meblościanki jest zazwyczaj duża witryna. Może mieć ona pełne, jak i przeszklone drzwi. Przechowuje się w niej głównie książki, zastawę stołową lub przedmioty mające pełnić funkcję dekoracyjną. Oprócz szafy chętnie wybierane są także komody, które mogą być wyposażone w szuflady lub półki bądź też oba te elementy je. Na blatach komód niejednokrotnie stawia się telewizory czy większy sprzęt muzyczny. W skład meblościanek wchodzą też rozliczne szafki (z drzwiami pełnymi lub przeszklonymi) i półki o zróżnicowanych wymiarach i funkcjonalnościach.

Gdzie najlepiej postawić meblościanki?

Meblościanki to świetny sposób, by wygenerować w domu dodatkową przestrzeń. Doskonale nadają się do małego salonu, gdzie np. stworzą ściankę działową, która pozwoli rozdzielić pokój od strefy zabaw czy sypialni. Oprócz tego odpowiednio dopasowane meble świetnie sprawdzą się jako domowe biuro.

Meblościanki to także świetna opcja do dziecięcego pokoju. Znakomicie sprawdzi się, jeśli chcemy chować wszystkie dziecięce podręczniki czy zabawki. Pozwoli też podzielić pokój na część do nauki - wystarczy postawić w tym miejscu lampkę stojącą, biurko, odpowiednie krzesło, a w drugiej części pokoju przygotować strefę snu.

Z czego wykonuje się meblościanki?

Meblościanki najczęściej wykonuje się z takich materiałów jak:

  • drewno
  • płyty pilśniowe
  • płyty wiórowe

Pierwszym z materiałów używanym do tworzenia meblościanek jest drewno. Najczęściej jest to drewno sosnowe lub jesionowe, które jest lekkie i niedrogie. Nieco więcej kosztują bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych meble wykonane z drewna brzozowego, bukowego, orzechowego czy dębowego.

Aby obniżyć koszty związane z produkcją meblościanek i zestawów mebli do salonu zamiast litego drewna wykorzystuje się płyty wiórowe bądź pilśniowe, które następnie pokrywa się okleiną drewnopodobną. Pierwsze tworzone są z drewnianych włókien połączonych za pomocą żywicy. W procesie klejenia niezbędna jest tu wysoka temperatura i duże ciśnienie. Ocena jakości płyty wiórowej zależna jest głównie od jej grubości. Z kolei płyty pilśniowe powstają poprzez uformowanie rozwłóknionej tkaniny drzewnej. Tu również stosuje się znaczne ciśnienie i wysoką temperaturę. Na jakość tej odmiany płyty wpływa przede wszystkim jej gęstość (im jest większa, tym lepiej).

Tagi kategorii: do Meblościanki salonu, meblościanki, meblościanka
^
Cache: 0.0173 s. (IBM5-fcgi-2)