zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking organizerów na sztućce

Organizery na sztućce

-152 produkty
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Organizery na sztućce

O Organizerach i wkładach szufladowych

Organizery i wkłady szufladowe pomagają w zachowaniu porządku w wielu obszarach kuchni, między innymi w szufladach szafek kuchennych. Dzięki nim można w bezproblemowy sposób poukładać poszczególne rodzaje produktów i sprawić, że nie będą się one mieszały. Trzeba tylko jak najlepiej odpowiedzieć na pytanie: jakie organizery i wkłady szufladowe kupić? Ich zakup będzie bowiem zależny od wymiarów przestrzeni, w której przedmioty te mają się znaleźć, oraz od rodzaju produktów, które z ich pomocą chcemy uporządkować.

Organizery i wkłady szufladowe na sztućce

Najwięcej organizerów i wkładów szufladowych produkowanych jest po to, by móc w nich odpowiednio poukładać widelce, noże i pozostałe sztućce. Istnieją jednak różne rodzaje tego typu produktów.

Najpopularniejsze są szufladowe wkłady na sztućce. Mają one kształt przypominający tackę z kilkoma przegródkami. Wymiary tych wkładów szufladowych należy dopasować do wielkości i głębokości szuflady. Jeśli jednak chce się mieć możliwość przekładania wkładu z szuflady do szuflady, wtedy lepiej zamiast przedmiotu o stałej konstrukcji kupić ten, który można dowolnie modyfikować poprzez wkładanie i wyjmowanie poszczególnych przegródek. Istnieją również wkłady, których spody można rozsuwać i zsuwać.

Inne produkty służące do przechowywania sztućców to kosze do zmywarek. Mają one wysoką odporność na działanie dużego ciśnienia ciepłej i zimnej wody, dlatego są w pełni bezpieczne i funkcjonalne. Kolejny ze sztućcowych organizerów to tradycyjne stojaki na sztućce, które często pełnią jednocześnie funkcję ociekaczy. Mogą mieć one rozmaite kształty, kolory i wymiary. Rozróżnia się stojaki z przegródkami (do czterech) lub bez nich.

Do jednego rodzaju sztućców służą natomiast bloki na noże. Dzięki nim w bezpieczny sposób można przechować od dwóch do nawet dziesięciu noży. Wystarczy, że w otwory znajdujące się w blokach, włoży się ostrze noża, po czym w równie łatwy sposób będzie je można wyciągnąć za rękojeść. Co ważne, w blokach na noże często znajduje się także osobny otwór na ostrzałki.

Tworzywa używane do produkcji organizerów i wkładów szufladowych na sztućce to w dużej mierze tworzywa sztuczne różnego typu, ale spotyka się także przedmioty drewniane, plecione z wikliny, kamienne czy ceramiczne. Dla ozdoby mogą być one pokrywane różnymi ciekawymi wzorami.

Pozostałe organizery i wkłady szufladowe

Wieszaki na kubki przydadzą się wtedy, jeśli przedmioty te chce się trzymać poza szafkami. Zależnie od wielkości można na nich powiesić od dwóch do kilkunastu kubków. Podczas zakupów należy jednak zwrócić uwagę na to, jakiej wielkości kubki będzie można swobodnie przechowywać na danym wieszaku, gdyż nieraz mogą one służyć na przykład wyłącznie do niewielkich filiżanek.

Podziałki i stojaki do szuflad porządkują chaos, jaki może zapanować, gdy chce się schować większą ilość przedmiotów danego typu. Wśród nich wyróżnia się te przeznaczone na pokrywki o różnych wymiarach, na butelki czy na talerze. Z kolei dla tych, którzy lubią dowolnie manipulować przestrzenią szuflad, producenci przygotowali uniwersalne listwy do podziału szuflady.

Kosze do szafek to ciekawe rozwiązanie dla małych przedmiotów, które trzeba stosunkowo często wyjmować. Będą więc one dobre do przechowywania leków, akcesoriów do dekoracji potraw czy innych niewielkich kuchennych niezbędników. Bardzo chętnie kupowane są kosze wiklinowe, gdyż są one lekkie, bardzo eleganckie, a ich wnętrze można szybko wyściełać ciekawym materiałem.

Do ważnych organizerów kuchennych należą także pojemniki na gąbkę do zmywania. Zazwyczaj wytwarza się je z tworzywa sztucznego, nadając mu kształty tradycyjne lub bardziej wymyślne. Jeśli zmywa się rzadko, wtedy wystarczający będzie organizer z jedną przegródką. Jednak w sytuacji, w której zmywa się często, wykorzystując do tego różne rodzaje gąbek czy druciaków, najlepsze będą organizery mające minimum dwie przegródki.

Ceny i producenci organizerów i wkładów szufladowych

Porównanie cen organizerów i wkładów kuchennych pokazuje, że najtańsze z nich można kupić za mniej niż 10 zł. Z kolei najdroższe wkłady i organizery kuchenne wiążą się z cenami nawet do niemal 800 zł.

Wkłady i organizery kuchenne z najwyższej półki cenowej produkuje między innymi firma Blum. Pozostali producenci wkładów i organizerów kuchennych to między innymi: Brabantia, Ikea, Kam, Curver, Skagerak, Stalgast, Koziol, GTV i Umbra.

Tagi kategorii: i Organizery szufladowe wkłady, organizer szufladowy, organizery szufladowe
^
No-cache: 0.6869 s. (IBM5-fcgi-1)