zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking minutników
Zobacz następne

Minutniki

O minutnikach

Dzięki minutnikowi z łatwością ugotuje się jajko, upiecze ciasto lub zaparzy doskonałą herbatę. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów, a także modeli przedmiotów tego typu. Dlatego przed kupnem dobrze jest zrobić ich porównanie i zwrócić uwagę na jakość wykonania, materiały oraz ceny poszczególnych minutników.

Na o zwracać uwagę wybierając minutnik?

Minutniki występują obecnie w 4 odmianach. Najbardziej popularne są mechaniczne urządzenia wykorzystujące mechanizm sprężynowy. Coraz częściej minutniki występują w formie elektronicznej. Za ich pomocą uzyskuje się pomiar z dokładnością do sekundy. Do zaparzania herbaty nadadzą się klepsydry. Przesypująca piasek przez 3 minuty będzie odpowiednia do zaparzenia herbaty zielonej, 5 minutowa czarnej, a 7 minutowa herbaty owocowej lub ziół. Istnieją także minutniki, które wkłada się do garnka z wodą i gotuje razem z jajkami czy warzywami. Poziom ugotowania wskazuje wtedy zmiana koloru minutnika z ciemniejszego na jaśniejszy. Większa część minutników sygnalizuje jednak stopień ugotowania potrawy dźwiękiem.

Oczywiście współczesne urządzenia do odmierzania czasu posiadają najróżniejsze wzory i kolory. Projektanci prześcigają się bowiem w wymyślaniu coraz nowszych modeli mających oryginalne kształty. Wykorzystują również rozmaite materiały do ich produkcji. Na rynku znajdzie się urządzenia wykonane na przykład z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej lub szkła.

Za najprostsze minutniki mechaniczne zapłaci się około 10 zł. Na designerskie i stworzone z najlepszych materiałów minutniki wyda się za to ponad 200 zł. Producentami minutników są między innymi MCS, Kuchenprofii czy Zack.

Tagi kategorii: Minutniki, minutnik
^
No-cache: 0.9351 s. (IBM5-fcgi-2)