zamknij
Pokaż tylko
Wybierz zaznaczone
Ranking pawilonów ogrodowych

Pawilony ogrodowe

-225 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Pawilony ogrodowe

O pawilonach i namiotach ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe idealnie sprawdzą się wiosną i latem, czyli wtedy, gdy często organizowane są przyjęcia i spotkania na dworze. Dzięki nim nawet podczas letniego deszczu czy bardzo mocnego słońca, będzie można posiedzieć ze znajomymi i np. rozpalić grill. Przede wszystkim to znakomita alternatywa dla parasoli czy altanek ogrodowych - świetnie sprawdzi się także w małych ogródkach. Ich główną zaletą jest możliwość składania, przesuwania i przenoszenia.

Rodzaje pawilonów i namiotów ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe mogą posiadać bardzo różne kształty, wielkości oraz rodzaje. Najpopularniejsze są modele funkcjonalne, pasujące do praktycznie każdego ogrodu. Do wyboru mamy:

  • modele otwarte - pozbawione ścianek, mają jedynie zamontowany daszek chroniący przed słońcem lub deszczem - podobnie jak parasol
  • modele półotwarte - ogrodowe z dwoma pełnymi ścianami i dwoma otwartymi, ponieważ zapewnią one widok na ogród, a zarazem ochronę przed wiatrem. Warto również zwrócić uwagę na pawilony i namioty ogrodowe, które mają możliwość ściągania i zakładania ścian wedle wymagań.
  • modele zamknięte - skutecznie ochronią przed wiatrem oraz zapewnią prywatność. Ograniczą jednak widoczność na zewnątrz ogrodu oraz nie zapewnią cyrkulacji powietrza. Sprawi to, że w gorące dni będzie w nich bardzo duszno.

Nowoczesny rodzaj pawilonów i namiotów ogrodowych to tzw. szwajcarskie, które wyglądem przypominają muszlę amfiteatru. Ich zalety to bardzo proste rozkładanie (wystarczy rozstawić nóżki i rozwinąć jak wachlarz przymocowany do metalowego stelażu dach) oraz możliwość regulowania ich kąta nachylenia. Jednak wadą jest dość wysoka cena – kosztują tyle, co bardzo duże namioty ogrodowe, które pod swoim dachem pomieszczą spore przyjęcie (np. weselne).

Wymiary pawilonów i namiotów ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe można rozstawić w dowolnym miejscu na podwórku i ustawić pod nimi meble ogrodowe, czy grille. Idealnie sprawdzą się podczas przyjęć, ale też i codziennego użytkowania. Ogromną ich zaletą jest to, że można je w prosty sposób składać, kiedy już przestaną być potrzebne (np. z uwagi na nadejście zimy).

Wymiary pawilonów i namiotów ogrodowych to główny parametr, na jaki powinno się zwrócić przy zakupie. Rozmiary poszczególnych modeli są naprawdę różne, a więc każdy znajdzie wymiary odpowiednie do swojego podwórka. Długość boku najmniejszych wynosi około 3 metry, ale występują również takie o wymiarach np. 5x10 metrów.

Kształty i kolory pawilonów i namiotów ogrodowych

Pawilony i namioty ogrodowe występują również w wielu różnych kształtach. Do wyboru są modele:

  • kwadratowe
  • prostokątne
  • okrągłe
  • o podstawie wielokąta

Kolejny parametr, na jaki powinno zwrócić się uwagę przy zakupie pawilonów i namiotów ogrodowych to kolorystyka. Do wyboru jest wiele ciekawych wzorów i kolorów - łatwo więc dopasować model do wystroju naszego ogródka. Dobrze jest postawić na taki, który komponuje się np. z altaną ogrodową czy meblami.

Materiały i konstrukcja pawilonów i namiotów ogrodowych

Niezwykle istotnym aspektem jest to, z czego zostały wykonane pawilony ogrodowe, ale także i namioty. W przypadku pawilonów do wyboru mamy:

  • konstrukcje stalowe - zwykle z rurek metalowych lub aluminiowych. Ich główną zaletą jest wytrzymałość oraz stabilność
  • konstrukcje z tworzyw sztucznych
  • konstrukcje drewniane
Tagi kategorii: ogrodowy pawilon, do ogrodu pawilon, ogrodowe pawilony
^
Cache: 0.014 s. (IBM5-fcgi-1)