Pawilony i namioty ogrodowe
zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking pawilonów i namiotów ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe

-505 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne
Pawilony i namioty ogrodowe

Pawilony i namioty ogrodowe

O pawilonach i namiotach ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe idealnie wypełnią powierzchnię każdego podwórka. Przyjęcia latem często organizowane są właśnie na dworze, dlatego pawilony i namioty ogrodowe to bardzo trafiony zakup na tę porę roku. Dzięki nim nawet podczas letniego deszczu będzie można posiedzieć ze znajomymi i np. rozpalić grill. Chronią one także meble ogrodowe przed słońcem i wiatrem. Na co zwrócić uwagę przed zakupem pawilonów i namiotów ogrodowych? Bardzo przydatne będzie porównanie ich cen, parametrów, opisów oraz oceny jakości.

Dane techniczne pawilonów i namiotów ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe można rozstawić w dowolnym miejscu na podwórku i ustawić pod nimi meble ogrodowe i inne przedmioty. Idealnie sprawdzą się one na przyjęciach i nie tylko. Ogromna ich zaletą jest to, że można je w prosty sposób składać, kiedy już przestaną być potrzebne (np. na zimę).

Wymiary pawilonów i namiotów ogrodowych to główny parametr na jaki powinno się zwrócić przy ich zakupie. Są one naprawdę różne, a więc każdy znajdzie wymiary odpowiednie do swojego podwórka. Długość boku najmniejszych wynosi około 3 metry, ale występują również takie o wymiarach np. 5x10 metrów.

Pawilony i namioty ogrodowe występują również w wielu kształtach. Do wyboru są: równoległoboki, okręgi, wielokąty foremne i wiele innych, dzięki czemu każdy użytkownik z łatwością dopasuje je do swojego podwórka.

Kolejny parametr, na jaki powinno zwrócić się uwagę przy zakupie pawilonów i namiotów ogrodowych, to kolorystyka. Ona również jest bardzo urozmaicona, dlatego każdy będzie mógł wybrać idealną dla siebie. Oprócz kształtów, kolorów i wymiarów warto również dokonać porównania cen pawilonów i namiotów ogrodowych.

Rodzaje pawilonów i namiotów ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe mogą mieć ściany otwarte, półotwarte lub zamknięte. Te ostatnie skutecznie ochronią przed wiatrem oraz zapewnią prywatność. Ograniczą jednak widoczność na zewnątrz ogrodu oraz nie zapewnią cyrkulacji powietrza. Sprawi to, że w gorące dni będzie w nich bardzo duszno. Ciekawym rozwiązaniem będą pawilony i namioty ogrodowe z dwoma pełnymi ścianami i dwoma otwartymi, ponieważ zapewnią one widok na ogród, a zarazem ochronę przed wiatrem. Warto również zwrócić uwagę na pawilony i namioty ogrodowe, które mają możliwość ściągania i zakładania ścian wedle wymagań.

Nowoczesny rodzaj pawilonów i namiotów ogrodowych to tzw. szwajcarskie, które wyglądem przypominają muszlę amfiteatru. Ich zalety to bardzo proste rozkładanie (wystarczy rozstawić nóżki i rozwinąć jak wachlarz przymocowany do metalowego stelażu dach) oraz możliwość regulowania ich kąta pochylenia. Jednak wadą jest ich dość wysoka cena – kosztują tyle, co bardzo duże namioty ogrodowe, które pod swoim dachem pomieszczą spore przyjęcie (np. weselne).

Materiały i konstrukcja pawilonów i namiotów ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe powinny być przede wszystkim odporne na wilgoć oraz wpływ promieni słonecznych. Jest to dość istotne, ponieważ pawilony i namioty ogrodowe nie powinny przemakać podczas deszczów oraz nie wskazane jest, by ich kolor blakł.

Konstrukcja pawilonów i namiotów ogrodowych wykonywana jest zwykle z rurek metalowych lub aluminiowych. Ich główną zaletą jest wytrzymałość oraz stabilność. Pawilony i namioty ogrodowe mogą mieć również konstrukcję z tworzyw sztucznych. Ich zalety to niewielka waga oraz prostota montażu, natomiast wadą jest niska wytrzymałość. Pawilony i namioty ogrodowe nie mają podłogi, ale można ją własnoręcznie wykonać, np. z desek lub betonu.

Ciekawym materiałem, z jakiego są wykonane pawilony i namioty ogrodowe, jest drewno. Drewniane pawilony i namioty ogrodowe pięknie się prezentują, jednak mają swoją wadę - przeniesienie ich z miejsca na miejsce będzie o wiele trudniejsze z uwagi na to, że słupki nośne muszą być mocno zakotwiczone w ziemi.

Ceny i producenci pawilonów i namiotów ogrodowych

Przy zakupie pawilonów i namiotów ogrodowych oprócz parametrów oraz rodzajów warto zwrócić uwagę na porównanie cen. Jest to istotne, ponieważ te są bardzo różne. Pawilony i namioty ogrodowe można kupić od 500 złotych do nawet 15 000 złotych. Najczęściej spotykani producenci pawilonów i namiotów ogrodowych to: JAGRAM, CDIL Millennium, Andrewex oraz Jago.

Tagi kategorii: i namioty ogrodowe Pawilony, ogrodowy pawilon, namiot ogrodowy
^
No-cache: 0.4304 s. (IBM5-fcgi-2)