Pawilony i namioty ogrodowe
zamknij
Producent
Wybierz zaznaczone
Ranking pawilonów i namiotów ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe

-447 produktów
Dostosuj
Sortuj
Zobacz następne
Pawilony i namioty ogrodowe

Pawilony i namioty ogrodowe

O pawilonach i namiotach ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe idealnie wypełnią powierzchnię każdego podwórka. Przyjęcia latem często organizowane są właśnie na dworze, dlatego pawilony i namioty ogrodowe to bardzo trafiony zakup na tę porę roku. Dzięki nim nawet podczas letniego deszczu będzie można posiedzieć ze znajomymi i np. rozpalić grill. Chronią one także meble ogrodowe przed słońcem i wiatrem, co jest kolejnym argumentem za tym, by kupić pawilony i namioty ogrodowe, któych jest bardzo wiele na rynku.Na co zwrócić uwagę przed zakupem pawilonów i namiotów ogrodowych? Bardzo przydatne będzie porównanie ich cen, parametrów, opisów oraz oceny jakości.

Dane techniczne pawilonów i namiotów ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe można rozstawić w dowolnym miejscu na podwórku i ustawić pod nimi meble ogrodowe i inne przedmioty. Idealnie sprawdzą się one na przyjęciach i nie tylko. Ogromna zaleta to fakt ący tego, że można je w prosty sposób składać, kiedy już przestaną być potrzebne (np. na zimę).

Wymiary pawilonów i namiotów ogrodowych to główny parametr na jaki powinno się zwrócić przy ich zakupie. Są one naprawdę różne, a więc każdy znajdzie wymiary odpowiednie do swojego podwórka. Długość boku najmniejszych wynosi około 3 metry, ale występują również takie o wymiarach np. 5x10 metrów.

Pawilony i namioty ogrodowe występują również w różnych kształtach. Do wyboru są: równoległoboki, okręgi, wielokąty foremne i wiele innych, dzięki czemu każdy użytkownik z łatwością dopasuje je do swojego podwórka.

Kolejny parametr, na jaki powinno zwrócić się uwagę przy zakupie pawilonów i namiotów ogrodowych, to kolorystyka. Ona również jest bardzo urozmaicona, dlatego każdy będzie mógł wybrać idealną dla siebie. Oprócz kształtów, kolorów i wymiarów warto również dokonać porównania cen pawilonów i namiotów ogrodowych.

Rodzaje pawilonów i namiotów ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe mogą mieć ściany otwarte, półotwarte lub zamknięte. Te ostatnie mają jednak swoje liczne wady i zalety. Skutecznie ochronią przed wiatrem i sąsiedzi nie będą mieli możliwości podglądania nas, jednak będzie ograniczona widoczność na zewnątrz ogrodu oraz w gorące dni będzie w nich bardzo duszno. Ciekawym rozwiązaniem będą pawilony i namioty ogrodowe z dwoma pełnymi ścianami i dwoma otwartymi, ponieważ będzie się mieć widok na ogród, a zarazem ochronę przed wiatrem. Warto również zwrócić uwagę na pawilony i namioty ogrodowe, które mają możliwość ściągania i zakładania ścian wedle wymagań.

Nowoczesny rodzaj pawilonów i namiotów ogrodowych to tzw. szwajcarskie, które wyglądem przypominają muszlę amfiteatru. Ich zalety to bardzo proste rozkładanie (wystarczy rozstawić nóżki i rozwinąć jak wachlarz przymocowany do metalowego stelażu dach) oraz możliwość regulowania ich kąta pochylenia. Jednak wadą jest ich dość wysoka cena – kosztują tyle, co bardzo duże namioty ogrodowe, które pod swoim dachem pomieszczą spore przyjęcie (np. weselne).

Materiały i konstrukcja pawilonów i namiotów ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe powinny być przede wszystkim wodoodporne oraz odporne na wpływ promieni słonecznych. Jest to dość istotne, ponieważ pawilony i namioty ogrodowe nie powinny przemakać podczas deszczów oraz nie wskazane jest, by ich kolor blakł.

Konstrukcja pawilonów i namiotów ogrodowych wykonywana jest zwykle z rurek metalowych lub aluminiowych. Ich główną zaletą jest wytrzymałość oraz stabilność. Pawilony i namioty ogrodowe mogą mieć również konstrukcję z tworzyw sztucznych. Ich zalety to niewielka waga oraz prostota montażu, a wada to niska wytrzymałość. Pawilony i namioty ogrodowe nie mają podłogi, ale można ją własnoręcznie wykonać, np. z desek lub betonu.

Ciekawym materiałem, z jakiego są wykonane pawilony i namioty ogrodowe, jest drewno. Drewniane pawilony i namioty ogrodowe pięknie się prezentują, jednak mają swoją wadę - przeniesienie ich z miejsca na miejsce będzie o wiele trudniejsze z uwagi na to, że słupki nośne muszą być mocno zakotwiczone w ziemi.

Ceny i producenci pawilonów i namiotów ogrodowych

Przy zakupie pawilonów i namiotów ogrodowych oprócz parametrów oraz rodzajów warto zwrócić uwagę na porównanie cen. Jest to istotne, ponieważ te są bardzo różne. Pawilony i namioty ogrodowe można kupić od 500 złotych do nawet 15 000 złotych. Przed zakupem można zadać sobie również pytanie: jaka firma najlepsza? Ciężko określić, jednak najczęściej spotykani producenci pawilonów i namiotów ogrodowych to: JAGRAM, CDIL Millennium, Andrewex oraz Jago.

Tagi kategorii: i namioty ogrodowe Pawilony, ogrodowy pawilon, namiot ogrodowy
^
No-cache: 0.427 s. (IBM5-fcgi-1)