zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking naczyń jednorazowych

Naczynia jednorazowe

-1 001 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Naczynia jednorazowe

O naczyniach jednorazowych

Naczynia jednorazowe, takie jak kubeczki czy talerzyki, przydatne są podczas wyjazdów, a także różnych imprez, po których nie chce się mieć sterty zmywania. Dzięki ich lekkości i niewielkim wymiarom łatwo zabrać je ze sobą w różne miejsca nawet wtedy, gdy wszystkie elementy trzeba by przenieść w rękach. Naczynia jednorazowe mają jednak zarówno swoje wady, jak i zalety. Warto je poznać zanim kupi się te produkty. Istotne jest też spojrzenie na rodzaje naczyń jednorazowych i porównanie cen tych przedmiotów.

Wady i zalety naczyń jednorazowych

Główne zalety naczyń jednorazowych to ich lekkość i brak potrzeby zmywania po posiłku. Docenić trzeba także różnorodność ich rodzajów. Kupić można bowiem kubki o różnych pojemnościach, tacki, talerze małe, duże i głębokie, miseczki, kieliszki czy nawet filiżanki. Niektóre z nich mają nadrukowane kolorowe wzory, które uatrakcyjnią każde spotkanie.

Materiały, z których wykonuje się naczynia jednorazowe, to przede wszystkim plastik, laminowany papier i styropian. Plastik jest bardzo funkcjonalny, ale ma małą odporność na działanie wysokich temperatur. Papier cechuje się sporą wygoda użytkowania, ale jeśli nie będzie odpowiednio zabezpieczony, wtedy może zacząć przepuszczać płyny. Z kolei styropian zapewni dłuższe utrzymanie ciepła potrawy i zabezpieczy przed poparzeniem rąk osoby trzymającej dane naczynie.

Naczynia jednorazowe mają stosunkowo niskie ceny. Za komplet ich kilku sztuk zapłaci się zazwyczaj od kilku do kilkunastu złotych, a największe ich paczki (np. 150 lub 200 sztuk) kupi się za 50-60 zł. Do grona producentów naczyń jednorazowych należą między innymi: Disney, Godan, Sarantis, Winiware i Graef.

Tagi kategorii: jednorazowe Naczynia, jednorazowe naczynie
^
No-cache: 0.9143 s. (IBM5-fcgi-2)