zamknij
Szerokość zabieraka
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking odśnieżarek

Odśnieżarki

-119 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Odśnieżarki

O odśnieżarkach

Odśnieżanie jest nie tylko obowiązkiem właściciela posesji, ale też sprawą konieczną, jeśli chce się móc komfortowo poruszać po przestrzeni pokrytej białym puchem. Małe podwórka z powodzeniem wyczyści się przy użyciu łopat do śniegu, z kolei do większych powierzchni niezbędne będą odśnieżarki. Nowoczesne odśnieżarki mają różne parametry, które dotyczą między innymi obecności i rodzaju napędu, a także stopni pracy. Zwracając uwagę na te dane techniczne oraz robiąc porównanie cen odśnieżarek powinno się z łatwością kupić urządzenie, którego ocena jakości będzie idealnie dopasowana do aktualnych potrzeb użytkownika.

Napędy w odśnieżarkach

W zależności od ilości śniegu, który zalega na danej przestrzeni, będą potrzebne różne rodzaje odśnieżarek. Patrząc na nie pod kątem napędu, wyróżniamy odśnieżarki bez napędu, odśnieżarki z napędem na koła oraz odśnieżarki z napędem na gąsienice.

Odśnieżarki bez napędu mają niewielkie wymiary, co jest niewątpliwą zaletą przy pracy na niewielkich przestrzeniach. Ich zakup poleca się zwłaszcza tym osobom, które chcą wykorzystywać je głównie do odśnieżenia własnego, niezbyt dużego podwórka lub czyszczenia wjazdu do posesji znajdujących się w miastach. Nie sprawdzą się one jednak przy potrzebie odśnieżania dużych połaci, zwłaszcza jeśli śnieg na nich jest bardzo ubity. Inną z zalet odśnieżarek beznapędowych jest łatwość ich przechowywania – mały rozmiar i składane rączki sprawiają, że urządzenia te komfortowo ustawimy nawet w blokowej piwniczce.

Kolejny typ odśnieżarek to odśnieżarki z napędem na koła. To idealny zakup, jeśli trzeba odśnieżać powierzchnie o średniej wielkości. Wydajność tego typu sprzętów jest stosunkowo duża, a wygoda pracy znaczna. Wpływają na to między innymi czterosuwowy silnik (dużo rzadziej - dwusuwowy) i system podgrzewania rączek, dzięki któremu dłonie osoby pracującej nie będą marzły. W zależności od mocy, odśnieżarki z napędem na koła przystosowane są do pracy w niższym lub bardzo wysokim śniegu o różnym stopniu ubicia. Trzeba również zaznaczyć, że zazwyczaj im większe wymiary będzie miało urządzenie, tym na większej powierzchni będzie można nim pracować.

Bardzo duże powierzchnie, typu parkingi, place manewrowe, dojazdy do magazynów, parkowe alejki etc, wymagają użycia odśnieżarek z napędem na gąsienice. Wyróżnia je nie tylko obecność gąsienic, które z łatwością poruszają się po różnego typu przestrzeniach, ale też obecność bardzo trwałego, czterosuwowego silnika (rzadziej - dwusuwowego), mogącego pracować przez długie godziny. Odśnieżarki z napędem na gąsienice są też największymi odśnieżarkami. Dzięki powyższym cechom sprawdzą się one nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych.

Odśnieżarki elektryczne i spalinowe

Podstawą pracy odśnieżarek napędowych jest silnik. Może być on elektryczny bądź spalinowy.

Odśnieżarki elektryczne to przedmioty przeznaczone do pracy na mniejszych powierzchniach niż spalinowe. Poziom wytwarzanego przez nie hałasu jest niski, a ceny również nie należą zazwyczaj do bardzo wysokich. Brak silnika wpływa też na niewielką wagę całego urządzenia i jego mniejsze wymiary. Wadą odśnieżarek elektrycznych jest natomiast konieczność podłączenia do sieci elektrycznej za pomocą przewodu. Nie powinien mieć on więcej niż trzydzieści metrów, gdyż powyżej tej wartości moc urządzenia może spaść, a tym samym całkowita efektywność pracy – zmaleć. Podczas zakupu należy wziąć też pod uwagę fakt, że odśnieżarki elektryczne najefektywniejsze okażą się wówczas, gdy pokrywa śniegu nie będzie przekraczała grubości trzydziestu centymetrów. Dodatkowo ich szerokość robocza sięga do sześćdziesięciu centymetrów, ale najczęściej spotykaną jest ta wynosząca 30-40 cm. Z kolei odległość wyrzutu śniegu może w ich wypadku wynosić do ośmiu metrów (w przypadku śniegu „suchego”).

Odśnieżarki spalinowe zazwyczaj różnią się między sobą w większym stopniu niż odśnieżarki elektryczne. Wpływa na to większa ilość parametrów, na które należy zwracać uwagę podczas zakupu. Pierwszym z nich jest rodzaj i moc silnika. Może być on dwu- lub czterosuwowy, przy czym ten drugi będzie miał oczywiście wyższe osiągi. Do zasilania silników dwusuwowych stosuje się mieszankę benzyny i oleju, zaś do zasilania tych czterosuwowych – samą benzynę. Moc najsłabszych odśnieżarek spalinowych wynosi około trzech koni mechanicznych, zaś najmocniejsze mają nawet kilkanaście koni mechanicznych. Do innych istotnych danych technicznych należą stopnie pracy. Może być on jeden lub dwa. W pierwszym przypadku urządzenie posiada wyłącznie jeden wirnik, w drugim zaś znajduje się wirnik dodatkowy, który nie tylko wspomaga wyrzut śniegu, ale może go też rozdrabniać. Wysokość robocza odśnieżarek spalinowych może sięgać do 70 cm pokrywy śnieżnej, zaś robocza szerokość – do 80 cm, choć najczęściej spotykana jest ta wynosząca 50-60 cm. Wyrzut śniegu z tych odśnieżarek może odbywać się nawet na kilkanaście metrów i to bez względu na to, czy śnieg jest „suchy”, czy „mokry”.

Ceny i producenci odśnieżarek

Kupując odśnieżarki należy zwrócić uwagę nie tylko na ich dane techniczne i wyposażenie ułatwiające pracę, takie jak oświetlenie przednie, wyrzut z regulacją jego kierunku, ogrzewane uchwyty czy dźwignie bezpieczeństwa. Równie ważne podczas zakupu są ceny i producent, które również w dużym stopniu świadczą o ocenie jakości urządzenia.

Najtańsze odśnieżarki maja ceny wynoszące około 300 zł. Chcąc kupić najdroższe odśnieżarki trzeba się z kolei przygotować na wydatek rzędu ponad 40 000 zł. Z powodu tak dużych rozbieżności cenowych, porównanie cen odśnieżarek wydaje się rzeczą konieczną przy ich wyborze. Popularni producenci odśnieżarek to natomiast takie firmy jak: Stiga, Honda, Agroma, Pezal, Hecht i wiele innych.

Tagi kategorii: odsniezarki, odśnieżarka, odśnieżarka spalinowa
^
No-cache: 0.5258 s. (IBM5-fcgi-2)