zamknij
Kolor
Wybierz miasto
Wybierz zaznaczone
Ranking meblościanek

Meblościanki

-286 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Meblościanki

Meblościanki

O Meblościankach i zestawach mebli do salonu

Meblościanki i zestawy mebli do salonu to bardzo różnorodne produkty, które z łatwością można dopasować do wystroju niemal każdego wnętrza. Ich zalety to przede wszystkim możliwość trzymania wielu rzeczy w jednym miejscu, oszczędność przestrzeni przeznaczonej na meble, a także możliwość wymiany bądź zmiany położenia poszczególnych elementów między sobą. Do tego dochodzą też niskie ceny, gdyż za meblościanki i zestawy mebli do salonu zapłaci się mniej, niż gdyby kupowało się szafę, komodę i inne półki osobno. Przed zakupem warto się jednak zastanowić, jakie są nie tylko zalety, ale i wady tego rozwiązania, co wpływa na ocenę jakości poszczególnych modeli oraz jacy producenci uznawani są za najlepszych w omawianej branży.

Jakie elementy wchodzą w skład meblościanek i zestawów mebli do salonu?

Największym elementem meblościanki czy zestawu mebli do salonu jest zazwyczaj duża szafa. Może mieć ona tak pełne, jak i przeszklone drzwi. Przechowuje się w niej głównie książki, zastawę stołową lub przedmioty mające pełnić funkcję dekoracyjną. Oprócz szafy chętnie wybierane są także komody, które mogą być wyposażone w szuflady lub półki bądź też oba te elementy jednocześnie (co zdarza się stosunkowo rzadko). Na blatach komód niejednokrotnie stawia się telewizory czy większy sprzęt muzyczny. W skład meblościanek i zestawów mebli do salonu wchodzą też rozliczne szafki (z drzwiami pełnymi lub przeszklonymi) i półki o zróżnicowanych wymiarach i funkcjonalnościach.

Z czego wykonuje się meblościanki i zestawy mebli do salonu?

Pierwszym z materiałów używanym do tworzenia meblościanek i zestawów mebli do salonu jest drewno. Najczęściej jest to drewno sosnowe lub jesionowe, które jest lekkie i posiada niskie ceny. Nieco droższe, ale też i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, są drewna brzozowe, bukowe, orzechowe czy dębowe.

Aby obniżyć koszty związane z produkcją meblościanek i zestawów mebli do salonu zamiast litego drewna wykorzystuje się płyty wiórowe bądź pilśniowe, które następnie pokrywa się okleiną drewnopodobną. Pierwsze tworzone są z drewnianych włókien połączonych za pomocą żywicy. W procesie klejenia niezbędna jest tu wysoka temperatura i duże ciśnienie. Ocena jakości płyty wiórowej zależna jest głównie od jej grubości. Z kolei płyty pilśniowe powstają poprzez uformowanie rozwłóknionej tkaniny drzewnej. Tu również stosuje się znaczne ciśnienie i wysoką temperaturę. Na jakość tej odmiany płyty wpływa przede wszystkim jej gęstość (im jest większa, tym lepiej).

Ceny i producenci meblościanek i zestawów mebli do salonu

Aby wybrać najlepsze meblościanki lub zestawy mebli do salonu należy nie tylko znać wymiary przestrzeni, na której będą one ustawione. Bardzo przydatną rzeczą jest także porównanie cen, dzięki któremu łatwo kupi się dobre jakościowo produkty kosztujące możliwie najmniej. Warto przy tym wiedzieć, że najtańsze meblościanki i zestawy mebli do salonu to wydatek rzędu 300-400 zł, zaś najdroższe modele mają ceny sięgające 15 000 zł. W przypadku najdroższych rozwiązań w zestawie, oprócz szaf, komód i półek, znajduje się zazwyczaj także stół i krzesła. Producenci meblościanek i zestawów mebli do salonu, którzy cieszą się największą popularnością, to między innymi: Szynaka, Forte, GiB Meble, Meblar, Gabi, Meblomax i Meble Wójcik.

Tagi kategorii: do Meblościanki salonu, meblościanki, meblościanka
^
Cache: 0.0164 s. (IBM5-fcgi-1)