zamknij
Producent
Wybierz zaznaczone
Ranking pergoli ogrodowych

Pergole ogrodowe

-109 produktów
Filtruj
Sortuj
Zobacz następne

Pergole ogrodowe

O pergolach ogrodowych

Pergole to elementy architektury ogrodowej złożone z podwójnego szeregu słupów oraz ażurowego zadaszenia lub belek, które są wsparte na słupach. Te konstrukcje wsporcze dla roślin wijących się mogą być wolnostojące bądź przylegać do muru czy budynku. Za każdym razem jednak tworzą rodzaj niepowtarzalnego korytarza lub alei zapewniająj latem dużą dawkę cienia. Poszczególne pergole ogrodowe mają swoje nieco odmienne wady i zalety, które wpływają na ich ostateczną ocenę jakości. Podczas zakupu dobrze jest więc się szczegółowo przyjrzeć parametrom pergoli.

Pergole ogrodowe – doskonała pomoc w aranżacji terenu zielonego

Większość pergoli ogrodowych wykonanych jest z drewna. Jest to naturalny materiał, który idealnie komponuje się tak z ogrodem, jak i roślinnością oplatającą konstrukcję. Dodatkowo jest on bardzo łatwy w konserwacji. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także zakup stalowej pergoli ogrodowej. W dużych ogrodach można natomiast zaplanować pergole betonowe. Są one dość masywne, dlatego przeznaczone wyłącznie do większych przestrzeni.

Wybierając rośliny, które będą wiły się po pergoli ogrodowej, przeanalizować trzeba lokalizację tej konstrukcji. W słonecznych miejscach należy posadzić takie odmiany, które lubią dużą ilość światła, zaś do cienistych przestrzeni warto wybrać rośliny cieniolubne, takie jak na przykład powojnik, hortensję pnącą czy bluszcz. Dodatkowo im silniej rosnące będą rośliny, tym mocniejsze muszą być pergole ogrodowe do nich przeznaczone.

Ceny drobnych elementów przeznaczonych do montażu na pergolach (wieszaków na skrzynki, donice etc.) zaczynają się od blisko 20 zł. Za największe pergole z tarasem trzeba będzie przy zakupie zapłacić do nawet 6 000 zł. Firmy, które są producentami pergoli ogrodowych, to m.in.: Andrewex, Jagram, Tadar, CDIL Millenium.

Tagi kategorii: ogrodowe Pergole, ogrodowa pergola, pergola
^
Cache: 0.0157 s. (IBM5-fcgi-2)