zamknij
Wybierz zaznaczone
Ranking nóżek meblowych

Nóżki meblowe

-358 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Nóżki meblowe

O nóżkach meblowych

Nóżki meblowe służą do mocowania do szafek różnego rodzaju, jeśli nie montujemy cokołów lub nie chcemy aby stały bokami bezpośrednio na posadzce. Najczęściej takie nóżki są wykorzystywane do mebli kuchennych, ale mogą być w nie wyposażone także komody czy regały. Nóżki meblowe posiadają także sofy i kanapy.

Rodzaje nóżek meblowych

Nóżki meblowe możemy podzielić według różnych kryteriów, a przede wszystkim według:

  • przeznaczenia,
  • kształtu
  • materiału, z jakiego zostały wykonane.

Mamy do wyboru nóżki do szafek kuchennych, które są proste i nie mają ozdobnych detali, a najczęściej wykonuje się je z plastiku. Z założenia są niewidoczne, zakryte mobilnym cokołem montowanym na dole szafek. Z kolei nóżki do mebli pokojowych są bardziej ozdobne, dzięki czemu mogą być z powodzeniem eksponowane. Takie nóżki najczęściej są wykonane z plastiku malowanego na różne kolory – np. na kolor srebrny lub też z prawdziwego metalu – są wówczas bardziej wytrzymałe i wyglądają bardziej elegancko i szlachetnie.

Pod względem kształtu możemy wybierać spośród nóżek o przekroju kwadratowym, prostokątnym lub okrągłym. Różnią się też wielkością, a dokładniej – wysokością. Mogą być bardzo niskie, prawie niewidoczne, jak również kilkucentymetrowe. Najczęściej nóżki meblowe mają też możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu możemy mebel ustawić stabilnie nawet jeśli podłoga nie jest idealnie równa.

Szczególną formą nóżek meblowych są kółka, które pozwalają na bezproblemowe przesuwanie mebla. Dobrze, jeśli mają one wierzchnią warstwę zrobioną z gumy, która nie będzie rysować podłogi. Takie nóżki meblowe powinny mieć też zabezpieczenia w postaci hamulca, pozwalające na zatrzymanie ich w jednej pozycji.

Do czego potrzebne są nóżki meblowe?

Nóżki meblowe mogą pełnić dwojaką funkcję – przede wszystkim użytkową, jak również ozdobną. Funkcja użytkowa to przede wszystkim zabezpieczenie szafek i innych mebli przed wilgocią czy zamoczeniem w razie np. zalania. Zastosowanie nóżek pozwala również na dostosowanie wysokości mebla do już wcześniej ustawionych czy do stabilnego ustawienia na nierównej nawierzchni. Z kolei nóżki o charakterze ozdobnym potrafią całkowicie zmienić charakter mebla i uczynić go bardziej eleganckim.

Tagi kategorii: meblowe nóżki, meblowa nóżka, do mebli nóżki
^
No-cache: 0.6282 s. (IBM5-fcgi-2)