zamknij
Dodatkowe cechy
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking młynków do przypraw

Młynki do przypraw

-997 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Młynki do przypraw

O młynkach do pieprzu i soli

Młynki do pieprzu i soli są nie tylko funkcjonalne, ale również mogą być ciekawymi gadżetami. Wielość kształtów, rodzajów oraz wymiarów sprawia, że można je wpasować w wystrój każdej kuchni. Przed kupnem młynka do pieprzu i soli warto ocenić wady oraz zalety poszczególnych modeli, poddać je ocenie jakości, a także zrobić porównanie cen. Dzięki temu zakupy będą potem jedynie formalnością.

Dostępne młynki do pieprzu i soli

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów młynków, dlatego bez problemu znajdzie się taki, który będzie odpowiadał gustowi oraz potrzebom przyszłego użytkownika. Młynki do pieprzu i soli dzieli się przede wszystkim na ręczne i elektryczne. Te pierwsze można rozdzielić w zależności od umiejscowienia korbki czy rączki mielącej. Do wyboru są młynki z grzybkiem na czubku do przekręcania, młynki z korbką na górze lub z boku, z przekręcaną górną częścią albo z dwoma zaciskowymi rączkami. W sklepach znajdzie się również młynki małe, duże, masywne, obłe albo designerskie, które dodadzą wyjątkowego charakteru kuchni.

Młynki do pieprzu i soli wyposażone są najczęściej w wytrzymały ceramiczny lub stalowy mechanizm mielący. Często też pozwala on na regulację stopnia mielenia.

Te funkcjonalne przedmioty tworzy się z rozmaitych materiałów. Stal nierdzewna, drewno, tworzywa sztuczne, szkło to tylko kilka możliwości, które często łączy się, aby uzyskać ciekawszy efekt.

W zależności od użytych materiałów i jakości wykonania młynki do pieprzu i soli mogą mieć różne ceny. Za proste modele wykonane z tworzyw sztucznych zapłaci się około 10 zł. Młynki będące małymi dziełami sztuki, wykonane z najlepszych materiałów kosztują jednak znacznie więcej. Ich cena dochodzi nawet do 900 zł. Odpowiedniego egzemplarza można szukać pośród wielu producentów. Do znanych twórców młynków do pieprzu i soli należą między innymi Zassenhaus, Alessi czy AdHoc.

Tagi kategorii: do młynek przypraw, do młynki przypraw
^
No-cache: 2.3155 s. (IBM5-fcgi-1)